Futbal 20/2015

V. liga Vihorlatsko – dukelská

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =

Stropkov – Prešov „B“ 1:2 (0:2)

V súboji s lídrom priebežnej tabuľky si vypracovali prvú šancu Stropkovčania už v 2. minúte. Pundžák si telom odstavil brániaceho súpera, no zoči-voči Barátovi namieril len do jeho nôh. V ďalšom priebehu prvého polčasu Prešovčania kombinačnou hrou robili starosti domácej obrane, no vo finálnej fáze nedokázali presne zakončiť. V 25. minúte musel po narážačke Safka s Petrišinom opäť zasahovať hosťujúci brankár Barát, ktorý skrotil prudkú strelu spoza šestnástky. O 10 minút neskôr sa na opačnej strane po krídelnej akcii tešila z vedúceho gólu prešovská rezerva. Na center Filipa Vodu si nabehol nikým nekrytý Hirka a z voleja prekonal Hažera. Domáci mohli vyrovnať už o tri minúty, Burcákov center z bránkovej čiary pred odkrytú bránu však nenašiel adresáta. Hneď z nasledujúceho protiútoku udreli hostia po druhýkrát. Aktívny Ivanko- Macej strelou spoza šestnástky placírkou stanovil na polčasových 0:2. V druhom dejstve sa domáci snažili vrátiť do zápasu a zvýšenou aktivitou sa im to aj podarilo. Striedajúci Čabala vybojoval loptu sklzom pre Safka, ktorý z dvadsiatich metrov namieril presne k žrdi Barátovej brány. Zvýšiť náskok pre svoj tím mohli postupne Hirka a neskôr Ivanko- Macej, domáca obrana im však obetavými zákrokmi prekazila zámer a udržala Stropkovčanov v zápase. V záverečnom tlaku boli najbližšie ku vyrovnaniu Pundžák a Staško, ani jednému z nich však zakončenie nevyšlo podľa predstáv.
Nepriaznivá séria zverencov Jozefa Lehockého tak naďalej pokračuje a na druhé jarné víťazstvo čakajú už osem zápasov. Najbližšie sa Stropkovčania predstavia na ihriskách Lipian a Hanisky, ktoré podobne ako Prešovčania zastávajú popredné priečky v tabuľke.
Gól: 59. Safko
Žk: Pundžák, Staško
Zostava: Hažer- F. Dolutovský, Pavlík, Staško, Bochin- Vachaľ (72. Ducár), Petrišin, Safko, Burcák (46. Demča), Poľák (46. Čabala)- Pundžák

Breznica – OFK Tatran Bystré 2:1 (1:0)

Futbalisti Breznice zvíťazili na domácom trávniku 2:1 v zápase, ktorý bol bohatý na šance. Napríklad priamy kop Patrika Zakoviča sa brankárovi podarilo vyškriabať spod brvna. Gólovo sa presadil Denis Polaščik v prvom polčase po samostatnej akcii. Hostia v druhom polčase vyrovnali na 1:1, ale Breznica na vyrovnávajúci gól odpovedala gólovo, opäť šiel na priamy kop Patrik Zakovič, ktorý vymietol šibenicu víťazným gólom.
Góly: Polaščik, P. Zakovič.
Zostava: Potoma – Zakovič, Vrabeľ, Gonos, Štefanišin, Medvec, Bičej (88. Novotňák), Hurný (85. Čepa), Pazdič (46. Melnik), Polaščik, P. Zakovič.

Starší dorast

FK Košická Nová Ves – Stropkov 2:0 (1:0)
ČK: Tabiš.
ŽK: Zápotocký, Vaško.
Zostava: Mulík – Belina, Sivák, Tyč, Polaščik, Jaselský (57. Batfalský), Zápotocký (vlastný gól), Tabiš, Vrábeľ, Vaško, Karsa.

Mladší dorast

FK Košická Nová Ves – Stropkov 3:3 (1:3)
Góly: Fečo 2, Závacký (vlastný gól).
ŽK: Feč, Haško.
Zostava: Strnad – Feč, Cuprišin, Berežný, Haško, Farkaš, Vaňko, Petrik, Bochmač, Jesenský, Fečo (61. Lipak).

Starší žiaci

Stropkov A – FK Drustav Svidník 2:0 (1:0)
Góly: Bedruň, Moskaľ.
Zostava: Šmajda – Gombár, Veselý, Fečo, Bochmač, Moskaľ, Preksta (59. Potoma), Ceperko, Dzurjanin, Korba (49. Petráš), Bedruň (57. Jakubčo).
MFK Slovan Sabinov – Stropkov B 11:0 (4:0)
ŽK: Slivka.
Zostava: Slivka (57. Čeledinský) – Kollarik, Olčák, J. Slivka, Jaselský (47. Liška), Mačuga, Novotňak, Glovacký, Šujeta , Gonos (47. Zápotocký), Čabala (47. Varga).

Mladší žiaci

Stropkov A – FK Drustav Svidník A 11:0 (4:0)
Góly: Slobodník 5, Cap 2, Kmiť 2, Babjarčík 2.
Zostava: Baláž – Bujdoš, Rapač, Zápotocký, Bodnár (34. Kmiť), Babjarčík, Slobodník, Bučko, Fečko, Cap, Jobko.
MFK Slovan Sabinov – Stropkov B 2:0 (1:0)
Zostava: Seman – Lehocký, Fečko, Zápotocký, Durkoš, Suvák, Malačina, Danko , Bodnár, Vansač, Klučár.

