Futbal 18/2015

V. liga Vihorlatsko – dukelská

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =

Stropkov – Humenné 1:1 (1:0)

Na zlepšený výkon z Plavnice chceli Stropkovčania nadviazať v domácom vystúpení proti hráčom Humenného, ktorým sa na jar taktiež vôbec nedarí. V prvom polčase mali územnú prevahu zverenci Jozefa Lehockého a vypracovali si viacero šancí. Po rohu Mariána Dolutovského a hlavičke Burcáka v 15. minúte zachránilo hostí brvno. Gólom neskončili ani dva trestné kopy Demča z hranice šestnástky, ktoré zblokovali hráči v múre. Vytúžený moment po streleckých suchotách Stropkovčanov nastal v 36. minúte. Po kombinácii Poľáka, Petrišina a Vachaľa sa v osobnom súboji presadil Pundžák, narazil si loptu s Burcákom a krížnou strelou ľavačkou otvoril skóre. Na 2:0 mohol tesne pred koncom polčasu zvýšiť Veselý, jeho pokus z vnútra šestnástky však zastavil obetavým zákrokom humenský obranca. Po zmene strán domáci pokračovali v aktivite a hrozili najmä zo štandardných situácií. Paradoxne však práve zo štandardky v 62. minúte inkasovali. Po faule Burcáka pred šestnástkou sa k lopte postavil skúsený Ruslan Ljubarskij a presnou strelou k žrdi potvrdil svoje futbalové umenie – 1:1. Po inkasovanom góle sa hráči Stropkova snažili vrátiť vedenie na svoju stranu. Príležitosti Vachaľa, Poľáka ani ďalekonosná strela Demča však gólom neskončili. Na opačnej strane podržal domácich reflexným zákrokom Hažer.
Aj napriek sľubne sa vyvíjajúcemu priebehu sa Stropkovčanom opäť nepodarilo zvíťaziť a ich šnúra bez výhry sa predĺžila už na šesť zápasov. V nasledujúcich kolách ich navyše čaká náročný sled zápasov s poprednými mužstvami tabuľky, najbližšie je na programe stretnutie vo Vranove 2. mája.
Gól: 36. Pundžák
Zostava: Hažer- Bochin, Veselý, Pavlík, Petrišin- Vachaľ, Burcák (63. Safko), M. Dolutovský (54. Ducár), Demčo, Poľák- Pundžák

ŠK Sačurov – Breznica 2:0 (2:0)

Breznica začala dobre. Hneď na začiatku zápasu sa do veľkej šance dostal Medvedz. Bol sám pred brankárom, no nepodarilo sa mu skórovať. Neskôr prišla smolná situácia, ktorú naštartoval zlý výkop a Breznica inkasovala prelobovaním brankára. Súper bol dôraznejší. Breznica mala ešte nejaké šance, ktoré sa jej ale nepodarilo premeniť. Obraz hry sa ani v druhom polčase nezmenil i keď sa Breznica ešte pokúšala o tlak, tak väčšina jej úsilia stroskotávala pred šestnástkou súpera.
Zostava: Miľo – Zakovič, Vrabeľ, Hurný, M. Vrabeľ, Medvec, Bičej (63. Hurný), Homoľa, Štefanišin (74. Čepa), Polaščik, P. Zakovič.

ŽK: Safko.
Zostava: Mulík – Belina, Sivák, Safko, Tyč, Polaščik, Jaselský, Zápotocký, Kavka, Tabiš, Karsa.

Mladší dorast

SLAVOJ Trebišov – Stropkov 3:2 (2:1)
Góly: Haško, Vaško.
ŽK: Feč.
Zostava: Strnad – Lipak, Feč, Cuprišin, Jesenský, Vaško, Berežný, Haško, Farkaš, Demjan (54. Jakubov), Petrik.

Starší žiaci

Stropkov A – OFK Tatran Kračúnovce 9:0 (3:0)
Góly: Moskaľ 3, Veselý 2, Gombár 2, Bedruň, Preksta.
Zostava: Šmajda (36. Petráš) – Gombár, Veselý, Fečo, Bochmač, Moskaľ, Preksta, Ceperko (26. Jakubčo), Dzurjanin, Bučko (36. Potoma), Bedruň.
KAC Jednota Košice B – Stropkov B 2:6 (1:2)
Góly: Jaselský 3, Kollarik, Novotňak, Gonos.
Zostava: Slivka (55. Čeledinský) – Kollarik, Olčák, J. Slivka, Jaselský (52. Hažer), Mačuga, Novotňak, Glovacký, Šujeta, Gonos, Čabala (40. Liška).

Mladší žiaci

Stropkov A – OFK Tatran Kračúnovce 6:2 (3:1)
Góly: Slobodník 4, Bučko, Babjarčík.
Zostava: Baláž – Bujdoš, Rapač, Zápotocký, Bodnár, Čonka, Babjarčík, Slobodník, Bučko Bartkovič, Fečko.
KAC Jednota Košice B – Stropkov B 2:1 (2:1)
Góly: Suvák.
Zostava: Seman – Lehocký, Fečko, Zápotocký, Durkoš, Suvák, Malačina, Danko , Bodnár, Vansač, Klučár.

