smahu správy

Futbal 32/2015

III. liga
Mládežnícky futbal
Z futbalových ihrísk okresov Stropkov a Svidník

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =

III. liga

V generálke víťazne, predtým viaceré prehry

V záverečnej fáze prípravy na novú sezónu absolvovali futbalisti Stropkova štyri prípravné zápasy, v ktorých sa im výsledkovo príliš nedarilo. Aj napriek hernej prevahe podľahli Svidníčanom na ich pôde v gólovej prestrelke 3:4, o tri dni neskôr vďaka nevyužitým príležitostiam prehrali na domácej pôde proti skúsenému mužstvu z Veľkého Horeša. Najsilnejším súperom v príprave bol pre zverencov Pavla Piršča druholigový Tatran Prešov, ktorý o „ligu“ lepším výkonom deklasoval Stropkov 1:5. V generálke na jesennú časť nového ročníka Stropkovčania zdolali na pekne pripravenom domácom ihrisku Vranov najtesnejším rozdielom.
Priebeh prípravy zhodnotil nový tréner Piršč slovami: „Prípravu sme začali 29.6., zapojilo sa do nej dostatok hráčov. Tréningová dochádzka bola kvalitná, takmer na každom tréningu bolo viac ako 20 hráčov. V priebehu necelého mesiaca sme odohrali osem prípravných zápasov, v ktorých dostali všetci hráči príležitosť. Takisto sme sa zúčastnili kvalitného turnaja v Liptovskom Hrádku. Hráči pristupovali k tréningu zodpovedne, mali sme vytvorené dobré podmienky na prípravu. Aj napriek tomu, že letná príprava bola krátka, verím, že sme dobre pripravení na začiatok nového ročníka.“
V prvom majstrovskom stretnutí privíta Stropkov minuloročného druholigistu z Moldavy v piatok 31.7. o 17.30 hod.
Svidník – Stropkov 4:3
G: Burcák (11m), Mihok, Vachaľ
Zostava: Varchol- F. Dolutovský, Bochin, Teraz (65. Staško), Jakubčo- Poľák (20. Lehocký), Vachaľ (65. Petrišín), Mihok, Dolutovský (65. Ducár), Vansa- Burcák (65. Tyč)
Stropkov – Veľký Horeš 0:1
Zostava: Hažer- F. Dolutovský (75. Čabala), Teraz, Staško (46. Sivák), Bochin- Poľák (75. L. Medvec), Petrišin (46. Vachaľ), Ducár (46. Dolutovský), Mihok (46. Vansa), Jakubčo (46. Lehocký)- Burcák (46. Danko)
Stropkov – Tatran Prešov 1:5
Gól: Burcák
Zostava: Hažer- F. Dolutovský, Staško, Teraz, Bochin- Poľák, Vachaľ, Mihok, M. Dolutovský, Jakubčo- Demčo, striedali: Sivák, Petrišin, Burcák, Ducár, Lehocký
Stropkov – MFK Vranov nad Topľou 1:0 (0:0)
Gól: Jakubčo
Zostava: Varchol – F.Dolutovský, Staško, Teraz, Bochin – Petrišin, Mihok, Jakubčo, Poľák, M.Dolutovský – Burcák, striedali: Demčo, Sivák.
-eb-

Stropkov – Moldava n/B. 4:0 (3:0)

