Futbal 34/2015

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =

Snina – Stropkov 1:1 (0:0)

V búrlivom futbalovom prostredí mali v prvom polčase hernú prevahu Stropkovčania, prvú vážnejšiu šancu si však vypracovali až v 21. minúte. Starší z bratov Dolutovských vysunul prihrávkou medzi obranu Burcáka, jeho strelu z hranice šestnástke však v poslednej chvíli zblokoval sklzom Dický. V 27. videl po zákernom faule na Poľáka druhú žltú kartu v zápase Popovič a oslabil svoje mužstvo. Hostia po tomto momente mierne poľavili a po hlavičke Dického takmer inkasovali. Do druhého dejstva nastúpili zverenci Pavla Piršča s ofenzívnejšou taktikou, výsledkom čoho bol vedúci gól v 55. minúte. Po akcii Danka s Burcákom bol druhý menovaný nedovolene zastavený pred šestnástkou, následný nepriamy kop zakrútil po priťuknutí od Mariána Dolutovského hrajúci asistent Dominik Teraz presne k žrdi- 0:1. Stropkovčania sa však z vedenia dlho neradovali, už o šesť minút neskôr bolo vyrovnané. Dlhú loptu do šestnástky hráči Sniny po trme vrme pred Hažerom nakoniec hlavou dotlačili za bránkovú čiaru. V záverečnej polhodine hry sa hostia snažili nakloniť misky váh opäť na svoju stranu, ich snaha však nevyústila do vytúženého gólového efektu. Najväčšiu príležitosť na víťazný gól spálil v 81. minúte po priťuknutí od Vachaľa Burcák., ktorý z vnútra šestnástky mieril ľavačkou len do rúk pozorného Lojku. Keďže z viacerých štandartných situácii v samom závere nič nevyťažili ani domáci, rozišli sa obe mužstvá zmierlivo s remízou.
Gól: 55. D. Teraz
Zostava: Hažer- F. Dolutovský (46. Danko), Pavlík, D. Teraz, Bochin- Vachaľ, Jakubčo (67. F. Špak), M. Dolutovský, Mihok, Poľák (29. Petrišin)- Burcák

Starší dorast

Stropkov – MFK Slovan Giraltovce 3:0 (3:0)
Góly: Vrábeľ 2, Jaselský.
Zostava: Mydla – Mitruška (86. Demjan), Feč, Jurečko, Vaško (89. Berežný), Jaselský, Vrábeľ (63. Vaňko), Batfalský (78. Pastorek), Zápotocký, Petrik, Haško.

Mladší dorast

Stropkov – MFK Slovan Giraltovce 0:1 (0:0)
ŽK: Veselý.
Zostava: Šmajda – Veselý, Lipak, Bochmač, Tabiš, Moskaľ, Fečo, Cuprišin, Berežný, Jakubov, Gajdoš (53. Zápotocký).

I. trieda

Lúčka – Kuková 3:1
Susedské kermešovské derby sa nezaobišlo bez tvrdej hry, na čo za stavu 1:1 doplatil pravdepodobne zlomeninou nohy Sopko. Potom hostia oslabení o brankára rezignovali. Domáci do konca udržali dvojgólový rozdiel. Po zápase sa oba tímy stretli za bielym stolom pri kermešovskom guláši.

Miňovce – Radoma 3:1

Breznica – Chotča 3:0 (1:0)
Po 23 rokoch sa Brezničania predstavili na domácom ihrisku. Premiéra sa im viac ako vydarila. Pred 150 divákmi zaznamenali jednoznačné víťazstvo.
S prehľadom rozhodoval Edo Kočiš.
Góly za Breznicu Antol Radovan, Tabiš Igor, Vrábeľ Marek.

Hrabovčik – Sitníky 4:2 (3:1)
Góly: Ducár 2, Havrila, Gálik – Čenger, Berežný.

Tisinec – Stročín 5:1 (3:0)
Domáci využili aj tretí zápas po sebe na domácej pôde a s prehľadom zvíťazili 5:1. Až v druhom polčase si našli Stročínčania 15-minútovú pauzu domácich a znížili na 3:1. Treba vyzdvihnúť domáceho brankára Prusáka, ktorý v 75 min. ukázal, že skúsenosti ho neopustili a tutovku hosti zlikvidoval na 2-krát.

1. Schválila výsledky 1.kola 6.ligy OOFZ
2. Nariaďuje odohrať 2.kolo 6.ligy OOFZ 16.8.2015 o 17.30 hod., z dôvodu pretrvajúcich vysokých teplôt
3. Oznamuje , že Rozpis súťaži OOFZ 2015/2016 je v elektronickej podobe na webovej stránke OOFZ v časti články a v papierovej forme si ho môžete vyzdvihnúť na sekretariáte OOFZ
1. Trestá hráča FO Chotča – Kamila Marcinčáka – 1282718– DO zastavením výkonu športovej činnosti nepodmienečne od 13.8.2015 na 1 stretnutie, podľa DP čl. 45/1, 2a , poplatok 10,– €