smahu správy

Zapojte sa do ankety Detský čin roka

Podporte dobro a pošlite nám príbehy o dobrých skutkoch detí.
Štartuje jubilejný 15. ročník projektu Detský čin roka.

V týchto dňoch sa začína 15. ročník projektu Detský čin roka. Počas jeho existencie sa do projektu zapojilo viac ako 1 388 000 detí, ktoré dobro robili a podporili ho. Skutočné detské príbehy o pomoci ľuďom i prírode každý rok inšpirujú deti i dospelých. Deti tak robia svet okolo nás lepší a krajší. V roku 2015 sa projekt koná pod záštitou prezidenta Slovenskej republiky Andreja Kisku.
Výzva pre školy i verejnosť
Do škôl prichádza výzva, aby sa deti zapojili do projektu Detský čin roka 2015. Deti môžu napísať o svojich dobrých skutkoch, ale i o iných svojich kamarátoch, ktorých si všimli a myslia si, že by mali byť ocenení. Dôležité sú aj kolektívne dobré skutky, na ktorých sa deti spoločne dohodnú a zrealizujú.
Dobré skutky detí do 16 rokov môžu prihlásiť aj rodičia, pedagógovia a dospelí.
Pisatelia môžu zaradiť dobré skutky do kategórii: Záchrana života, Pomoc v rodine, Pomoc rovesníkom, Pomoc ľuďom, Pomoc prírode, Dobrý nápad a Cena Sašky Fischerovej – Malý Veľký čin
Správu o dobrých skutkoch deti je možné zasielať do 30. júna 2015.
Priebeh projektu
Na jeseň zašlú realizátori projektu do škôl pedagogický materiál s 35 nomináciami, ktoré vyberie zo všetkých skutkov výberová komisia. Deti a pedagógovia pracujú s pedagogickým materiálom na hodinách etickej výchovy, slovenského jazyka i v školskom klube, čítajú príbehy a rozprávajú sa o hodnotách, ktoré príbehy prinášajú: pomoc v rodine, priateľom i cudzím ľuďom, integrácia zdravých a postihnutých, ochrana prírody, zodpovednosť, spolupráca, nezištnosť, spolupatričnosť.
Každý rok silné a inšpiratívne príbehy číta viac ako 100 000 detí z každej štvrtej školy na Slovensku. A tak reálne príbehy malých hrdinov musia iné deti pochopiť, ako pomôcť, ako podporiť iných, ako ochrániť ľudí i prírodu.
Detská porota
Detské hlasy rozhodnú, ktoré skutky získajú v decembri ocenenie Detský čin roka 2015. Priebežne s detskou porotou bude na jeseň prebiehať aj Online anketa pre dospelých pripravená s darcovským portálom Ľudiaľuďom.sk. Projekt prebieha pod záštitou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR. Partnermi projektu Detský čin roka 2015 sú:
Generálny partner: Nadácia ORANGE
Mediálny partner: Rádio Expres
Partneri: Alejtech, Darcovský portál ĽudiaĽuďom.sk, Vydavateľstvo Dixit, Liga za duševné zdravie, Slovenská pošta
Viac informácií o projekte nájdete na našej stránke www.detskycin.sk
V prípade záujmu o podrobnejšie informácie, kontaktujte, prosím:
Magdaléna Fábryová, tel: 0907 797 236
magda.fabryova@detskycin.sk
Saša Broadhurst-Petrovická, tel: 0041 79 714 2140
sasa.petrovicka@detskycin.sk

redakcia | 6. 5. 2015 | Spravodajstvo z regiónu | Odkaz na článok | | 99x


Diskusia k článku

--> - Formulár na nový komentár

K článku nebol žiadny komentár.

Aby ste mohli článok komentovať, musíte byť prihlásený.
Rss článkov | Rss komentárov | Rss noviniek

© Bodie 2008 - Bežím na RS2 | Štatistika | Admin
Noviny VRANOVSKÉ SPEKTRUM - Týždenník obyvateľov okresu Vranov nad Topľou