smahu správy

Futbal 33/2015

III. liga
Mládežnícky futbal
Z futbalových ihrísk okresov Stropkov a Svidník
Úradná správa OOFZ

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =

III. liga

Giraltovce – Stropkov 0:3 (0:2)

Réžiu susedského derby zápasu od úvodných minút do svojich rúk prevzali hostia. Hýrili pohybom, nasadením a peknými kombinačnými akciami najmä v krídelných priestoroch. Po jednej z takýchto akcií padol aj prvý gól zápasu. Mihok vysunul Poľáka a jeho prudkú prihrávku po zemi poslal zblízka pod brvno Vachaľ. Po zranení domáceho Digoňa práve striedajúci Lechman mohol vyrovnať, ale jeho pokus skončil na obrannom zákroku Bochina. V 30. min. mohol vyrovnať domáci Fiľakovský, keď Hažer opustil pokutového územie, no jeho odkop skončil na kopačke domáceho hráča. Pokus domáceho hráča o skórovanie bol veľmi slabý, pretože Hažer ho stihol zlikvidovať ešte tesne za hranicou vlastného pokutového územia. V 34. min. opäť prihrávka do priestoru na Vachaľa, ktorý z uhla k vzdialenejšej žrdi pridal druhý gól hostí. Ešte do prestávky mal domáci brankár nemálo roboty so strelou Mihoka. Po zmene strán mohli dať už po piatich minútach kontaktný gól Giraltovčania, ale spätná prihrávka nenašla toho správneho adresáta. Do dvoch nájazdov na súperovu bránu sa dostal striedajúci Danko, ale ani jeden nedotiahol do streleckej koncovky. Na pravej strane stropkovskej ofenzívy s chuťou hral aj po zmene strán Vachaľ, ale ani jeden z troch streleckých pokusov mu nepriniesol vytúžený gólový hetrik. Pätnásť minút pred koncom zápasu si Jakubčo poradil s dvoma protihráčmi a z hranice šestnástky ľavačkou strelou po zemi k vzdialenejšej žrdi „zaklincoval“ zaslúžené víťazstvo Stropkovčanov.
Zostava Stropkova: Hažer – Petrišin, Bochin, Teraz, F. Dolutovský – Vachaľ, Jakubčo (76. Pavlík), Mihok, Poľák – Demčo (70. Lehocký), Burcák (57. Danko).
-bar

Stropkov – V. Opátske 2:1 (0:1)

S podobnou taktikou, s akou v stredu vyrukovali Stropkovčania v derby v Giraltovciach, nastúpili v sobotu Vyšnoopátčania na ihrisku v Stropkove. Hrali v pohybe, s nasadením, dostupovali k domácim hráčom a tým im bránili v presnej rozohrávke. Prvú nepresnú strelu na bránu súpera vyslal Jakubčo, no po štvrťhodine hry sa z ofsajdovej pozície dostal pred Hažera hosťujúci útočník. Domáci gólman ho vychytal. Vedúci gól mal po druhom kope z rohu na hlave Burcák, ale mieril nad bránu. Hostia v niektorých fázach prvého polčasu brnkali domácim na nervy tým, že im príliš často loptu nepožičali. A keďže tí museli behať bez nej bolo to frustrujúce. V záverečnej štvrťhodine prvej časti hry sa predsa len do sľubných streleckých pozícii dostal dvakrát Poľák a raz Demčo. Ich strely však boli skôr propagačné ako gólové. V 39. min. domácim nevyšla ofsajd pasca a hostia najprv trafili žrď Hažerovej brány a dorážku smerujúcu do brány zrazila obrana Stropkovčanov. V nadstavenom čase prvej polovice zápasu nakoniec hostia svoju prvopolčasovú aktivitu korunovali vedúcim gólom. V úvode druhej časti hry opäť šancu súpera likvidoval Hažer, no Stropkovčania postupne spresnili svoju hru a preberali aktivitu. Presne v 60. minúte priamy kop Mihoka asi z 20 metrov skončil nechytateľne za chrbtom brankára hostí. To už postupne ožívalo nielen mužstvo ale aj diváci a nakoniec sa všetci spoločne tešili z víťazstva. No ešte v 84. min. mali hostia ďalšiu šancu na zmenu skóre vo svoj prospech, ale Hažer bol opäť skvelý. V 90. minúte po signáli z rohového kopu trojbodový gól zblízka zaznamenal hrajúci asistent trénera Teraz. Okrem vydretej a doslova vybojovanej výhry je potešiteľné aj to, že po dlhšej dobe početné publikum skandovaným potleskom ocenilo bojovnosť a túžbu domácich futbalistov po víťazstve.
Zostava Stropkova: Hažer – Petrišin, Bochin, Teraz, F. Dolutovský (79. Pavlík) – Vachaľ, Jakubčo, Demčo (63. M. Dolutovský), Mihok, Poľák – Burcák (63. Danko).
-bar-

Tabuľka

  1. Stropkov   3   3   0   0   9:1   9
  2. KRÁSNA   3   3   0   0   10:3   9
  3. Bard. Nová Ves   3   2   0   1   12:2   6
  4. Snina   3   2   0   1   7:2   6
  5. Vyšné Opátske   3   2   0   1   5:3   6
  6. Lipany   3   1   2   0   6:0   5
  7. Sabinov   3   1   1   1   4:3   4
  8. Pušovce   3   1   1   1   2:1   4
  9. Veľké Revištia   3   1   1   1   4:5   4
  10. ŠK FUTURA   3   1   1   1   3:4   4
  11. Prešov   3   1   0   2   5:6   3
  12. Vranov n/T   3   1   0   2   1:6   3
  13. Giraltovce   3   1   0   2   3:9   3
  14. Plavnica   3   0   1   2   0:4   1
  15. Trebišov   3   0   1   2   0:14   1
  16. Moldava n/B   3   0   0   3   1:9   0

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =

Mládežnícky futbal

Starší dorast

MFK Snina – Stropkov 2:0 (1:0)
ŽK: Mitruška, Pastorek, Batfalský, Vrábeľ, Demjan.
Zostava: Mulík – Mitruška, Feč (85. Štefanišin), Jurečko, Vaško, Jaselský, Vaňko (59. Demjan), Vrábeľ, Batfalský, Zápotocký, Pastorek.