Hoci prvá šanca patrila A. Ribárovi, ktorý po akcii Da Silvu s Dzúrikom, pálil z uhla vysoko nad, v ďalšom priebehu to už bol futbalový koncert domácich. V 10. min. ešte obrana hostí zastavila akciu M. Dolutovského, no o dve minúty bol v pokutovom území faulovaný Vachaľ a z penalty otvoril skóre Burcák. Aktívne hrajúci útočník Stropkova sa v priebehu pár minút dostal do ďalších dvoch šancí, no v prvom prípade chýbala jeho zakončeniu razancia a v 20. min. poslal loptu popri vybiehajúcom Brzovi tesne vedľa brány. V 22. min. kontroval ekvilibristickým zakončením Dzúrik, ktorého strela však skončila na obrannom vale. Vachaľ s Burcákom sa dostali opäť k slovu v 24. min. – dôrazný domáci kapitán vybojoval loptu, dostal sa za obranu, vystrelil a keďže Brza loptu neudržal, pre Burcáka nebolo problémom zvýšiť na 2:0. Najkrajší moment v stretnutí si v 33. min. na konto pripísal Teraz, ktorý hlavičkujúc z hranice šestnástky šikovne preloboval brankára Moldavy.
Ofenzívny festival pokračoval aj po zmene strán. Najskôr po hodine hry neplatil Burcákov gól pre ofsajd a po ňom pálil nepresne Lendiel. Len tri minúty na ihrisku potreboval striedajúci Danko na to, aby po akcii Poľaka zvýšil na 4:0. Nová posila MŠK Tesla mohla pokojne pri svojom debute zaknihovať hetrik. Do siete sa totiž pýtala jeho hlavička po rohu z päťky, či momenty, kedy mu dvakrát nabíjal Vachaľ. Najskôr ho zblokovala obrana súpera a v 86. min. zatiahol záchrannú brzdu pohotovým vybehnutím Brza. Brankár Moldavy sa postaral aj o posledný dramatický moment, keď po malej domov nakopol loptu do Demča a od piatej kapitulácie ho delili iba centimetre…
Góly: 12. Burcák z 11 m, 24. Burcák, 33. Teraz, 67. Danko.
ŽK: Teraz, F. Dolutovský – Kovács, D. Ribár.
Zostava Stropkov: Hažer – F. Dolutovský, Staško (77. Sivák), Teraz, Bochin, Vachaľ, Mihok, Jakubčo, M. Dolutovský (70. Demčo), Poľak, Burcák (66. Danko).
Zostava Moldava: Brza – Lendiel, Kovács, Sirgely, Lechman (63. Czingely), A. Ribár, D. Ribár, Lukáč, Rezende, Da Silva, Dzúrik (65. Teixeira).
Hlasy trénerov:
Pavel Piršč (MŠK Tesla Stropkov): „Hoci sme mali informáciu, že súpera posilnili viacerí legionári na čele so štyrmi Brazílčanmi, ostával pre nás neznámou. Po prvých desiatich minútach, kedy sme sa oťukali a chlapci videli, že sa s nimi dá hrať, sme boli v ďalšom priebehu lepším tímom. Mužstvo bojovalo, bolo zomknuté ako jedna partia, jeden zaskakoval za druhého a odmenou pre nás bolo to, že sme dali štyri góly. Hráči išli naplno, preto som s ich prístupom spokojný a len dúfam, že v tomto trende budeme pokračovať. Bol by som rád, keby sme zopakovali nielen výkon, ale keby sme doma hrali stále pred takouto motivujúcou kulisou.“
Štefan Koššuth (FK Bodva Moldava n/B.): „Na dnešný zápas sme sa pripravovali veľmi zodpovedne, lebo ako bývalý druholigista sme chceli prvé vystúpenie v najvyššej regionálnej súťaži zvládnuť s úspechom. Vrátane funkcionárov, ktorí ešte dovybavovali hráčov, sme všetko podriadili tomu, aby sme uspeli. Našim zámerom nepomohla nielen jedenástka, ale najmä individuálne chyby, od ktorých sa dianie na ihrisku odvíjalo. K tomu nám zlyhávala vedomá činnosť, preto prihrávky nemali adresáta a nabiehajúci hráči sa nedostávali do hry. Nebudem hovoriť o tom, že svoj deň nemala stopérska dvojica, či brankár, pretože zlyhalo celé mužstvo. Takto sa za farby Moldavy, ako sme to dnes ukázali, nebojuje!“
-im-

obrazok

Stropkov sa odvďačil návšteve kola ofenzívnym maršom

Najlepší strelec MŠK Tesla Stropkov v letnej príprave Erik Burcák potvrdil svoju pohodu aj v prvom ostrom vystúpení v novej sezóne proti FK Bodva Moldava nad Bodvou. Od úvodu stretnutia hýril aktivitou a v 24. min. mal na konte dva góly, čím položil pevné základy pre hladké víťazstvo domácich.
V obidvoch prípadoch platí, že pri svojich presných zásahoch ťažil z aktivity kapitána Jána Vachaľa. V 12. min. vletel do pokutového územia a po faule na neho mali domáci výhodu penalty. Loptu si na biely bod postavil E. Burcák a rutinérsky otvoril účet zápasu. „Keďže sebavedomie mi nechýba, ešte v minulej sezóne som sa určil na penalty sám (úsmev). Preto som neváhal ani proti Moldave. Brankára som poslal do jednej a loptu do druhej strany… Nebudem súperovým brankárom prezrádzať, ktorá strana je moja obľúbená, ale jedenástky som si skúšal kopať v piatok na tréningu a keďže mi to tam padalo, v zápase som nič nemenil,“ vysvetľoval v dobrej nálade E. Burcák.
V 24. min. ťažil J. Vachaľ zo svojho dôrazu, vďaka ktorému získal loptu, dostal sa za obranu a keďže M. Brza jeho strelu iba vyrazil pred seba, E. Burcák pohodlne zvýšil na 2:0. Hoci vo finále išlo o jednoduchú situáciu, útočník Stropkova si zaslúži uznanie za to, že akciu dosledoval a dotiahol do gólového konca. „Tréner P. Piršč nás pred zápasom hecoval, aby sme boli dôrazní a nevynechali ani jeden súboj, čoho som sa aj držal. Najväčší podiel na mojom druhom góle má Janko Vachaľ, pretože mne už ostávalo iba dokopnúť loptu do siete. Brankár sa síce sťažoval, že ju mal v rukách, no ja som celú situáciu videl inak a podľa mňa to bol regulárny gól,“ zdôraznil E. Burcák.
Hoci prvú šancu v stretnutí spálil hosťujúci A. Ribár, Moldava nepresvedčila. Domáci hrali aktívne, dobre sa pohybovali, čím vytvárali tlak na súpera, ktorý v defenzíve nestál na pevných nohách. S chuťou hrajúci zverenci trénera P. Piršča si „majstrák“ užívali a keď D. Teraz v 33. min. šikovnou hlavičkou z hranice šestnástky preloboval M. Brzu, o osude stretnutia bolo rozhodnuté. Pohodu v domácich radoch potvrdil i striedajúci D. Danko, pretože okrem streleckého zápisu v 67. min. sa dostal do ďalších troch dobrých príležitostí. Keďže v piatok bol v Stropkove jarmok, hráči sa mohli tešiť výbornej diváckej kulise a fanúšikom sa odvďačili poctivým výkonom okoreneným ofenzívnou aktivitou, ktorú potvrdili štyrmi gólmi a viacerými šancami. „Hoci výsledky tomu možno nenasvedčovali, máme za sebou dobrú letnú prípravu, preto v kabíne vládne pohoda. Aj na tento zápas sme sa pripravili veľmi zodpovedne s tým, že od začiatku sme chceli ísť naplno, a to sme splnili. Štvorgólové víťazstvo je ideálnym vstupom do sezóny, no takto by sme chceli hrať nielen doma, ale aj vonku, čo by sme radi splnili už najbližšie v Giraltovciach,“ pridal ďalšiu výzvu E. Burcák.
Imrich Makó

