Futbal 24/2015

V. liga Vihorlatsko – dukelská

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =

Michalovce B – Stropkov 0:4 (0:3)

V zápase plnom gólových príležitostí mali od úvodu prevahu Stropkovčania, ktorí si napravili chuť z nevydarených predošlých zápasov. Hneď v prvej minúte mohol po kombinačnej akcii skórovať Demčo, jeho hlavička však minula ľavú žrď Holienčinovej brány. O niekoľko minút spálili dalšie príležitosti Pundžák a neskôr Burcák. Ako sa má zakončovať ukázal svojím spoluhráčom v 13. minúte obranca Bochin. Po prihrávke od Vachaľa strelou placírkou spoza šestnástky otvoril skóre. Od tohto momentu zverenci Jozefa Lehockého pokračovali v zahadzovaní šancí. Sľubné príležitosti nevyužili postupne Tabiš, Burcák, Pundžák, žrď opečiatkoval hlavičkou Staško. Druhý gól pridali hostia v 41. minúte. Asistenciu si opäť pripísal Ján Vachaľ, ktorý v šestnástke centrom našiel voľného Punžáka. Nikým nekrytý najlepší strelec Stropkova u mužov aj dorastencov zaokrúhlil počet sezónnych gólov dokopy na 20 (8 u mužov, 12 v kategórii staršieho dorastu). Tretí gól strelil tesne pred polčasovým hvizdom po strieľanom centri Demča hráč zápasu Vachaľ. Domáci boli v útoku vďaka spoľahlivej defenzíve Stropkova bezzubí. Aj druhé dejstvo začali aktívnejšie hostia. V 47. minúte sa do odvrátenej lopty z rohu oprel Erik Tabiš, jeho strela však skončila len na žrdi brány Michaloviec. V 59. minúte sa hlavou presadil jeho menovec Burcák. Po presnom centri Demča využil svoje výškové parametre a hlavičkou do vinkľa stanovil na konečných 0:4. V záverečnej polhodine vystrkovali rožky aj mladí Zemplínčania, Varchol však loptu za svoj chrbát nepustil a udržal si čisté konto.
Stropkovčania sa po dlhom čakaní na víťazstvo predsa len dočkali a trojbodovým ziskom si definitívne zaistili miesto v tretej lige aj v budúcom ročníku.
Góly: 11. Bochin, 41. Pundžák, 45. Vachaľ, 59. Burcák
Zostava: Varchol- Bochin, Pavlík, Staško (51. Ducár), Petrišin- Vachaľ (71. Karsa), Safko (71. Dávid Polaščík), Demčo, Pundžák, E. Tabiš- Burcák

16. Michalovce B   29   3   4   22   25:79   13

Breznica – TJ Šimonka Čierne nad Topľou 3:2 (1:1)

Hráči Breznice zvíťazili vo svojom predposlednom zápase tejto sezóny 3:2. Aj napriek ťažkým podmienkam kvôli veľmi horúcemu počasiu, to bol zápas s veľkým množstvom šancí na oboch stranách. Brankár domácich Jozef Potoma bol veľkou oporou mužstva. Vychytal 4 samostatné akcie súpera. Skóre zápasu otvorili hostia v 22. minúte, na gól sa domácim podarilo odpovedať až tesne pred koncom prvého polčasu a to Patrikovi Zakovičovi premeneným pokutovým kopom. Patrik Zakovič prispel svojím gólom aj v druhom polčase, no hosťom sa podarilo vyrovnať. Nerozhodný stav zápasu bol až do 86. minúty, v ktorej strelil gól Denis Polaščik a rozhodol ním o víťazstve Breznice.
Góly: P. Zakovič 2, Polaščik.
Zostava: Potoma – Hurný, Vrabeľ, Gonos, Motyka, M. Vrabeľ, Bičej (76. Dovičák), Pazdič, Štefanišin, Polaščik (88. Čepa), P. Zakovič.

ŽK: Vrábeľ.
Zostava: Mulík – Belina, Tyč, Polaščik, Jaselský (88. Jurečko), Zápotocký, Vrábeľ, Vaško, Karsa, Demjan (77. Feč), Sivák.

Mladší dorast

Stropkov – ŠK FUTURA 0:5 (0:2)
ŽK: Demjan.
Zostava: Strnad – Cuprišin, Berežný (48. Tabiš), F. Berežný, Vaňko, Batfalsky, Farkaš, Gajdoš, Jesenský, Demjan, Zápotocký.

Starší žiaci

KAC Jednota Košice (B) – Stropkov A 0:17 (0:11)
Góly: Veselý 5, Moskaľ 4, Bedruň 3, Preksta 2, Fečo, Jakubov, Cenker (Vlastný gól).
Zostava: Šmajda – Veselý, Fečo, Ličko (36. Jakubov), Preksta, Ceperko, Bedruň, Bochamač, Korba (36. Petraš), Moskaľ, Dzurjanin.
Stropkov B – ŠK FUTURA 2:14 (2:6)
Góly: Novotňak, Gonos.
Zostava: Čeledinský – Olčák, Kollarik, J. Slivka, Jaselský, Mačuga, Novotňak, Glovacký, Gonos, Čabala, Varga.

Mladší žiaci

KAC Jednota Košice (B) – Stropkov A 0:14 (0:4)
Góly: Slobodník 8, Derco 3, Jobko 2, Bujdoš.
Zostava: Baláž – Bujdoš, Rapač, Venglovič, Bodnár, Čonka, Jobko, Babjarčík, Slobodník, Derco, Bučko.
Stropkov B – ŠK FUTURA 1:4 (0:3)
Góly: Čonka.
Zostava: Seman – Veselý, Fečko, Zápotocký, Durkoš, Suvák, Malačina (43. Čonka), Danko, Bodnár, Vansač, Klučár.

I. trieda

Tisinec – Lúčka 4:0 (2:0)
Góly: Mikus, Skysľak, Michrina, Bucko
Tisinec svojou famóznou hrou zvíťazil v štvrtom zápase po sebe 4:0 a potvrdil, že zaslúžene mu patrí majstrovský titul, ktorý bol patrične oslávený. Po skončení zápasu Tisincu odovzdával pohár víťaza pán Barvirčák. Touto cestou by sa chceli hráči a vedenie Tisinca poďakovať svojmu trénerovi Michalovi Antošovi, ktorý končí svoju funkciu za skvelú prácu, ktorú dlhé roky pre nás odvádzal. Ďakujeme Pán Tréner.

Lomné – Kalnište 0:2 (0:2)

Chotča – Rovné 1:1 (0:0)
ŽK: Kordoš – R. Tyč
Góly: Cviklik – Dulina
Za teplého počasia sa hral futbal, v ktorom mali viac lopty na kopačkách hostia. Na začiatku druhého polčasu sa hostia ujali vedenia keď po peknej akcii skóroval Dulina. Domáci dobíjali bránu, no až v poslednej minúte po odrazenej strele sa k lopte dostal Martin Cviklik a nekompromisnou strelou z prvej vyrovnal stretnutie na konečných 1:1.

Duplín – Kuková 3:4 (3:3)
Góly: Bunda (2), Kaňuk – Tkač (2), Lukáč (2)

Hrabovčík – Miňovce 3:2 (2:1)
Góly: Zápotoka, Kačmár, Havrila – Bodnár, Labuda
Za veľmi horúceho počasia mužstvo domácich predviedlo veľmi dobrý výkon, a tak zaslúžene vyhrali, za čo si zaslúžia pochvalu.

Mestisko – Sitníky 0:0
Pri horúcom počasí hral sa obojstranne vynikajúci a čistý futbal, ale šance zostali nepremenene, a preto zápas skončil zaslúženou remízou.

Stročín – Havaj 1:0 (0:0)
ŽK: Čura
Góly: M. Rodák
Mužstvo hosti odolávalo do 61. minúty, keď nekompromisnou strelou rozhodol Martin Rodák.

