Stropkovčania v príprave so striedavými úspechmi, v pohári s Dunajskou Stredou

Široký káder MŠK Tesla Stropkov rozbehol sériu prípravných zápasov pred jesennou časťou sezóny dvoma víťazstvami so súpermi z nižšej ligy. Noví tréneri Piršč a Teraz mohli na ihrisku v Tisinci v akcii sledovať 24 hráčov a dvoch brankárov. Z letných posíl sa do streleckej listiny zapísali Danko, Dovičák, Mihok a Lukáš Medvec, ďalšie góly pridali Burcák s Poľákom.

Cez uplynulý víkende sa Stropkovčania predstavili na turnaji v Liptovskom Hrádku, kde sa im výsledkovo vôbec nedarilo. V sobotňajšom zápase podľahli domácemu treťoligistovi najtesnejším rozdielom 1:0. O deň neskôr podali hráči Stropkova omnoho lepší výkon, paradoxne však výsledkovo totálne zlyhali. Druholigoví Popradčania im nadelili lekciu z efektivity a po gólovom uragáne pred koncom stretnutia zvíťazili 5:0.
K priebehu prípravy sa po štyroch zápasoch vyjadril hrajúci asistent Dominik Teraz: „Tieto štyri zápasy nám vytvorili obraz o súčasnom kádri a poslúžili nám pri odhalení charakteru a potenciálu jednotlivých hráčov na rôznych pozíciách. Prvé dva zápasy boli akýmsi rozbehom, pričom chlapci mali možnosť naplno sa prejaviť v zápasoch s družstvami z nižších súťaží. Turnaj v Liptovskom Hrádku bol pre nás veľmi dobrou previerkou technickej, kondičnej a taktickej pripravenosti. Vyriešil trénerom niekoľko otáznikov a zároveň odhalil nedostatky. Hráči s v zápasoch s kvalitnými súpermi boli nútení pracovať pod tlakom a siahnuť na dno svojich fyzických síl. Aj napriek výsledkovému zlyhaniu ho hodnotíme pozitívne, pretože len takéto náročné zápasy nás dokážu posunúť o krok vpred. Príprava pokračuje naďalej podľa plánu, pričom hráči mali v Liptovskom Hrádku poslednú možnosť zaujať. Čakajú nás tri týždne ladenia herného systému, celkového prejavu družstva a formovania základnej zostavy.“
Na budúci týždeň sú na programe stretnutia so Svidníkom (v stredu 15.7. v poobedňajších hodinách na ihrisku v Sitníkoch) a v sobotu s Veľkým Horešom (čas bude známy až po dohode oboch strán, miesto stretnutia bude známe až v priebehu týždňa). Viac informácii o priebehu prípravy môžete sledovať na facebookovej stránke MŠK Tesla Stropkov.
Vo štvrtok sa konalo žrebovanie Slovnaft Cupu a fanúšikovia Stropkova sa môžu tešiť na atraktívneho súpera z najvyššej súťaže – DAC 1904 Dunajská Streda. Ambiciózny klub zo Žitného ostrova sa bude chcieť v novej sezóne posunúť vyššie a ako je známe, najkratšia cesta do Európy vedie práve cez pohárovú súťaž, čo tomuto súboju dodáva ešte prestížnejší náboj.
Stropkov – Kračúnovce 5:0 (3:0)
Góly: Burcák 2, Poľák, Danko, Dovičák
Zostava Stropkova, 1.polčas: Varchol – F. Dolutovský, Sivák, Pavlík, Bochin – Poľák, Jakubčo, Mihok, Bilas (31. Demčo), Vachaľ (31. Karsa) – Burcák
2. polčas: Hažer – Petrišin, Čabala, Teraz, E. Tabiš – Lehocký, Demčo (61. Safko), Dovičák, Karsa (61. Dávid Polaščík) – Tyč, Danko
Stropkov – Vyšný Mirošov 3:0 (1:0) v 71. min. prerušené pre búrku
Góly: Vachaľ, Mihok, L. Medvec
Zostava Stropkova, 1. polčas: Hažer – F. Dolutovský, Teraz, Sivák, E. Tabiš – Vachaľ, Jakubčo, Bilas, Demčo, Lehocký – Danko (31. Burcák)
2. polčas: Varchol – Petrišin, Čabala, Bochin, Dávid Polaščík – L. Medvec, Poľák, M. Dolutovský, Mihok, Potoma – Burcák (60. Tyč)
Liptovský Hrádok – Stropkov 1:0 (1:0)
Zostava: Varchol – F. Dolutovský, Sivák (75. Čabala), Staško, E. Tabiš (60. Bochin) – L. Medvec (60. Petrišin), Safko (60. Jakubčo), Tyč (60. Poľák), Demčo (78. M. Dolutovský), Lehocký (60. Mihok) – Danko (68. Burcák)
Poprad – Stropkov 5:0 (1:0)
Zostava: Hažer – Čabala, Teraz, Bochin, Jakubčo – Petrišin (67. L. Medvec), Poľák, Mihok, M. Doluovský (66. Demčo), Lehocký – Burcák (77. Danko)