smahu správy

Vo Veľkrope oslávili Deň matiek aj Deň otcov

obrazokStarosta obce a obecné zastupiteľstvo už tradične pripravilo, tak ako po minulé roky, pre všetky mamky, babky a prababky slávnostné stretnutie spojené s kultúrnym programom. Deň matiek sa oficiálne oslavuje druhú májovú nedeľu, v našej obci to bolo síce s malým oneskorením, a to v nedeľu 24. mája 2015, no tento deň bol spojený aj s blížiacim sa Dňom otcov.

Na toto stretnutie boli pozvaní všetci občania obce, mamky, babky, otcovia aj dedkovia a samozrejme deti a hostia. Sála kultúrneho domu sa zaplnila a dobrá nálada sa niesla priestormi, ako voňavý májový vánok. Deň matiek a otcov je tým správnym okamihom povedať naším najbližším, našim mamám a otcom, ako ich máme radi, čo pre nás znamenajú a vyjadriť im tak svoju vďačnosť za všetko, čo pre nás robia. V úvode starosta obce privítal všetkých prítomných, matky aj otcov, a zaželal im pevné zdravie, veľa trpezlivosti, úcty a porozumenia vo svojich rodinách, aby na každom kroku nachádzali lásku a porozumenie. Pripomenul, že aj dnešné oslavy sú poďakovaním pre rodičov za ich úsilie a lásku, ktoré vynakladajú pri plnení náročných úloh doma vo svojich rodinách, ale aj na pracoviskách. V pestrom a pôsobivom vyše dvojhodinovom kultúrnom programe vystúpili deti z obce, ktoré si svoje vystúpenie nacvičili a pripravili spolu so svojimi mamkami, za čo im patrí veľké poďakovanie. Ďalej striedavo účinkovali aj Ženská folklórna skupina z Lomného, Zemplínsky heligonkári z Michaloviec spolu s pravoslávnym duchovným o. D. Skoncom, rómske spevácke trio z Bukoviec, speváčka Frederika Jobková a Kristiána Micheľová zo Stropkova. Všetci účinkujúci za svoje vystúpenia, v ktorých prezentovali šarišské, rusínske, rómske a moderné piesne, zožali obrovský potlesk. Aj naše mamky a babky, ktoré mali chuť a odvahu, si mohli dať zahrať obľúbenú pieseň alebo si ju aj so Zemplínskymi heligonkármi zaspievať. Na tvárach zúčastnených hral úsmev a bolo vidieť a cítiť úprimnú radosť, čo svedčí o tom, že program sa vydaril a všetkým sa páčil. Dobrá nálada a môžem povedať, že až rodinná atmosféra, vydržali do neskorých podvečerných hodín. Po kultúrnom programe nasledovalo pohostenie.
Poďakovanie za realizáciu podujatia patrí všetkým mamám, ktoré si našli čas, aby spolu s deťmi nacvičili a pripravili takýto program, ale aj poslancom obecného zastupiteľstva a všetkým, ktorí sa na príprave tohto vydareného dňa podieľali.
Marián Prokopič, starosta obce

obrazok obrazok obrazok obrazok

redakcia | 24. 6. 2015 | Obce okresu | Odkaz na článok | | 153x


Diskusia k článku

--> - Formulár na nový komentár

K článku nebol žiadny komentár.

Aby ste mohli článok komentovať, musíte byť prihlásený.
Rss článkov | Rss komentárov | Rss noviniek

© Bodie 2008 - Bežím na RS2 | Štatistika | Admin
Noviny VRANOVSKÉ SPEKTRUM - Týždenník obyvateľov okresu Vranov nad Topľou