Futbal 23/2015

V. liga Vihorlatsko – dukelská

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =

Stropkov – Bardejovská Nová Ves 2:3 (1:0)

Stropkovčania túžili v domácom zápase prelomiť nepriaznivú sériu a v prvom polčase boli lepším mužstvom. Po dvoch individuálnych akciách Pundžáka a následných strelách sa ešte skóre nemenilo, no v 32. minúte sa zverenci Jozefa Lehockého predsa len ujali vedenia. Pundžák tentokrát v úlohe nahrávača našiel v šestnástke voľného Demča, ktorý si posadil brankára na zem a rutinérsky zakončil. Hostia sa v prvom dejstve do útoku príliš nehrnuli a brankár Hažer nemal veľa práce. Aj po zmene strán začali aktívnejšie hráči domácich, päť minút po prestávke pridali svoj druhý gól. Po milimetrovom rohu Demča sa hlavou presadil kapitán Pavlík a poslal Stropkovčanov do dvojgólového vedenia. Bardejovská Nová Ves sa však nevzdávala a v rozpätí 67. a 78. minúty dokonale otočila zápas. Po ľahkej strate Burcáka v strede poľa nasledoval rýchly brejk hostí, strelu z vnútra pokutového územia ešte Hažer kryl, no Kiseľ sa s dorážkou nemýlil- 2:1. V 75. minúte boli Stropkovčania v obrane opäť nedôrazní, v trme- vrme sa na malom vápne najlepšie zorientoval Bajus a zblízka vyrovnal. Víťazný gól zaznamenal o tri minúty neskôr ďalekonosnou strelou takmer z tridsiatich metrov Soroka, ktorý s prispením teča rozjasal hosťujúcu časť publika. Domáci sa v závere snažili nakloniť misky váh na späť na svoju stranu, zo záverečného tlaku však vytúžené ovocie v podobe gólov neprišlo.
Góly: 32. Demčo, 50. Pavlík
Žk: Pundžák
Zostava: Hažer- F. Dolutovský (32. Poľák), Pavlík, Staško, Bochin- Vachaľ, Petrišin, Safko (61. Burcák), Demčo, E. Tabiš- Pundžák

16. Michalovce B   28   3   4   21   25:75   13

FK Kamenica nad Cirochou – Breznica 2:1 (2:1)

Súboj Breznice proti Kamenici bol viac menej vyrovnaný, no Kamenica bola úspešnejšia v koncovke. Kamenica sa tešila z dvoch gólov, ktoré Breznica dostala po vlastných individuálnych chybách a domáci tak viedli 2:0. Matejovi Bičejovi sa tiež podarilo skórovať ešte v prvom polčase. V 30-tej minúte strelil kontaktný gól a Brezničania boli opäť v hre. Futbalisti Breznice vstúpili do druhého polčasu za stavu 2:1 so snahou vyrovnať, ale svoje gólové možnosti sa im nepodarilo premeniť na góly. Aj keď sa nedá povedať žeby domáci boli jednoznačne lepším mužstvom, na ihrisku si ustrážili stav 2:1 až do konca stretnutia. Víťazstvo tak ostalo v Kamenici.
Góly: Bičej.
ŽK: Homoľa.
Zostava: Potoma – Hurný, Novotňák, Gonos, Čepa (46. Dovičák), M. Vrabeľ, Homoľa, Štefanišin, Bičej, Polaščik, P. Zakovič.

Góly: Belina.
Zostava: Mulík – Belina, Tyč, Polaščik, Jaselský, Zápotocký, Vrábeľ, Vaško, Karsa, Jurečko (Vlastný gól), Petrík (29. Batfalský).

Mladší dorast

KAC Jednota Košice – Stropkov 6:2 (3:1)
Góly: Berežný, Farkaš.
Zostava: Šmajda – Demjan, Cuprišin, Zápotocký, Vaňko, Berežný, Jesenský, Homza (63. Gajdoš), Farkaš, Haško, Tabiš.

