smahu správy

Nenechajte si ujsť pestrý program tohtoročného Rusínskeho festivalu

Úspešné podujatie s originálnym programom sa uskutoční 25. – 31. mája 2015 vo Svidníku. 3. ročník Rusínskeho festivalu s odkazom „od Rusínov pre všetkých“ prinesie multižánrovú prehliadku národnostných menšín s medzinárodným zastúpením.

Sedemdňový festivalový maratón prinesie tak ako aj počas dvoch uplynulých rokov mnoho zaujímavých interpretov, besied, prednášok, divadiel, dokumentov. Rusínsky festival si získal dospelého diváka, no rovnako patrí aj deťom. Presvedčiť sa o tom budú môcť 26. mája 2015 (utorok), kedy je pre nich pripravené divadelné predstavenie v rusínskom jazyku. Divadlo s názvom Wi-fintená princezná odohrajú žiaci svidníckej ZUŠ. Na hlavnom pódiu svidníckeho amfiteátra(29. – 31. máj 2015) sa bude môcť detské publikum zoznámiť s rusínskym folklórom prostredníctvom blokov, ktoré pripravili žiaci svidníckych materských a základných škôl, predstaví sa Tanečný klub u MS, detské folklórne súbory Komanička, Makovička, Orlovčanka, Junior Skalka a Kečera z Jakuban.
Hlavný program v priestoroch svidníckeho amfiteátra:
V piatok (29. máj 2015) na festivale nebudú chýbať famózni Kandráčovci na čele s primášom Ondrejom Kandráčom. Po nich vystúpi poľská skupina Dikanda hrajúca folk, ethno a worldmusic, ktorá nedávno hviezdila v Bratislave. Sobotňajší hlavný program (30. máj 2015)vyplnia vystúpenia obľúbeného Poddukelského umeleckého ľudového súboru –PUĽSu. Pôvodné rusínske piesne matky Andyho Warhola odprezentuje Igor Kucer Emotion Group. V závere večera sa predstaví, rusínsky temperamentný mišmaš“ z Banskej Bystrice s názvom Rusín Čendeš Orchestra. Nedeľňajšie popoludnie (31. máj 2015) spestria Šarišanci spolu so sólistom Ľubomírom Šimčíkom a speváčkou Vladimírou Keselicovou. Svoje hity príde zaspievať aj obľúbená Kristína, ktorá sa na koncerte prestaví spolu so svojou kapelou.
Cena permanentky v predpredaji na piatok, sobotu a nedeľu je 5,– €. Lístky na jednotlivé dni si bude možné zakúpiť priamo na amfiteátri hodinu pred programom: piatok 3,– €, sobota 3,– € a nedeľa 3,– €. Deti do 130 cm majú vstup zadarmo.
Permanentky sa dajú zakúpiť v predajných miestach sieti ticketportal alebo na www.ticketportal.sk. Predajné miesta ticketportal sú na 55 miestach v prešovskom kraji, napr. mesto Stropkov: POŠTA a cestovná kancelária EUROTOUR.
Okresná organizácia Rusínskej obrody vo Svidníku

redakcia | 20. 5. 2015 | Spravodajstvo z regiónu | Odkaz na článok | | 135x


Diskusia k článku

--> - Formulár na nový komentár

K článku nebol žiadny komentár.

Aby ste mohli článok komentovať, musíte byť prihlásený.
Rss článkov | Rss komentárov | Rss noviniek

© Bodie 2008 - Bežím na RS2 | Štatistika | Admin
Noviny VRANOVSKÉ SPEKTRUM - Týždenník obyvateľov okresu Vranov nad Topľou