Turnaj mladších prípraviek – U9

Futbalové nádeje stropkovského futbalu v kategórii U-9 odohrali svoje prvé stretnutia s úspešnými výsledkami v utorok 21. apríla vo Vranove nad Topľou. Výsledky:
Snina – Stropkov 0:12
Góly: J. Veselý 3, Nemec 3, Fatľa 2, T. Veselý 2, Ripper, Andrejko
Vranov nad Topľou – Stropkov 0:1
Gól: Fatľa
Trebišov – Stropkov 2:1
Gól: Čurilla
Najbližší turnaj U9 sa uskutoční 30. 4. 2015 v Trebišove.

I. trieda

Rovné – Kuková 0:0
ŽK: Vereščák (Kuková)

Sitníky – Miňovce 8:0
ŽK: Hajduk (Sitníky)
Góly: Danko (3), Kovalčík (2), T. Berežný, M. Berežný, T. Kirňak
V tomto zápase ukázali domáci svoju kvalitu, a potvrdili, že patria medzi tri najlepšie mužstvá v tabuľke. Po pekných akciách padali pekné góly, o čom svedčí aj konečný stav. Týmto výsledkom, by sa chceli hráči poďakovať vedeniu a fanúšikom za ich podporu.

Hrabovčík – Kalnište 3:0 (0:0)
Góly: Matkobiš, Kačmár, Horváth
Mužstvo domácich dominovalo na ihrisku počas celého zápasu, hostia umnou defenzívou odolávali, ale v druhom polčase sa domáci strelecky presadili a zaslúžene zvíťazili.

Mestisko – Duplín 2:5 (1:1)
ŽK: 2–0
Góly: Cimbala, Červeňák- Bunda3,Tirer, Suchanič
Domáci mali miernu prevahu ale doplatili na chyby obrany, na ktoré doplatili.

Chotča – Tisinec 1:3 (0:1)
Góly: Čakurda (2), Fedorco – Majerník
Na slušne pripravenom trávniku a s dobrou diváckou kulisou sa hral dobrý futbal, v ktorým mali miernu prevahu hostia. Domáci odolávali no v 44. min sa hostia ujali vedenia 0.1 po góle Čakurdu. Na začiatku druhého polčasu hostia pridali ďalšie dva góly, a o výsledku bolo praktický rozhodnuté. Domáci sa blysli na konci polčasu keď po rohovom kope strelil Majerník gól ľavou nohou do ľavého vinkľa.

Stročín – Lomné 3:1 (2:0)
ŽK: 0– Kimák , Roba K.
Góly: Ličko3 – Tramita

Havaj – Lúčka 0:1 (0:0)
Hostia vyhrali šťastným gólom, keď si útočník hostí spracoval loptu rukou, no píšťalka rozhodcu ostala nemá.

Vyšný Mirošov – Okrúhle 1:22
Góly: S. Miko – M. Kontura (7), Čula (5), Štefánik (4), Ševc (3), Cauner (2), Kaščák

Úradná správa č. 31 zo dňa 23. apríla 2015

- Oznamuje FK OOFZ Svidník, že výsledky, tabuľky, úradné správy, ŽK, ČK, strelcov gólov, rozpis zápasov a tlačiva OOFZ nájdu na stránke: www.svidnik.obfz.futbalovekluby.sk a na www.futbalnet.sk
Zasadnutie odborných komisií sa uskutoční 29.4.2015 /streda/ o 17.00 hod.
Schvaľuje výsledky zápasov hraných 19.4.2015
Trestá hráča FO Baňa – Marek Šlang – 1247074 – DO zastavením činnosti nepodmienečne na 3 týždne od 23.4.2015, podľa DP čl.48/1c, 2b, poplatok 10 eur
Trestá hráča FO Rovné – Maroš Bľacha – 1209121 – DO zastavením činnosti nepodmienečne na 3 týždne od 23.4.2015, podľa DP čl.48/1c, 2b, poplatok 10 eur
Trestá hráča FO Havaj – Martin Kavalec – 1069716 – DO zastavením činnosti nepodmienečne na 1 stretnutie od 23.4.2015, podľa DP čl. 37/5a, poplatok 10 eur
Proti rozhodnutiam disciplinárnej komisie je možné sa odvolať do 7 dní od ich zverejnenia.
I. trieda dospelí – 20.kolo – 3.5.2015 o 16.30 hod.:
Kalnište – Sitníky (Kočiš, Novický, OOFZ, Perát)
Miňovce – Rovné (Špak, Majurník, OOFZ, Feč)
Kuková – Havaj (Dovičák, OOFZ, OOFZ, Palička)
Lúčka – Stročín (Vateha, OOFZ, OOFZ, Burcák)
Lomné – Chotča (Hubáč, OOFZ, OOFZ, Fiľarský)
Tisinec – Mestisko (Cupák, