Stropkovské talenty povzbudzoval fanklub aj rodičia

Posledné finálové kolo Majstrovstiev oblasť Východ mladších žiačok vo volejbale, ktoré sa uskutočnilo dňa 30. 5. 2015 vo Svidníku, nasvedčovalo o veľmi napínavých zápasoch. Z finálovej štvorice (Snina, Spišská Nová Ves, Stropkov a Svidník) sa na lídra skupiny zo Svidníka po základnej časti a prvom finálovom kole bodovo dotiahli družstvá zo Stropkova a Sniny, ktoré takisto pomýšľali o majstrovskom titule. Fantastickú atmosféru vytvorili rodičia a fanklub zo Stropkova, ktorý povzbudzoval stropkovské talenty.
Hráčkam MVK Stropkov nevyšiel vstup do zápasu s družstvom zo Sniny, kedy nezvládli koncovku prvého setu. Začiatok druhého setu lepšie začal súper, a tak museli Stropkovčanky výrazne zabrať čo sa aj podarilo a dokázali zápas otočiť a rozhodnúť vo svoj prospech v tajbrejku.
S družstvom zo Spišskej Novej Vsi po zisku prvého setu poľavili v koncentrácií, chybovali na podaní a v obrane, čo súper využil. Nakoniec sa rozhodovalo v treťom sete, v ktorom boli hráčky Stropkova dôraznejšie v obrane ako aj v útoku a bodovali druhýkrát.
V poslednom zápase s domácim Svidníkom nedokázali hračky MVK Stropkov zopakovať bojovný a kolektívny výkon a podľahli súperovi v oboch setoch, ktorý sa nakoniec radoval z titulu.
V konečnom sumáre družstvo MVK Stropkov (horším pomerom setov s družstvom Sniny) získalo 3.miesto v súťažnom ročníku 2014/2015 Majstrovstiev oblasť Východ mladších žiačok vo volejbale. Napriek tomu patrí družstvu poďakovanie za predvedené výkony počas celej sezóny a reprezentáciu mesta Stropkov.
Výsledky: MVK Stropkov – ŠK Snina 2:1 (-25, 11, 11), MVK Stropkov – VK S. N. Ves 2:1 (17,–17, 8), MVK Stropkov – ŠK Komenského Svidník 0:2 (-18, –19)
Zostava: Vaškaninová Lívia, Bujdošová Mária, Parilaková Alexandra, Tchirová Nina, Dzurjová Bianka, Andrejovská Lívia, Hnátová Nina, Zajtková Martina, Fečková Nikola.
Tréner: Mgr. Alexík Patrik