obrazok

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =

Mládežnícky futbal

Prípravné zápasy dorastencov

St. dorast Stropkov – Tisinec muži 5:0
Góly: Vrábeľ 2, Haško 2, Jesenský
Medzilaborce muži – St. dorast Stropkov 2:0
St. dorast Stropkov – Vyšný Mirošov muži 1:3
G: Vrábeľ
St. dorast Stropkov – St. dorast Giraltovce 3:3
G: Vrábeľ 3
Ml. dorast Medzilaborce – Ml. dorast Stropkov 2:2
Ml. dorast Stropkov – Ml. dorast Giraltovce 4:2
-eb-

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =

Úradná správa č. 4 zo dňa 30. júla 2015

Sekretariát:
Oznamuje FK OOFZ Svidník, že výsledky, tabuľky, úradné správy, ŽK, ČK, strelcov gólov, rozpis zápasov a tlačiva OOFZ nájdu na stránke: www.svidnik.obfz.futbalovekluby.sk a na www.futbalnet.sk
ŠTK OOFZ:
1. Schválila zmenu miesta stretnutia 1.kola Pohára predsedu OOFZ – Radoma – Tisinec, hrá sa v Tisinci – vzájomná dohoda
2. Oznamuje vytvorenie spoločného družstva mládeže TJ Družstevník Okrúhle s FK Radomka Radoma – U15 – starší žiaci, pod spoločným názvom TJ Družstevník Okrúhle
3. Oznamuje, že Rozpis súťaži OOFZ 2015/2016 je v elektronickej podobe na webovej stránke OOFZ v časti články.
KR a DZ OOFZ:
1. kolo Pohára predsedu OOFZ Svidník– 2.8.2015 o 16.30 hod.:
Stročín – Mestisko (Kočiš, Suchanič Ľuboš, Čech, Mackanin)
Lomné – Lúčka (Vateha, Šugar, Kaščák, OOFZ)
Tisinec – Radoma (Novický, Majerník, Bodnár, Feč)
Miňovce – Breznica (Špak, Suchanič Kristian, Fedorkovič, Palička)
Chotča – Sitníky (Horochonič, Škurla, Černiga, Burcák)
Kuková – Kalnište (Moroz, Brendza, Pacák, Lipinský)
6. liga OOFZ – 1.kolo – 9.8.2015 – 16.30 hod.:
Radoma – Hrabovčík (Špak, Czech, OOFZ, Holub)
Stročín – Miňovce(Kočiš, Fedorkovič, OOFZ, OOFZ)
Rovné – Lomné (Kaščák, Želizňak, OOFZ, Mackanin)
Sitníky – Mestisko (Bodnár, Majurník, OOFZ, Lipinský)
Lúčka – Kalnište (Dovičák, Suchanič Ľ., OOFZ, Feč)
Chotča – Tisinec (Brendza, Suchanič K., OOFZ, Palička)
Kuková – Breznica (Vateha, Pacák, OOFZ, Burcák)
Úradná správa OOFZ uverejnená v okresných týždenníkoch má informatívny charakter a nemusí obsahovať všetky informácie. Kompletná a záväzná je Úradná správa OOFZ zverejňovaná na stránke: www.svidnik.obfz.futbalovekluby.sk
OOFZ Svidník

redakcia | 5. 8. 2015 | Šport | Odkaz na článok | | 227x


Diskusia k článku

--> - Formulár na nový komentár

K článku nebol žiadny komentár.

Aby ste mohli článok komentovať, musíte byť prihlásený.
Rss článkov | Rss komentárov | Rss noviniek

© Bodie 2008 - Bežím na RS2 | Štatistika | Admin
Noviny VRANOVSKÉ SPEKTRUM - Týždenník obyvateľov okresu Vranov nad Topľou