Východoslovenský VETERÁN TOUR 2015

V sobotu 18. júla sa v Mestskej športovej hale v Stropkove uskutočnil stolnotenisový turnaj veteránov VV TOUR 2015. Jednalo sa 4. podujatie tohtoročnej série, ktorá prebieha v letných mesiacoch už siedmy rok. Na podujatie sa prihlásilo 75 účastníkov, zo Slovenska, Poľska a Ukrajiny.

Turnaj otvoril primátor mesta Stropkov Ondrej Brendza, ktorý poprial účastníkom veľa športových úspechov a príjemný pobyt v Stropkove. Súťažilo sa v troch kategóriách. V jednotlivých kategóriách sa hral kvalitný stolný tenis. Pochopiteľne najvyššiu úroveň mala najmladšia kategória 35 – 49 rokov kde zvíťazila Tatjana Butko z Ukrajiny (mimochodom jediná žena v poli štartujúcich), a jej víťazný postup nezastavili ani dvaja súčasní druholigisti (Gajdoš z Udavského a Baran z VsTK Vranov). Uznanie si zaslúži aj najstarší účastník turnaja 73-ročný Albert Paríšek z Košíc, ktorý sa v kategórii 60 a viac prebojoval až do finále, v ktorom síce tesne prehral, ale dokázal, že stolný tenis je športom na celý život. V závere si víťazi jednotlivých kategórií prevzali symbolické finančné odmeny. Turnaj bol organizačne veľmi dobre zabezpečený, k dispozícii bol bufet, tombola a účastníci odchádzali spokojní, čo je zásluhou organizačného výboru v v zložení Michal Malina, Marián Bujdoš, Viliam Mihok a ďalších členov klubu STMK Stropkov. Hralo sa na deviatich stoloch od 9.00 hod do 17.00 hod. a o to, aby žiadny stôl ani na minútu neostal voľný, sa starali kvalifikovaní rozhodcovia p. Sojčak – Kamenica a p. Žilla – Martin. Za poskytnutú pomoc a podporu patrí vďaka riaditeľovi II. ZŠ Mgr. Petrovi Gombárovi a sponzorom podujatia Ing. Stanislavovi Kolcunovi – COLTSUN CONSULT, Jurajovi Maťašovi – Pekáreň Šandal a Miroslavovi Krajňákovi – MIKRA.