Futbal 22/2015

V. liga Vihorlatsko – dukelská

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =

Haniska – Stropkov 4:0 (2:0)

Papierovým favoritom boli v zápase 27. kola hráči domácej Hanisky, ktorí rolu favorita od začiatku aj napĺňali. Stropkovčania v zostave bez štyroch stabilných členov základu nenadviazali na herný prejav z Lipian a proti skúsenej Haniske sa nedokázali presadiť. Prvý gól inkasovali zo štandardnej situácie v 13. minúte. Po nedôraze v defenzíve prekonal Hažera najlepší strelec súťaže Pekár- 1:0. Druhý gól pridali domáci v 36. minúte, po krídelnej akcii a spätnej prihrávke zakončil z hranice šestnástke placírkou Majerník. Hostia boli smerom dopredu v prvom dejstve pasívny, neujal sa ani Bochinov priamy kop z dvadsiatich metrov. Po zmene strán pokračovala Haniska v ofenzívnom kolotoči a jej gólostroj sa zastavil na čísle 4. Svoj druhý gól v zápase pridal tentokrát hlavou vysoký Pekár. O pár minút neskôr zakrútil loptu z priameho kopu nádherne pod brvno bývalý reprezentant Kolbas. Najväčšiu šancu Stropkovčanov si v 72. minúte vypracoval Poľák, ktorý sa kľučkou zbavil obrancu, no strelou z vnútra pokutového územia Fedora neprekonal.
Neúspešná séria zverencov Jozefa Lehockého naďalej pokračuje a v tabuľke sa prepadávajú stále nižšie. Najbližšie sa predstavia v domácom prostredí proti tabuľkovému susedovi z Bardejovskej Novej Vsi, ktorá v uplynulom kole zdolala prešovské béčko a zosadila ho z líderskej pozície.
Žk: F. Dolutovský
Zostava: Hažer- F. Dolutovský, Bochin, Pavlík, Čabala- Vachaľ, Burcák (60. Dávid Polaščík), Safko, Poľák, Ducár (60. Karsa)- Potoma (67. Tyč)

Breznica – FK obce Kochanovce 4:0 (1:0)

V nedeľňajšom zápase Breznica suverénne porazila na domácej pôde Kochanovce 4:0. Bol to zápas s veľkým množstvom šancí, z ktorých boli premenené 4. Prvý gól dal Erik Vrábeľ strelou spoza šestnástky, dvoma gólmi prispel aj Patrik Zakovič gólom z hry a premeneným pokutovým kopom. Štvrtý gól padol po centri Lukáša Medvedza, kedy si hosťujúci hráč zrazil loptu sám do brány. Diváci videli veľa ďalších šancí, napríklad nevydarenú strelu Šafranka, ktorý prestrelil bránu z 5 metrov. Bolo to jednoznačné víťazstvo Breznice. Súper ani raz neohrozil bránu domácich.
Góly: P. Zakovič 2, Vrabeľ, Zhytkov (vlastný gól).
ŽK: Šafranko, Antol.
Zostava: Potoma – Hurný (81. Štefanišin), Vrabeľ, Gonos, Šafranko, M. Vrabeľ, Homoľa, Antol, Medvec (84. Bičej), Motyka (85. Čepa), P. Zakovič.

ŽK: Feč, Sivák.
Zostava: Mulík – Belina, Sivák, Tyč, Polaščik, Jaselský, Zápotocký, Vrábeľ, Vaško, Karsa (78. Jurečko), Feč.

Mladší dorast

Stropkov – TJ Sokol Ľubotice 0:2 (0:1)
Zostava: Strnad – Cuprišin, Berežný (65. Gajdoš), Farkaš (41. Tabiš), Vaňko, Petrik, Jesenský, Demjan, Lipak (41. Batfalsky), F. Berežný, Haško.

Starší žiaci

1. FC TATRAN Prešov B – Stropkov A 3:1 (0:1)
Góly: Preksta.
Zostava: Šmajda (59. Petraš) – Gombár, Veselý, Fečo, Preksta, Ceperko, Bučko, Jakubčo (53. Žumar), Ličko, Bedruň, Bochmač.
Stropkov B – MFK Slovan Giraltovce 1:2 (0:0)
Góly: Gonos.
Zostava: Slivka – Kollarik, Olčák, J. Slivka (49. Varga), Jaselský (44. Liška), Mačuga, Novotňak, Glovacký, Šujeta, Gonos, Čabala (59. Hažer).

Mladší žiaci

1. FC TATRAN Prešov B – Stropkov A 3:1 (1:0)
Góly: Slobodník.
Zostava: Baláž – Bujdoš, Rapač, Zápotocký, Venglovič, Bodnár, Jobko, Babjarčík, Slobodník, Derco, Bučko.
Stropkov B – MFK Slovan Giraltovce 2:2 (1:1)
Góly: Bodnár 2.
Zostava: Seman – Veselý, Fečko, Zápotocký, Durkoš, Suvák, Malačina, Danko, Bodnár, Vansač, Klučár.