Starší žiaci

Stropkov A – TJ Sokol Ľubotice 2:1 (0:1)
Góly: Veselý, Bedruň.
ŽK: Moskaľ.
Zostava: Petraš – Gombár, Veselý, Fečo, Preksta, Ceperko, Bučko (54. Dzurjanin), Bedruň, Bochamač, Korba, Moskaľ.
OFK – SIM Raslavice – Stropkov B 4:2 (1:1)
Góly: Jaselský, Zápotocký.
ŽK: Kollarik.
Zostava: Slivka ( 45. Čeledinský) – Kollarik, Olčák, J. Slivka, Jaselský (65. Hažer), Mačuga, Novotňak, Glovacký, Gonos, Čabala, Liška (45. Zápotocký).

Mladší žiaci

Stropkov A – TJ Sokol Ľubotice A 1:1 (1:1)
Góly: Slobodník.
Zostava: Baláž – Bujdoš, Rapač, Venglovič, Bodnár, Čonka, Jobko, Babjarčík, Slobodník, Derco, Bučko.
OFK – SIM Raslavice – Stropkov 1:0 (0:0)
Zostava: Seman – Veselý, Fečko, Zápotocký, Durkoš, Suvák, Malačina, Danko, Bodnár, Vansač, Klučár.

I. trieda

Kalnište – Havaj 6:0 (1:0)
Góly: T. Halek (2), B. Halek (2),L. Slaninka, P. Kokolik
TJ TOPĽAN ďakuje OŠK Mestisku za poskytnutie ihriska a pomoc nášmu klubu.

Sitníky – Chotča 2:2 (0:2)
Góly: Skysľak, Danko (P)- Keselica, Fejko (Chotča)
Prvý polčas bol vyrovnaný, ale hostia využili dve chyby domácich a tak prvý polčas skončil 0:2. V druhom polčase sa domáci zlepšili, zatlačili na súpera z čoho vyplynul gól na 1:2. Po góle domáci pokračovali v tlaku, čoho výsledkom bol vyrovnávajúci gól na 2:2. Po viacerých nevyužitých šanciach domácich sa zrodila zaslúžená remíza.

Góly: R. Goroľ, J. Šak
Domáci v boji o celkove prvenstvo v súťaži nenechali nič na náhodu a potvrdili, že z Gribova sa body nevozia. Konečne zabrali aj mlade pušky v útoku a rozhodli zápas s neľahkým súperom z Bane. Za zmienku stoji druhy gól do sieti gólmana hosti, keď Šak posadil na zadok celu obranu a nezadržateľne ľavačkou vymietol ľavý horný roh bránky. Poďakovanie patri aj hlavnému arbitrovy Suchaničovy, ktorý z prehľadom zvládol priebeh zápasu.

Ladomirová – Orlík 3:2 (1:1)
Góly: Džurban P., Haluška, M. Cina st. – Košč L.

