Futbal 19/2015

V. liga Vihorlatsko – dukelská

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =

Vranov – Stropkov 3:2 (2:1)

Papierovým favoritom vzhľadom na výsledky jarnej časti boli domáci, ktorí chceli Stropkovčanom vrátiť jesenný debakel 4:0. Hneď úvodnú príležitosť „vraňare“ využili a po 5. minútach sa ujali vedenia. Rýchlonohý Ukrajinec Kaidrovych sa kľučkou zbavil hosťujúceho obranu a krížnou strelou ľavačkou nedal Hažerovi šancu. Po strelenom góle sa Vranovčania uspokojili a iniciatívu prebrali hráči Stropkova. Strelu Bochina ešte brankár Gmitter dokázal skrotiť, no po 32. minútach bol prvýkrát prekonaný. Na milimetrový center Poľáka z priameho kopu si nabehol Pundžák a siedmym gólom v sezóne vyrovnal skóre. Tri minúty pred koncom prvého dejstva naklonili misky na váh na svoju stranu opäť domáci. Ďalší Ukrajinec Mazur sa po autovom vhadzovaní najlepšie zorientoval v šestnástke a strelou z otočky poslal hosťom pozdrav do šatne- 2:1. Na začiatku druhého polčasu mal na kopačke vyrovnanie Poľák, no v poslednej chvíli mu vranovský obranca sklzom zabránil vyrovnať. Stropkovčanov táto situácia poriadne mrzela, pretože o pár minút neskôr po tretíkrát inkasovali. Samostatný nájazd Jáchyma ešte tesne minul Hažerovu bránu, no Ukrajinec Kaidrovych sa už v zakončení nemýlil a svojím druhým gólom v zápase stanovil na 3:1. V záverečnej dvadsaťpäťminútovke sa Stropkovčania snažili zvrátiť nepriaznivý stav. Po kombinácii Petrišina s Bochinom našiel druhý menovaný centrom Pundžáka, ktorého zakončenie lízalo pravú žrď Gmitterovej brány. O niekoľko minút neskôr Burcák vypichol loptu domácemu stopérovi, no v dobrej pozícii namieril len do rúk brankára. V 84. minúty sa už Burcák nemýlil a po Ducárovej prihrávke znížil z hranice šestnástky na rozdiel jedného gólu. Štyri minúty pred koncom mohli hostia po Poľákovom presnom pase a Čabalovej hlavičke vyrovnať, loptu smerujúcu do siete však na bránkovej čiare obranca Krivák upratal do bezpečia.
Aj napriek tomu, že hostia odchádzali domov bez bodu, s predvedeným výkonom môžu byť spokojní. Azda najväčší favorit na postup sa až do poslednej sekundy strachoval o výsledok, a nebyť zahodených príležitostí mohol utrpieť prvú prehru v jari.
Góly: 32. Pundžák, 84. Burcák
Žk: Čabala, Petrišin
Zostava: Hažer- F. Dolutovský, Pavlík, Veselý (67. Ducár), Bochin- Čabala, Petrišin, Safko, Burcák, Demčo (26. Poľák)- Pundžák.

16. Michalovce B   24   3   4   17   25:58   13

Breznica – TJ Družstevník Nižný Hrušov 5:3 (1:2)

V prvom polčase zápasu boli na ihrisku hostia lepším mužstvom. Breznica doplácala na svoju slabú efektivitu. Mala nejaké nepremenené šance, inak to z jej strany bol málo agresívny futbal a zaslúžene prvý polčas vyhrali hostia 1:2. Druhý polčas Breznica začala útočnejšie. Vyvinula tlak a prišli ďalšie šance, z ktorých zatiaľ ešte ale nedokázala ťažiť, dokonca niekoľko krát nastrelila žŕdku súperovej brány. Hostia zvýšili svoj náskok o gól. V ďalšom priebehu zápasu Breznica vyvinula ešte väčší tlak, vďaka ktorému sa jej do konca zápasu podarilo streliť 4 góly a zápas nakoniec vyhrala.
Góly: P. Zakovič 2, Polaščik 2, Hurný.
Zostava: Potoma – Zakovič, Vrabeľ, Antol, M. Vrabeľ, Medvec, Bičej, Homoľa (78. Hurný), Pazdič (58. Štefanišin, 85. Čepa), Polaščik, P. Zakovič.