I. trieda

Duplín – Kalnište 1:5 (0:2)
Góly: Bunda – Ivan (5)

Hrabovčík – Tisinec 3:1 (2:1)
Góly: Gálik 2, Zapotoka – Mikuš
*Vo veľmi dobrom zápase bolo vidieť, že sa stretli dva skúsene mužstvá, domáci boli útočnejší a zaslúžene vyhrali.

Chotča – Lúčka 2:1 (0:1)
Góly: Znoj, Keselica (P) – Zavilla
V upršanom počasí za miernej prevahy domáceho mužstva sa ujali hostia vedenia 0:1 po góle Zavillu. Od tohto momentu domáci zatlačili hostí no v prvom polčase sa im ešte nepodarilo vyrovnať skóre. Do druhého polčasu nastúpili domáci s odhodlaním zvrátiť nepriaznivý stav. V 60. Min. sa im podarilo vyrovnať po góle Znoja a v 85. Min ich dostal do vedenia po pokutovom kope Keselica.

Mestisko – Lomné 3:2 (1:1)
ŽK: Mumka
Góly: Červeňák (2), Salin – Balo
Zo začiatku mali hostia gólové šance, ktoré nevyužili ale domáci ktorý svojou bojovnosťou sa ujali vedenia a hneď po chybe obrany hostia vyrovnali. Do druhého polčasu obe mužstva išli s tým aby víťazstvo strhli na svoju stranu. Hostia sa ujali vedenia 1:2 ale boli to domáci, ktorý do konca zápasu boli lepším mužstvom a zaslúžené vyhrali tento zápas.

Stročín – Kuková 3:3 (1:0)
ŽK: Haluška S.- Lukáč I., Foltin Lukaš čk.
Góly: Chrobák J. Popik T. Sagan I.- Lukač Ivan, Jurč J. Vlastný
Hráči a funkcionári ďakujú sponzorovi pánovi Cerulovy za výborný guľáš.

Havaj – Miňovce 3:2 (1:1)
Góly: Skicka, Trebišovský, Pecuch – Hec, Petráš
Na ťažkom teréne futbalovejší domáci konečne zvíťazili, a boj o záchranu v najvyššej okresnej súťaži pokračuje.

Rovné – Sitníky 1:0 (1:0)
Gól: Viravec

II. trieda

Radoma – Ladomirová 3:0
Góly: Juhas L., Malačina D. Zelenkaj D.,
Zápas sa skončil v 13. Minúte z dôvodu poklesu hráčov pod 8.

Kružlová – Orlík 3:2 (2:0)
Góly: Oláh J. (2), Sivák S., – T. Sivák, Kobulárčik
Hralo sa za daždivého počasia na ťažkom teréne a domáci vyhrali zaslúžene.

Dorast

Rovné – Breznica 5:1 (2:0)
Góly: T. Simko(2), M. Ferenc, S. Ferenc, Viravec – Štefanišin

Žiaci

Lúčka – Vyšný Mirošov 8:7 (3:3)
Góly: Malík(4), Tkáč (3), Galik – D. Miko (2), S. Miko (2), M. Patkaň (3)

Kalnište – Okrúhle 8:5 (4:0)
Góly: T. Janočko (3), M. Soták (2), V. Regrút (2), Kokolík – Kontúra (5)

Úradná správa č. 33 zo dňa 7. mája 2015

- Oznamuje FK OOFZ Svidník, že výsledky, tabuľky, úradné správy, ŽK, ČK, strelcov gólov, rozpis zápasov a tlačiva OOFZ nájdu na stránke: www.svidnik.obfz.futbalovekluby.sk a na www.futbalnet.sk
Žiada FK I. triedy dospelých, aby do 22.5.2015 nahlásili na sekretariát mená hráčov do Jedenástky ročníka 2014/2015 (nahlásiť 11 hráčov- brankár +10 hráčov do poľa), treba vybrať najlepších hráčov zo všetkých klubov I. triedy dospelých.
Schvaľuje výsledky zápasov hraných 2.a 3.5.2015
Kontumuje: stretnutie 9.kola I. triedy žiakov Okrúhle – Lúčka 3:0 – pokles hráčov hostí pod stanovenú hranicu, do pozornosti DK
Kontumuje: stretnutie I. triedy dorastu 8.kola Hrabovčík – Rovné 3:0– nenastúpenie hostí na stretnutie, do pozornosti DK
Kontumuje: stretnutie II. triedy dospelých 15.kola V. Orlík – Bukovce 3:0 – hostia na stretnutie nenastúpili, do pozornosti DK
Vyhovela žiadosti FO Lúčka o zmenu termínu stretnutia I. triedy žiakov 10.kolo Lúčka – V. Mirošov z 10.5.2015 na 8.5.2015 (piatok) o 10.00 hod. – vzájomná dohoda, poplatok 5, – Eur –Lúčka
Vyhovela žiadosti FO Breznica o zmenu termínu stretnutia I. triedy dorastu 9.kola Rovné – Breznica z 10.5.2015 na 8.5.2015 (piatok) o 14.00 hod. – vzájomná dohoda, poplatok 5, – Breznica
Finále Pohára Š –Autoservis: Rovné – Hrabovčík
Trestá hráča FO Lúčka – Ľuboš Tkáč – 1064337 – DO zastavením činnosti nepodmienečne na 1 stretnutie od 07.05.2015, podľa DP čl. 37/5a, poplatok 10, – EUR
Vyhovela žiadosti hráča FO Rovné Maroša Bľachu –1209121– o upustenie zvyšku DO a mení DO na podmienečné so skúšobnou dobou na 3 mesiace od 7.5.2015, podľa DP čl.41/1, 2, poplatok 10, – Eur
Proti rozhodnutiam disciplinárnej komisie je možné sa odvolať do 7 dní od ich zverejnenia.