Úradná správa č. 36 zo dňa 28. mája 2015

- Oznamuje FK OOFZ Svidník, že výsledky, tabuľky, úradné správy, ŽK, ČK, strelcov gólov, rozpis zápasov a tlačiva OOFZ nájdu na stránke: www.svidnik.obfz.futbalovekluby.sk a na www.futbalnet.sk
VV OOFZ Svidník na základe rozhodnutia zo dňa 25.6.2015 zvoláva dňa 2.7.2015 o 17.00 hod. riadnu Konferenciu OOFZ Svidník v priestoroch reštaurácie AB (budova mestského úradu) vo Svidníku.
Členovia riadnej Konferencie: P.Gajdoš, A.Gužo, I.Malačina, J.Tirer, M.Hančák,, R.Fatľa,, J.Prusák, F.Šlang, M.Hospodár, M.Holub, A.Tyč, M.Darivčák, J.Viravec, L.Košč, L.Bojčik, J.Hudáček,, M.Mačoško, J.Kaňuch, Ľ.Komišák, Š.Kožlej, S.Baka
Upozorňuje klubových ISSF manažérov aj funkcionárov, aby vlastnili registračný preukaz člena SFZ, bez neho nebudú môcť od novej sezóny pracovať v ISSF. Objednať si ho môžu cez ISSF – elektronická podateľňa – žiadosť o vydanie registračného preukazu SFZ.
1. Schvaľuje výsledky zápasov hraných 23.a 24.5.2015
2. Zvoláva dňa 2.7.2015 Aktív klubov OOFZ Svidník o 17.00 hod. v priestoroch reštaurácie AB / budova mestského úradu/ vo Svidníku.
3. Deň futbalu OOFZ Svidník sa uskutoční dňa 20.6. 2015 (sobota), začína sa od 15.00 hod. finálovým zápasom žiakov o majstra OOFZ a o 17.00 hod. sa uskutoční finále Pohára Š-Autoservis Rovné – Hrabovčík, v prestávke finále sa uskutoční vyhlásenie Jedenástky ročníka 2014/2015
4. Vyzýva kluby OOFZ, aby v termíne do 26.6.2015 zaslali prihlášky do nového súťažného ročníka 2015/2016. Prihlášky sa vyplňujú iba v ISSF /elektronická podateľňa – prihláška do súťaže/, každé družstvo zvlášť.
5. Kontumuje: stretnutie 12.kola žiakov Havaj – Breznica 3:0 kont. – hostia na stretnutie nenastúpili, do pozornosti DK
6. Kontumuje: stretnutie 12.kola žiakov V. Mirošov – Kuková 3:0 kont. hostia na stretnutie nenastúpili, do pozornosti DK
7. Na základe rozhodnutia DK, ŠTK po skončení súťažného ročníka odpočíta TJ Topľan Kalnište dospelí 6 bodov.
8. Pozýva na svoje zasadnutie dňa 4.6.2015 o 17.00 hod. zo stretnutia II. triedy dospelých Baňa – Radoma rozhodcu Jozefa Kaščáka, kapitána a vedúceho mužstva domácich a hostí.
9. Vyzýva kluby OOFZ na možnosť preloženia zápasov posledného kola súťaží OOFZ zo 14.6.2015 na 13.6.2015 (sobota) v UHČ vzhľadom na konanie zápasu kvalifikácie ME Slovensko – Macedónsko, ale len po vzájomnej dohode klubov.
Trestá FO Breznica za nenastúpenie na stretnutie 12. kola I. triedy žiakov Havaj – Breznica poriadkovou pokutou 20, – Eur, podľa RS 26/a, poplatok 5,– Eur
Trestá FO Kuková za nenastúpenie na stretnutie 12. kola I. triedy žiakov V. Mirošov – Kuková poriadkovou pokutou 20, – Eur, podľa RS 26/a, poplatok 5,– €
Trestá hráča FO Havaj – Marcel Džavoronok – 1320820 – DO pozastavením výkonu športovej činnosti nepodmienečne na 1 stretnutie od 28.5.2015, podľa DP 37/5a, poplatok 10,– Eur
Vyhovela žiadosti hráča FO Kuková – Lukáš Foltyn – 1147555 -o upustenie zvyšku DO a mení DO na podmienečné so skúšobnou dobou na 3 mesiace od 28.5.2015, podľa DP čl.41/1, 2, poplatok 10,– Eur
Trestá hráča TJ Topľan Kalnište – Jozef Ivan –1028133 – DO zastavením výkonu športovej činnosti nepodmienečne na 18 mesiacov od 28.5.2015, podľa DP čl. 49/1e, 2e, poplatok 10,– Eur
Trestá hráča TJ Topľan Kalnište – Jozef Drab – 1048031 – DO zastavením výkonu športovej činnosti nepodmienečne na 24 mesiacov od 25.5.2015, podľa DP čl. 50/1f/2e, poplatok 10,– Eur
Trestá TJ Topľan Kalnište finančnou pokutou 300, – Eur za inzultáciu rozhodcu, podľa DP čl. 9/1c, čl.12, poplatok 10,– Eur
Trestá TJ Topľan Kalnište DO zákazom uskutočnenia stretnutia na štadióne TJ Kalnište na 2 domáce stretnutia, pričom sa vymedzuje územný obvod OOFZ Svidník 15 km od štadióna TJ Kalnište, podľa DP čl. 28/1/2, poplatok 10,– Eur
Trestá TJ Topľan Kalnište DO odobratím 6 bodov, ktoré sa vykoná odpočtom bodov družstvu dospelých po skončení súťažného ročníka 2014/2015, poplatok 10,– Eur
Proti rozhodnutiam disciplinárnej komisie je možné sa odvolať do 7 dní od ich zverejnenia.