II. trieda

Baňa – Bukovce 2:1 (1:1)
Góly: T. Gondek, Petráš (Baňa)

Kružlová – Radoma 2:0 (1:0)
Hra sa slušný futbal za horúceho počasia, behalo sa na oboch stranách. Domáci mali celý zápas prevahu a tak zaslúžene vyhrali. Rozhodca zvládol zápas s prehľadom

Gribov – Ladomírová 3:2 (1:2)
Góly: M. Bučko, R. Goroľ, M. Čonka – M. Cina, Z. Haluška
Napriek tomu, že Gribov má možno najvyšší vekový priemer v súťaži, dokázal vďaka svojim skúsenostiam vyhrať súťaž, čo sa potvrdilo aj proti mladému a agresívnemu mužstvu z Ladomírovej. Aj keď hostia hrýzli do poslednej minúty, Gribov zvládol a obrátil nepriaznivý stav, čím dotiahol výsledok zápasu do víťazného konca. Či Gribov vďaka prvenstvu postúpi do vyššej súťaže je na zvážení funkcionárov Gribova, ale napriek tomu, kvôli fanúšikom a divákom sa teší na novú sezónu.

Kalnište – Kuková 14:1 (7:1)
Góly: E. Kokolik (4), T. Estok (2), A. Kokoliková (2), M. Sotak (2), Regrut, Fuco, K. Kokolik, vlastny Kožlej

Úradná správa č. 37 zo dňa 4. júna 2015

VV OOFZ Svidník na základe rozhodnutia zo dňa 25.6.2015 zvoláva dňa 1.7.2015/streda/ o 17.00 hod. riadnu Konferenciu OOFZ Svidník v priestoroch reštaurácie AB / budova mestského úradu/ vo Svidníku.
Členovia riadnej Konferencie:P.Gajdoš, A.Gužo, I.Malačina, J.Tirer, M.Hančák, R.Fatľa, J.Prusák, F.Šlang, M.Hospodár, M.Holub, A.Tyč, M.Darivčák, J.Viravec, L.Košč, L.Bojčik, J.Hudáček, M.Mačoško, J.Kaňuch, Ľ.Komišák, Š.Kožlej, S.Baka
Upozorňuje klubových ISSF manažérov aj funkcionárov, aby vlastnili registračný preukaz člena SFZ, bez neho nebudú môcť od novej sezóny pracovať v ISSF. Objednať si ho môžu cez ISSF – elektronická podateľňa – žiadosť o vydanie registračného preukazu SFZ.
Upozorňuje kluby, že im v ISSF bola vystavená faktúra za mesiac máj, ktorá je splatná 10.6.2015. Neuhradenie faktúry do tohto termínu má za následok zastavenie činnosti klubu.
Schvaľuje výsledky zápasov hraných 30. a 31.5.2015
Nariaďuje odohrať zápasy posledného kola I. a II. triedy dospelých a I. triedy dorastu v sobotu 13.6.2015 v UHČ.
Zvoláva dňa 1.7.2015/streda/ Aktív klubov OOFZ Svidník o 17.00 hod. v priestoroch reštaurácie AB / budova mestského úradu/ vo Svidníku.
Deň futbalu OOFZ Svidník sa uskutoční dňa 20.6. 2015 (sobota), začína sa od 15.00 hod. finálovým zápasom žiakov o majstra OOFZ a o 17.00 hod. sa uskutoční finále Pohára Š-Autoservis Rovné – Hrabovčík, v prestávke finále sa uskutoční vyhlásenie Jedenástky ročníka 2014/2015
Schvaľuje zmenu termínu 13.kola I. triedy dorastu Breznica – V. Mirošov zo dňa 7.6.2015 na 5.6.2015 o 17.30 hod. – vzájomná dohoda
Vyzýva kluby OOFZ, aby v termíne do 26.6.2015 zaslali prihlášky do nového súťažného ročníka 2015/2016. Prihlášky sa vyplňujú iba v ISSF / elektronická podateľňa – prihláška do súťaže/, každé družstvo zvlášť.
Trestá hráča FO Mestisko – Peter Kizák – 1186437 – DO pozastavením výkonu športovej činnosti nepodmienečne na 1 stretnutie od 4.6.2015, podľa DP čl. 46/1, 2, poplatok 10, – Eur
Trestá hráča FO Ladomirová – Michal Cina –1086307 – DO zastavením výkonu športovej činnosti nepodmienečne na 1 stretnutie od 4.6.2015, podľa DP čl. 37/5a, poplatok 10, – Eur
Proti rozhodnutiam disciplinárnej komisie je možné sa odvolať do 7 dní od ich zverejnenia.