Mladší dorast

MFK Snina – Stropkov 1:3 (0:2)
Góly: Fečo, Moskaľ, Veselý.
Zostava: Šmajda – Veselý, Lipak, Bochmač, Tabiš, Moskaľ, Fečo, Cuprišin, Berežný, Jakubov (59. Zápotocký), Gajdoš (68. Mihelič).

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =

Z futbalových ihrísk okresov Stropkov a Svidník

I. trieda

Tisinec – Chotča 2:0 (1:0)
Góly: Bereš, Bučko.
Od začiatku zápasu sa nasadilo rýchle tempo. Domáci zatlačili hostí pred ich šestnástku, ale šance zostali v náručí brankára. V 28. minúte po priamom kope Bučka dorazil odrazenú loptu z brvna agilný Bereš. Po polčase Tisinec zvýšil ofenzívu, ale opäť šance zlikvidoval brankár hostí. Až v 88. minúte zvýšil a poistil víťazstvo domácich peknou strelou pod brvno Bučko.

Rovné – Lomné 3:0 (2:0)
Góly: Dulina 3.

Radoma – Hrabovčík 2:4 (2:2)
Góly: Zonkaj, Hric – Horváth 2, Tyč, Havrila.

Stročín – Miňovce 1:1 (1:0)
Góly: Vitko – Jurko.
ŽK: Popík, Hec.
Domáci v prvom polčase boli lepší, hostí do žiadnej akcie nepustili. V druhom polčase sa hosťom podarilo vyrovnať. Do konca stretnutia bolo množstvo nevyužitých šancí na obidvoch stranách. Slušné stretnutie nakoniec skončilo zaslúženou remízou.

Sitník – Mestisko 7:6 (4:1)
Góly: Kirňak 2, Sivák, Nemec, Durkáč, Berežný, Dubas.
Domáci nastúpili v okliesnenej zostave, ale aj napriek veľkej horúčave hrali dobrý futbal. Snaha hosti vyrovnať bola skoro úspešná, ale domáci hráči udržali výsledok na svojej strane.

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =

Úradná správa č. 5 zo dňa 6. augusta 2015

Sekretariát:
Oznamuje FK OOFZ Svidník, že výsledky, tabuľky, úradné správy, ŽK, ČK, strelcov gólov, rozpis zápasov a tlačiva OOFZ nájdu na stránke: www.svidnik.obfz.futbalovekluby.sk a na www.futbalnet.sk
Oznamuje klubom OOFZ, že im v ISSF bola vystavená faktúra za mesiac júl, ktorá je splatná 12.8.2015
ŠTK OOFZ:
1. Schválila výmenu miesta stretnutia 1.kola 6.ligy Chotča – Tisinec, v jeseni sa hrá v Tisinci a v jari v Chotči – vzájomná dohoda
2. Schválila výsledky 1.kola Pohára predsedu OOFZ
3. Do 2. kola Pohára predsedu OOFZ postúpili: Rovné, Mestisko, Lomné, Sitníky, Breznica, Tisinec, Kalnište, Hrabovčík
4. Oznamuje, že Rozpis súťaži OOFZ 2015/2016 je v elektronickej podobe na webovej stránke OOFZ v časti články a v papierovej forme si ho môžete vyzdvihnúť na sekretariáte OOFZ
KR a DZ OOFZ:
6. liga – 2. kolo 16. 08. 2015 o 16.00 hod.:
Breznica – Chotča Kočiš, Želiznák, Burcák
Tisinec – Stročín Vateha, Fedorkovič, Palička
Lúčka – Kuková Špak, Suchanič Ľubo, Holub
Mestisko – Rovné Bodnár, Čech, Fiľarský
Kalnište – Lomné Brendza, Kaščák, Pacák, Lipinský
Miňovce – Radoma Dovičák, Suchanič Kristián, Feč
Hrabovčík- Sitníky Cupák, Majurník, OOFZ
Upozorňuje R a DZ na sledovanie nominácií v ISSF, kde sa nachádzajú aktuálne zmeny.
Úradná správa OOFZ uverejnená v okresných týždenníkoch má informatívny charakter a nemusí obsahovať všetky informácie. Kompletná a záväzná je Úradná správa OOFZ zverejňovaná na stránke: www.svidnik.obfz.futbalovekluby.sk
OOFZ Svidník

redakcia | 12. 8. 2015 | Šport | Odkaz na článok | | 215x


Diskusia k článku

--> - Formulár na nový komentár

K článku nebol žiadny komentár.

Aby ste mohli článok komentovať, musíte byť prihlásený.
Rss článkov | Rss komentárov | Rss noviniek

© Bodie 2008 - Bežím na RS2 | Štatistika | Admin
Noviny VRANOVSKÉ SPEKTRUM - Týždenník obyvateľov okresu Vranov nad Topľou