Starší dorast

Stropkov – MFK Vranov nad Topľou 3:3 (1:1)
Góly: Tyč, Jaselský, Zápotocký.
ŽK: Sivák, Polaščik.
Zostava: Mulík – Belina, Sivák, Tyč, Polaščik, Jaselský, Zápotocký, Tabiš, Vrábeľ, Batfalský, Vaško.

Mladší dorast

Stropkov – MFK Vranov nad Topľou 2:0 (2:0)
Góly: Petrik, Veselý.
ŽK: Lipak, Feč.
Zostava: Strnad – Lipak, Feč, Cuprišin (67. Jakubov), Berežný (71. Demjan), Haško (42. Fečo), Farkaš, Vaňko (76. Zápotocký), Petrik, Veselý , Bochmač.

Starší žiaci

FAMT Prešov – Stropkov A 0:1 (0:0)
Góly: Petráš.
Zostava: Šmajda – Gombár, Veselý, Fečo, Bochmač, Moskaľ, Preksta, Ceperko, Dzurjanin, Bučko (36. Petráš), Bedruň.
Stropkov B – MŠK Spartak Medzilaborce 2:3 (0:0)
Góly: Kollarik, Novotňak.
Zostava: Slivka – Kollarik, Olčák, J. Slivka, Jaselský (57. Zápotocký), Mačuga, Novotňak, Glovacký, Šujeta (68. Varga), Gonos, Čabala (48. Liška).

Mladší žiaci

FAMT Prešov – Stropkov A 0:4 (0:1)
Góly: Slobodník 2, Zápotocký, Fečko.
Zostava: Baláž – Bujdoš, Rapač, Zápotocký, Bodnár, Čonka, Babjarčík, Slobodník, Bučko Bartkovič, Fečko.
Stropkov B – MŠK Spartak Medzilaborce 0:3 (0:2)
Zostava: Seman – Lehocký, Fečko, Zápotocký, Durkoš, Suvák, Malačina, Danko, Bodnár, Vansač, Klučár.

Výsledky prípraviek – U10 a U11

V stredu 29. apríla odohrali svoj druhý turnaj jarnej časti prípravky Stropkova v kategórii U10 a U11. Zápasy sa odohrali v Snine na hlavnom ihrisku s týmito výsledkami:
Kategória U11
Svidník – Stropkov 0:2 (Gajdoš, Suvák)
Snina – Stropkov 3:0
Vranov – Stropkov 0:2 (Gajdoš, Dovičák)
Stropkov – Humenné 4:0 (Gajdoš 2, Bodnár, Suvák)
Kategória U10
Svidník – Stropkov 0:8 (Biľ 3, Ripper 2, Marčišin 2, Druga)
Snina – Stropkov 0:0
Vranov – Stropkov 1:2 (Marčišin, Ivančo)
Humenné – Stropkov 2:0

Turnaj mladších prípraviek – U9

Najmladší futbalisti Stropkova v kategórii U-9 odohrali svoje druhé stretnutia 30. apríla v Trebišove.
Výsledky:
Snina – Stropkov 1:1 (Nemec)
Vranov nad Topľou – Stropkov 6:2 (T. Veselý, Fatľa)

Kuková – Havaj 8:0 (3:0)
Góly: Vereščák Ľ.(4), Lukáč I. (2), Vrabeľ P.(2)
Kuková jednoznačne vyhrala zápas svedči tomu aj nádherný výsledok 8:0 v prevedení Verščáka, Lukáča a Vrábeľa.

