smahu správy

Stropkovský futbal aj naďalej vychováva reprezentantov

V minulosti početný zoznam hráčov pochádzajúcich zo stropkovskej futbalovej liahne, ktorí si obliekli dres národného tímu, má svojich pokračovateľov aj v súčasnej mladej generácii futbalistov. V marcových a aprílových víťazných súbojoch reprezentácie do 21 rokov s Nórskom, resp. s Českom, sa na ihrisku predstavil rodák z Brusnice a odchovanec stropkovského futbalu Pavol Šafranko.

Pozvánku do „repre“ od trénera Pavla Hapala si vyslúžil za svoje výkony v drese Tatrana Prešov, kde patrí medzi hlavných ťahúňov ofenzívy. Stabilným členom mládežníckych reprezentačných výberov je aj Peter Lupčo. Hráč Mšk Žilina pochádzajúci z Bystrého prešiel takisto „rukami“ stropkovských trénerov, konkrétne v žiackej kategórii ho pred odchodom do Žiliny vo futbalovom raste viedli Michal Micheľ a Marián Veselý. Spolu so spoluhráčmi z dvadsaťjednotky sa Šafranko a Lupčo zúčastnili aj galavečera v rámci odovzdávania cien Futbalista roka 2014, v ktorom dominoval Marek Hamšík.
Vo vekovej kategórii do 15 rokov opäť nechýbal v zostave Slovenska v dvojzápase proti Severnému Írsku Stropkovčan Denis Potoma, momentálne pôsobiaci v Slovane Bratislava. V odvetnom stretnutí zaznamenal syn hrajúceho asisenta trénera MŠK Tesla Stropkov Róberta Potomu aj svoj premiérový gól v najcennejšom drese. Denisovi sa darí aj na klubovej úrovni. Kolo pred koncom západnej časti prvej ligy starších žiakov má so svojím bratislavským Slovanom zaistený postup do finálovej časti o majstra Slovenska. Aj napriek žiackemu veku si už za Slovan zahral aj v prvej lige dorastencov.
Na záver len doplníme, že v širšom kádri mládežníckych reprezentácií figurujú aj Dávid Špak (Michalovce), Matej Mydla a Martin Polaščík (obaja Slovan Bratislava). V ďalšej kariére prajeme týmto mladým futbalistom pevné zdravie a veľa zdaru v každom smere.
-eb-

obrazok obrazok

redakcia | 3. 6. 2015 | Šport | Odkaz na článok | | 292x


Diskusia k článku

--> - Formulár na nový komentár

K článku nebol žiadny komentár.

Aby ste mohli článok komentovať, musíte byť prihlásený.
Rss článkov | Rss komentárov | Rss noviniek

© Bodie 2008 - Bežím na RS2 | Štatistika | Admin
Noviny VRANOVSKÉ SPEKTRUM - Týždenník obyvateľov okresu Vranov nad Topľou