Výsledky prípraviek – U10 a U11

V utorok 19. mája odohrali svoj predposledný turnaj jarnej časti prípravky Stropkova v kategórii U10 a U11. Zápasy sa odohrali v Humennom s týmito úspešnými výsledkami.
Kategória U11:
Svidník – Stropkov 0:2 (Suvák 2)
Snina – Stropkov 2:3 (Gajdoš, Bodnár, Suvák)
Vranov – Stropkov 1:2 (Kľučár, Suvák)
Humenné – Stropkov 0:3 (Kľučár, Malačina, Suvák)
Kategória U10:
Svidník – Stropkov 0:5 (Ripper 2, Reiter 2, Biľ)
Snina – Stropkov 0:3 (Biľ2, Vaško)
Vranov – Stropkov 0:0
Humenné – Stropkov 1:0

Turnaj mladších prípraviek – U9

Najmladší futbalisti Stropkova v kategórii U-9 odohrali svoje stretnutia 21. mája na hlavnom ihrisku v Stropkove.
Výsledky:
Snina – Stropkov 0:5 kont.
Vranov nad Topľou – Stropkov 3:3 (Čurilla, Čonka, Veselý T.)
Trebišov – Stropkov 1:6 (Andrejko 2, Čonka 2, Fatľa, Veselý T.)

I. trieda

Tisinec – Kalnište 4:0 (1:0)
Góly: Michrina, Kochan, Čepa, Potoma.
Tisinec predčil hostí po všetkých futbalových stránkach a ukázal im, ako sa hra futbal športovým spôsobom.

Chotča – Miňovce 0:0 (0:0)

Duplín – Lomné 1:2 (0:1)
Góly: Kasarda – Roba (2)

Mestisko – Kuková 0:1 (0:1)
Gól: Tkač M.
Domáci boli počas celého zápasu lepším mužstvom, ale v tomto stretnutí im nebolo súdené streliť gól. Hostia rozhodli o svojom víťazstve presným zásahom z priameho kopu.

Stročín – Sitníky 1:2 (1:0)
Góly: Vitko – Danko (2, jeden z PK) Na veľmi dobre pripravenom ihrisko zápas mal veľmi dobru úroveň remíza by bola spravodlivejšia .

Havaj – Rovné 3:3 (1:2)
Góly: Trebišovský (2),Pecuch
Ešte 5 minút pred koncom hostia vyhrávali 1:3, ale domáci zázračne vyrovnali a zrodila sa zaslúžená remíza.

Hrabovčík – Lučka 2:0 (1:0)
Góly: Havrila, Matkobiš
Mužstvo domácich zaslúžene zvíťazilo. Domáci mali množstvo šancí no hosťujúci brankár viacero z nich vychytal.

II. trieda

Baňa – Radoma 1:0 (1:0)
Góly: Slivka.

Kružlová – Ladomirová 2:5 (0:3)
Góly: Sakalik, Sranko – Sivák(2), Haluška(2), Cina.
Domáci stiahli v druhom polčase na 2:3 no pri hre vabank na to doplatili. Hralo sa na ťažkom teréne a hostia zaslúžene vyhrali.

Žiaci

Lúčka – Kalnište 3:11 (1:5)
Góly: Čmilňák, Malík, Sopko – Regrut (6), E. Kokolik (2), K. Kokolik, Janoško, domáci vlastný

Úradná správa č. 35 zo dňa 21. mája 2015

- Oznamuje FK OOFZ Svidník, že výsledky, tabuľky, úradné správy, ŽK, ČK, strelcov gólov, rozpis zápasov a tlačiva OOFZ nájdu na stránke: www.svidnik.obfz.futbalovekluby.sk a na www.futbalnet.sk
1. Schvaľuje výsledky zápasov hraných 16.a 17.5.2015
2. Kontumuje: stretnutie 22.kola I. triedy dospelých Kalnište – Rovné 0:3 kont.– inzultácia R domácim hráčom, do pozornosti DK
3. Kontumuje: stretnutie 11.kola žiakov Kalnište – V. Mirošov 3:0 kont. – hostia na stretnutie nenastúpili, do pozornosti DK
4. Schválila zmenu termínu stretnutia 26.kola I. triedy dospelých Havaj – Chotča z 14.6.2015 na 13.6.2015 (sobota) o 17.00 hod. – vzájomná dohoda
5. Vyzýva kluby OOFZ na možnosť preloženia zápasov posledného kola súťaží OOFZ zo 14.6.2015 na 13.6.2015 (sobota) v UHČ vzhľadom na konanie zápasu kvalifikácie ME Slovensko – Macedónsko, ale len po vzájomnej dohode klubov.
1. Trestá FO V. Mirošov za nenastúpenie na stretnutie 11. kola I. triedy žiakov Kalnište – V. Mirošov poriadkovou pokutou 20, – Eur, podľa RS 26/a, poplatok 5, – Eur
2. Trestá hráča FO Rovné – Martin Palenčár – 1190940– DO pozastavením športovej činnosti nepodmienečne na 1 stretnutie od 21.5.2015, podľa DP 37/5a, poplatok 10, – Eur
3. Trestá hráča TJ Topľan Kalnište – Tomáš Sabolčík –1211770 – DO pozastavením športovej činnosti nepodmienečne na 1 stretnutie od 21.5.2015, podľa DP čl. 37/3, poplatok 10, – Eur
4. Pozastavuje DO zákazom výkonu športovej činnosti nepodmienečne od 21.5.2015 do vyriešenia prípadu hráčom TJ Topľan Kalnište – Jozef Ivan –1028133 a Jozef Drab-1048031 .
5. Vyhovela v plnom rozsahu formou autoremedúry odvolaniu FO Rovné, proti rozhodnutiu DK OOFZ zo dňa 14.5.215, ohľadom nenastúpenia na stretnutie 8. kola dorastu, poplatok 5, – Eur
Proti rozhodnutiam disciplinárnej komisie je možné sa odvolať do 7 dní od ich zverejnenia.