Lúčka – Stročín 3:0 (0:0)
ŽK: Tkáč Ľ, – Popik, Čobej
Góly: Tkač Ľ. Penalta, Kundra Š., Hvišč R.
Hostia odolávali no herne stačili iba polčas. V druhom polčase hral domáci celok futbal a hostia presunuli hru z kopačiek na jazyk a inkasovali pre svoju nepozornosť. Z výsledkom ktorý bol dosiahnutý na ihrisku, hostia pri svojej vulgárnosti môžu byť len spokojní

Lomné – Chotča 0:1 (0:0)
ŽK: – Marcinčák
Góly: Znoj
Vo vyrovnanom stretnutí zaslúžene zvíťazili hostia.

Duplín – Hrabovčík 3:1 (0:0)
Góly: Paľo, Medvedz, Bunda- Horváth
*Domáci podali výborný výkon, a z množstva šanci využili iba tri.

Tisinec – Mestisko 8:1 (3:1)
Góly: Kochan 3, Fedorco 3, Čakurda 1, Tirko 1 – Rudy 1.
Hostia nastúpili len o desiatich, domáci si tým pádom si zahrali v tréningovom tempe.

II. trieda

Kružlová – Baňa 5:2 (3:2)
Góly: Feckanin, Sivák E., Sivák S., Grundza, Guzo Adrián (Penalta) – Godnek M., Gondek P.,
Hral sa slušný zápas v slušnom počasí a rozhodca pískal spravodlivo a s prehľadom. Domáci zvíťazili zaslúžene.

Orlík – Bukovce
Hostia sa nedostavili

Gribov – Radoma 2:2 (0:2)
Góly: Blicha M. Bučko M. – Bandurič M. Malačina D.
V tesnom súboji o lídra tabuľky začali hostia ako z veľkej knihy futbalu prvý polčas prevýšili domácich a zaslúžené po individuálnych. Chybách viedli 2:0. Do druhého polčasu nastúpili domáci s odhodlaním zvrátiť nepriaznivý stav čo začali potvrdzovať aj na ihrisku. Konečne sa hra vyrovnala pričom v závere sa tlak domácich vystupňoval čo vyústilo do zaslúženej remízy. Za zmienku stoji aj poďakovanie aj gratulácia oslávencovi Jozefovi Bučkovi, ktorý v posledných 15. min. pomohol zvrátiť nepriaznivý stav pričom prvého mája oslávil 50 rokov.

Úradná správa č. 32 zo dňa 29. apríla 2015

- Oznamuje FK OOFZ Svidník, že výsledky, tabuľky, úradné správy, ŽK, ČK, strelcov gólov, rozpis zápasov a tlačiva OOFZ nájdu na stránke: www.svidnik.obfz.futbalovekluby.sk a na www.futbalnet.sk
Schvaľuje výsledky zápasov hraných 25.a 26.4.2015
Kontumuje stretnutie 8.kola I. triedy žiakov Lúčka – Kuková 0:3 – domáci nenastúpili na stretnutie, do pozornosti DK
Trestá hráča FO Kuková – Šimon Fedor – 1264025 – DO zastavením činnosti nepodmienečne na 1 stretnutie od 29.4.2015, podľa DP čl. 37/5a, poplatok 10, – EUR
Trestá FO Lúčka za nenastúpenie na stretnutie 8. kola žiakov Lúčka – Kuková poriadkovou pokutou 20, – Eur, podľa RS 26/a, poplatok 5, – Eur
Proti rozhodnutiam disciplinárnej komisie je možné sa odvolať do 7 dní od ich zverejnenia.
I. trieda dospelí – 21.kolo – 10.5.2015 o 16.30 hod.:
Duplín – Kalnište (Dovičák, Černiga, OOFZ, Palička)
Hrabovčík – Tisinec (OOFZ, OOFZ, OOFZ, OOFZ)
Mestisko – Lomné (Kočiš, OOFZ, OOFZ, Feč)
Chotča – Lúčka (Miňo, Majurník, OOFZ, Holub)
Stročín – Kuková (Cupák, Škurla ml., OOFZ, Perát)
Havaj – Miňovce (Brendza, OOFZ, OOFZ, Burcák)
Rovné – Sitníky (Suchanič, Novický, OOFZ, Lipinský)