Futbal 21/2015

V. liga Vihorlatsko – dukelská

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =

Lipany – Stropkov 2:1 (0:1)

Na pôde ašpiranta na postup predviedli Stropkovčania jeden zo svojich najlepších výkonov v jari. Domácim toho v prvom polčase veľa nedovolili a po dvadsiatich piatich minútach sa ujali vedenia. K nádhernému sólu z takmer polovice ihriska sa odhodlal rýchlik Vachaľ, obišiel štyroch obrancov a rutinérskym zakončením poslal svoj tím do vedenia. Lipany si svoju najväčšiu príležitosť prvého polčasu vypracovali v 37. minúte. Po centri z krídelného priestoru sa do lopty hlavou položil Eliáš, no hosťujúci Hažer reflexným zákrokom udržal pre Stropkov polčasové vedenie. V úvode druhého dejstva mohli hostia rozhodnúť o svojom víťazstve, no ani jednu z dvoch vyložených príležitosti nevyužili. Po prihrávke od Safka sa Poľák kľučkou zbavil obrancu, jeho strela z vnútra šestnástky však preletela ponad brvno Bartošovej brány. V takmer identickej pozícii sa o päť minút neskôr ocitol strelec prvého gólu Vachaľ, tentokrát však svoju strelu nenamieril medzi tri žrde. Po hodine hry sa po sporne nariadenom priamom kope z hranice šestnástky Lipany dočkali vyrovnania, keď Eliáš zakrútil loptu ponad múr do spodného rohu Hažerovej brány. V 75. minúte mohol poslať domácich do vedenia Pončák, jeho strela z voleja sa však od brvna odrazila nad bránu. Sedem minút pred koncom sa hostia po zákroku domáceho obrancu na Demča dožadovali pokutového kopu, píšťalka poľského arbitra však zostala nemá. V 92. minúte po ďalšom spornom momente v pokutovom území hlavný rozhodca predsa len ukázal na biely bod, no v prospech domácich. K lopte sa postavil skúsený Drobňák a strelou k žrdi rozhodol o troch bodoch pre Lipany.
Gól: 25. Vachaľ
Zostava: Hažer – F. Dolutovský, Bochin, Pavlík, Čabala – Vachaľ, Burcák, Safko, Demčo, Poľák (90. Ducár) – R. Potoma
Žk: Burcák, F. Dolutovský, Demčo, Vachaľ.

16. Michalovce B   26   3   4   19   25:63   13

TJ Družstevník Vyšný Mirošov – Breznica 2:1 (2:0)

V 22. kole V. ligy podľahla Breznica Vyšnému Mirošovu. Mirošov vstúpil do zápasu aktívnejšie, vytvoril si v prvom polčase viacero šancí a podarilo sa mu 2-krát skórovať, Zápotocký z nepriameho kopu a Varga strelou spoza šestnástky. Domáci prvý polčas viedli 2:0. V druhom polčase Breznica hrala o čosi aktívnejšie, ale viedlo to len k jednému gólu po krížnej nakopnutej lopte, ktorú si prebral Štefanišin a strelil ju pod brvno brankárovi. Do konca stretnutia, ktoré sa skončilo zaslúženou výhrou domácich sa už stav nezmenil.
Za zmienku stojí fakt, že osem minút pred koncom neuznal rozhodca Breznici regulárny gól kvôli údajnému ofsajdu.
Góly: Štefanišin.
ŽK: Gonos, Antol.
Zostava: Potoma – Hurný, Vrabeľ, Gonos, Antol, M. Vrabeľ, Homoľa, Čepa (86. Novotňák), Bičej, Polaščik, Štefanišin.

Starší dorast

Stropkov – FC Lokomotíva Košice 1:2 (0:2)
Góly: Polaščik.
ŽK: Sivák.
Zostava: Mulík – Belina, Sivák, Tyč, Polaščik, Jaselský, Zápotocký, Vrábeľ, Vaško, Karsa, Jurečko.

Mladší dorast

Stropkov – FC Lokomotíva Košice 3:0 (1:0)
Góly: Vaňko, Tabiš, Farkaš.
Zostava: Strnad – Feč, Cuprišin, Berežný (71. Batfalsky), Farkaš, Vaňko, Petrik, Jesenský, Zápotocký (41. Tabiš), Lipak, F. Berežný (62. Gajdoš).

Starší žiaci

MFK Slovan Giraltovce – Stropkov A 0:1 (0:1)
Góly: Moskaľ.
ŽK: Korba 2.
Zostava: Šmajda – Gombár, Veselý, Fečo, Moskaľ, Preksta, Ceperko, Dzurjanin, Korba, Bučko (36. Jakubov, 53. Petráš), Jakubčo.
Stropkov B – FK SAFI Prešov 1:3 (1:2)
Góly: Gonos.
Zostava: Slivka – Kollarik, Olčák, J. Slivka (62. Hažer), Jaselský (58. Liška), Mačuga, Novotňak, Glovacký, Šujeta (10. Varga), Gonos, Čabala.

Mladší žiaci

MFK Slovan Giraltovce – Stropkov A 2:1 (1:0)
Góly: Zápotocký.
Zostava: Baláž – Bujdoš, Rapač, Zápotocký, Venglovič, Bodnár, Jobko, Babjarčík, Slobodník, Derco, Bučko.
Stropkov B – FK SAFI Prešov 1:0 (1:0)
Zostava: Seman – Lehocký, Fečko, Zápotocký, Durkoš, Suvák, Malačina, Danko , Bodnár, Vansač, Klučár.

