Futbal 35/2015

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =

Stropkov – Sabinov 1:0 (0:0)

Pred zápasom 5. kola boli diváci svedkami milej udalosti, pri ktorej vedenie aj hráči Stropkova blahoželali Petrovi Barillovi k jubilejnej 60-tke. Dlhoročný hlásateľ, vedúci mužstva a redaktor je neodmysliteľnou súčasťou domácich zápasov. Na jeho gólové hlásenie si fanúšikovia museli počkať až do 72. minúty. V prvom polčase mohol otvoriť v 5. minúte skóre Pavlík, jeho hlavička po centri Mihoka však preletela ponad bránu. Hostia si svoju najvážnejšiu príležitosť vypracovali po polhodine hry. V brejkovej situácii prečíslili obranu Stropkova, no finálnu fázu Lapoš nezvládol a mieril mimo Hažerovej brány. Minútu pred koncom prvého dejstva sa k okulahodiacemu sólu naštartoval Vachaľ, rýchlymi kľučkami sa zbavil štyroch Sabinovčanov, jeho zakončenie však skončilo tesne mimo. Po zmene strán Stropkovčania zvýšili aktivitu v útočnej fáze a prejavili väčšiu túžbu po víťazstve ako súper. Strela Poľáka po individuálnej akcii ešte nepriniesla gól, no fanúšikovia Stropkova sa neskôr predsa len dočkali. Po zblokovanom centri Demča bol v súboji s brankárom dôrazný meninový oslávenec Filip Špak, vybojoval loptu pre voľného Vachaľa, ktorý strelou z vnútra päťky vsietil víťazný gól stretnutia. V závere mohli výsledok zverenci trénera Piršča ešte prikrášliť. Po sóle z vlastnej polovice sa k zakončeniu po priťuknutí od Špaka dostal aktívny obranca Bochin, jeho životná strela však napokon skončila len na brvne. Gólom sa neskončilo ani zakončenie striedajúceho Demča v 92. minúte. Domácim to však vôbec nevadilo. Vďaka bojovnému výkonu, najmä v druhom polčase, zaknihovali už štvrté víťazstvo v piatom zápase a vedúcej Krásnej dýchajú na chrbát z druhej pozície.
Žk: Pavlík, M. Dolutovský, Jakubčo, Lehocký
Gól: 72. Vachaľ
Zostava: Hažer- Petrišin (68. Lehocký), Bochin, Pavlík, F. Dolutovský- Vachaľ, Jakubčo, Mihok (68. Demčo), M. Dolutovský, Poľák- Danko (60. F. Špak).

ŽK: Feč, Vaško.
Zostava: Mulík – Mitruška, Feč, Jurečko, Vaško (86. Berežný), Jaselský, Vrábeľ, Batfalský (60. Pastorek), Zápotocký, Haško, Lipák.

Mladší dorast

FK Čaňa – Stropkov 1:0 (0:0)
ŽK: Jesenský.
Zostava: Šmajda – Veselý, Lipak, Bochmač, Tabiš, Fečo, Cuprišin, Berežný, Gajdoš (76. Jakubov), Preksta, Jesenský.

Starší žiaci

MŠK Tesla Stropkov (A) – MŠK Tesla Stropkov (B) 13:2 (8:0)
Stropkov (A)
Góly: Gonos 5, Novotňak 3, Kollarik 2, J. Slivka, Slobodník, Jaselský.
Zostava: Slivka – Zápotocký, Čabala (51. Šujeta), Rapač, Slobodník, Kollarik, Glovacký (15. J. Slivka), Novotňak (49. Mačuga), Gonos, Jaselský, Cichý.
Stropkov (B)
Góly: Hažer, Čonka.
Zostava: Baláž – Hažer, Bodnár, Čonka, Jobko, Venglovič (14. Cap), Babjarčík, Kmiť, Liška, Fečko, Bartkovič (55. Lehocký).

