smahu správy

Majsterky Slovenska zo ZŠ Mlynská

Po získaní titulu Majsteriek Prešovského kraja, najstaršie volejbalistky zo ZŠ Mlynská vycestovali na finálový turnaj školských Majstrovstiev Slovenskej republiky, ktorý sa konal 22. – 23. apríla v Brusne.

Stropkovský rodák p. Hric poskytol tímu nocľah a stravu v Liptovskom Hrádku za čo mu patrí veľká vďaka, lebo dievčatá mohli vycestovať o deň skôr a pred cestou do Brusna sa pohodlne vyspať. Turnaj otvoril predseda Slovenskej asociácie športu na školách p. Majzlík. Po tomto príhovore odznel sľub fair-play hráčok i rozhodcov a ako to na kvalitných športových podujatiach býva, nechýbala ani štátna hymna. Na začiatku sa zdalo, že Stropkovčankám šťastie nepraje, keď do základnej skupiny dostali veľmi kvalitné tímy, a to protihráčky z Levíc, Bratislavy a Skalice. Druhú skupinu tvorili domáce Brusnianky, Novoveštianky, dievčatá z Lipovského Mikuláša a Nového Mesta nad Váhom.
Prvý hrací deň si družstvá zmerali sily v základných skupinách, v ktorých sa, tak ako aj počas celého turnaja, hralo na dva víťazne sety. Do boja o medailové priečky postupovali prvé dva tímy. Víťazi oboch skupín sa vo štvrtok stretli s volejbalistkami z druhých miest opačných skupín. Úspešnejšie semifinálové zoskupenia sa nakoniec proti sebe postavili v absolútnom finále v boji o cenný titul.
Cesta mladých Stropkovčaniek nebola jednoduchá. Už počas stretnutí v spomínanej náročnej základnej skupine museli ísť dievčatá na plné obrátky. Prvý duel proti Leviciam dopadol na výbornú v dvoch setoch, čo nakoplo východniarky do nasledujúcich dvoch zápasov, v ktorých podobne ako Leviciam nedarovali set ani Bratislavčankám a skalickým volejbalistkám.
Po zvládnutých bojoch v kvalitne obsadenej skupine si naše hráčky oddýchli a do nového turnajového rána vstúpili pravou nohou. Semifinále Novomešťanky vs. Stropkovčanky znamenalo obrovskú príležitosť vybojovať si miestenky vo veľkom finále. Toto stretnutie malo vďaka suverénnej hre dievčat zo ZŠ Mlynská jednoznačného favorita, ktorý potvrdzoval svoje kvality až do konca a zaslúžene postúpil do boja o titul. V druhom semifinále porazili Levice domáce v treťom sete. To pre Stropkovčanky znamenalo finále proti už raz zdolaným Leviciam. Avšak poraziť dvakrát rovnakého súpera na jednom turnaji je veľmi náročné, čo si východniarky dobre uvedomovali a preto museli podať ešte lepší výkon ako v predošlý deň.

obrazok
Početná kulisa divákov od začiatku finálového stretnutia nahlas fandila našim sympatickým dievčatám, ktoré aj napriek výškovému deficitu a miernej nervozite z dôležitého zápasu nedali najavo ani štipku strachu zo súpera a do každej lopty išli s odhodlaním položiť ju na levickú stranu palubovky. V prvom sete si Stropkovčanky v čiernobielych dresoch hrali tzv. svoju hru a Levice držali pod neustálym tlakom. Úvodná polovica druhej série však nevychádzala podľa stropkovských predstáv, keď po viacerých chybách a pekných akciách súperiek prehrávali východniarky už v pomere 14:7. Ani v tejto kritickej chvíli ich neopustil silný tímový duch a povzbudzovanie fanúšikov im dopomohlo k obráteniu nepriaznivého stavu vďaka útočnej a odvážnej hre. Dramatický koniec bol vyčerpávajúci pre hráčky i pre nervy fanúšikov. Sled nepremenených match-ballov ukončili Stropkovčanky až za stavu 28:26, kedy sa konečne mohli začať radovať z vytúženého titulu Majsteriek Slovenskej republiky, ktorý im okrem zlatých medailí a víťazného pohára priniesol nezabudnuteľné tímové zážitky a odmenu za tvrdú drinu počas celých piatich rokov tréningu. Celému družstvu gratulujeme k tomuto obrovskému úspechu, ktorý len potvrdzuje volejbalovú kvalitu v našom meste a to, že stropkovský šport sa stále oplatí podporovať. Dievčatám prajeme ešte mnoho podobných víťazstiev a veľa šťastia do podávania ďalších kvalitných výkonov ako doteraz. Srdečne ďakujeme všetkým, ktorí sa akokoľvek zaslúžili o vycestovanie volejbalistiek na tento turnaj a o jeho úspešné zvládnutie. Zostava majstrovského tímu: K. Bodnárová, S. Hricková, Z. Konárová, S. Polončáková, P. Rusnáková, K. Sakarová, M. Štefanišinová, S. Tabišová, S. Tomková, K. Zápotocká, p. tréner Patrik Alexík, p. trénerka Martina Tomková Konečné poradie: 1. Stropkov (ZŠ Mlynská) 2. Levice (ZŠ pri Podlužianke) 3. Brusno (ZŠ a MŠ Brusno) 4. Nové Mesto nad Váhom (ZŠ Odborárska) 5. Liptovský Mikuláš (ZŠ Janka Kráľa) 6. Bratislava (Gymnázium Bílikova) 7. Spišská Nová Ves (ZŠ Hutnícka) 8. Skalica (ZŠ Vajanského) Šimona Tomková

redakcia | 29. 4. 2015 | Šport | Odkaz na článok | | 108x


Diskusia k článku

--> - Formulár na nový komentár

K článku nebol žiadny komentár.

Aby ste mohli článok komentovať, musíte byť prihlásený.
Rss článkov | Rss komentárov | Rss noviniek

© Bodie 2008 - Bežím na RS2 | Štatistika | Admin
Noviny VRANOVSKÉ SPEKTRUM - Týždenník obyvateľov okresu Vranov nad Topľou