I. trieda

Kuková – Chotča 1:0 (0:0)
ŽK: -Fejko

Kalnište – Rovné
Zápas prerušený pre inzultáciu rozhodcu. Kalnište sa ospravedlňuje futbalovej verejnosti.

Sitníky – Havaj 7:1
Góly: Kirňák (2), Berežný (2), Danko, Flešár, Kovalčík
V nedeľnom zápase patrilo ihrisko domácemu mužstvu. Zápas sa hral iba na jednej polovici ihriska. Po množstve nepremenených šancí domácich sa konečný stav zastavil na 7:1.

Miňovce – Stročín 1:2 (1:1)
Góly: Jurko (Miňovce)

Lúčka – Mestisko 4:2 (1:0)
ŽK: Zavilla (Lúčka)
Góly: Piršč, Štekla M. Tkač Ľ., Tkáč M.- Červeňak, Fejkanič
Za veľmi peknej domácej kulisy a počasia sa odohral ešte krajší a slušný zápas. Osamotený rozhodca dobre zvládol zápas. Striedali sa divácky pekne akcie no domáci mali na viac. Hostia boli nepríjemným súperom no i ch zakončenia boli neúspešné.

Lomné – Hrabovčík 0:6 (0:5)

Tisinec – Duplin 4:0 (1:0)
Góly: Čepa, Mikuš, Kochan, Čakurda.
ŽK: Michrina (Tisinec)
V derby na skvele pripravenom trávniku mali od začiatku zápasu prevahu domáci. Prvý gól padol v 28. min., keď vyrazenú strelu Fedorca doklepol aktívny Čepa. Na 2:0 zvyšoval krásnou strelou spoza šestnástky Mikuš. Tretí gól domácich pripravil milimetrovou prihrávkou Fedorco pre skúseného Kochana. Po veľa nepremenených šanciach v 80.min. upravil na 4:0 Čakurda.

II. trieda

V. Orlík – Baňa 5:1 (0:0)
Góly: Nagajda E. (3), Nagajda D., Ivančo – Gondek
V slušnom zápase domáci vyhrali zaslúžene. Dominoval Erik Nagajda, ktorý rozhodol zápas.

Gribov – Kružlová 5:0 (1:0)
Góly: Čonka (2), Kaščák, Goroľ, Bučko J.

Ladomirová – Bukovce 6:0 (3:0)
Góly: Cina (2), Sivák, Haluška, Džurban, Demeter

Žiaci

Havaj – Tisinec 6:2 (2:0)
Góly: Popovič (2), Kavalec, Špak, Šanta, Kurilla – Pencák (2)

Úradná správa č. 34 zo dňa 14. mája 2015

- Oznamuje FK OOFZ Svidník, že výsledky, tabuľky, úradné správy, ŽK, ČK, strelcov gólov, rozpis zápasov a tlačiva OOFZ nájdu na stránke: www.svidnik.obfz.futbalovekluby.sk a na www.futbalnet.sk
Žiada FK I. triedy dospelých, aby do 22.5.2015 nahlásili na sekretariát mená hráčov do Jedenástky ročníka 2014/2015 (nahlásiť 11 hráčov- brankár +10 hráčov do poľa), treba vybrať najlepších hráčov zo všetkých klubov I. triedy dospelých.
1. Schvaľuje výsledky zápasov hraných 9.a 10.5.2015
2. Kontumuje: stretnutie 16.kola II. triedy dospelých Radoma – Ladomírová 3:0 kont.– pokles hráčov hostí pod stanovenú hranicu, do pozornosti DK
3. Kontumuje: stretnutie I. triedy dospelých 21.kola Stročín – Kuková 3:0 kont.- neoprávnený štart hráča hosti, do pozornosti DK
4. Finále Pohára Š –Autoservis: Rovné – Hrabovčík
1. Trestá hráča FO Rovné – Stanislav Tyč – 1055580 – DO zastavením činnosti nepodmienečne na 1 stretnutie od 14.05.2015, podľa DP čl. 37/5a, poplatok 10, – EUR
2. Trestá hráča FO Kuková – Lukáš Foltyn – 1147555 – DO zastavením činnosti nepodmienečne na 4 týždne od 14.5.2015, podľa DP čl.48/1b, 2b poplatok 10, – EUR
3. Trestá VD- Petra Kundrová, trénera- Jozef Onufer a kapitána- Ivan Lukáč družstva FO Kuková za umožnenie neoprávneného štartu hráča v stretnutí 21.kola I. triedy dospelých Stročín – Kuková, DO pozastavením výkonu funkcie na 3 mesiace nepodmienečne, podľa DP čl.53/3b, poplatok 10, – Eur
4. Trestá FO Lúčka za odstúpenie na stretnutia 9 kola žiakov Okrúhle – Lúčka poriadkovou pokutou 25, – Eur, podľa RS 14/e, poplatok 5, – Eur
5. Trestá FO Rovné za nenastúpenie na stretnutie 8. kola dorastu Hrabovčík – Rovné poriadkovou pokutou 25, – Eur, podľa RS 26/a, poplatok 5, – Eur
6. Trestá FO Bukovce za nenastúpenie na stretnutie 15. kola II: triedy dospelých V. Orlík – Bukovce poriadkovou pokutou 50, – Eur, podľa RS 26/a, poplatok 10, – Eur
7. Trestá FO Ladomirová za odstúpenie zo stretnutia 16. kola II: triedy dospelých Radoma – Ladomirová poriadkovou pokutou 25, – Eur, podľa RS 14/e, poplatok 10, – Eur