Mladší žiaci

MŠK Tesla Stropkov (A) – MŠK Tesla Stropkov (B) 6:2 (3:1)
Góly: Bodnár 2, Derco, Suvak, Klučár, Fečko.
Zostava: Seman – Danko, Fečko, Zápotocký, Durkoš, Suvak, Derco, Čonka, Bodnár, Bučko, Klučár, Novák, Hurný, Rapáč, Šlechta, Rusin, Madzin.
Góly: Malačina, Reiter.
Zostava: Šujeta – Petrík, Veselý, Reiter, Petrus, Dovičák, Biľ, Jobko, Homoľa, Ivančo, Gajdoš, Malačina, Vansač, Ľuľa, Viet Nguyen Hien, Marcišin, Džopko.

I. trieda

Kuková – Kalnište 0:0

Chotča – Lúčka 1:1 (1:0)
Vo vyrovnanom stretnutí na tvrdom teréne sa domáci ujali vedenia v 31. min. gólom Erika Madeja. Do 2. polčasu domáci nastúpili udržať jednogólový stav alebo navýšiť skóre zápasu. Ale boli to hostia, ktorí po ojedinelej akcii strelili vyrovnávajúci gól Leškom.
Góly: Madej Erik – Leško
ŽK: 0 – Harčarik

Stročín – Breznica 2:5 (0:2)

Radoma – Tisinec 1:1 (1:1)
Aj napriek tomu, že na ihrisko nováčika pricestoval líder súťaže, domáci sa s týmto týmom statočne popasovali a zápas skončil zaslúženou remízou.
Góly: Zelonkay – Čakloš
ŽK: Dávid Malačina – Bučko, Michrina

Sitníky – Miňovce 2:1 (1:1)
V nedeľňajšom futbalovom zápase hostili Sitníky neďaleké Miňovce. Začiatok zápasu patril skôr Miňovciam, keď otvorili skóre v 7. minúte. O 20 minút domáci vyrovnali a polčas sa skončil 1:1. V 2. polčase domáci hráči nastúpili na zápas s odhodlaním vyhrať a to sa im aj podarilo.
Góly: Durkáč, Friček –

Rovné – Hrabovčík 2:2 (0:1)
Slušný zápas, dobrý výkon oboch mužstiev.
Góly: Roman Ferenc, Maroš Ksenič – Vladimír Havrila, Róbert Horváth ml.

Lomné – Mestisko 0:2 (0:1)

II. trieda

Bukovce – Baňa 1:1 (0:1)
Za priaznivého futbalového počasia sa hral slušný zápas. Mužstvo hostí v úvode zápasu sa po hrubej chybe domáceho brankára ujalo vedenia. Domácich to však neodradilo a počas celého zápasu sa snažilo dobýjať nátlakovou hrou bránu hostí. Z viacerých vyložených šancí však vyťažili iba jeden gól a tak sa nakoniec mužstvá rozišli zmierlivou remízou. S prehľadom rozhodoval rozhodca Ľuboš Suchanič.
Góly: Hačník – Šlang

Havaj – V. Orlík 5:1 (1:1)
Favorizovaní domáci vyhrali svoj prvý zápas sezóny.

Úradná správa č. 7 zo dňa 20. augusta 2015

Na základe požiadavky SFZ vyzýva kluby OOFZ, aby do 27.8.2015 zaslali mailom (oofz@stonline.sk), alebo osobne doručili na sekretariát OOFZ tieto dokumenty: Stanovy klubu, IČO (štatistický úrad), DIČ (daňový úrad), číslo účtu
1. Schválila výsledky 2.kola 6. ligy OOFZ
2. Kontumuje: stretnutie 2.kola 6.ligy Kalnište – Lomné 3:0 kont. – pokles hráčov hostí pod 7, výsledok dosiahnutý na HP 5:0 ostáva v platnosti, do pozornosti DK
3. Oznamuje, že Rozpis súťaži OOFZ 2015/2016 je v elektronickej podobe na webovej stránke OOFZ v časti články a v papierovej forme si ho môžete vyzdvihnúť na sekretariáte OOFZ
1. Trestá hráča FO Kuková – Miroslava Siváka – 11343738 – DO zastavením výkonu športovej činnosti nepodmienečne od 20.8.2015 na 1 stretnutie, podľa DP čl. 45/1, 2a, poplatok 10,– €
2. Trestá hráča FO Rovné – Lukáša Kseniča – 1220737 – DO zastavením výkonu športovej činnosti nepodmienečne od 20.8.2015 na 2 stretnutia, podľa DP čl.49/1a, 2a, poplatok 10, -€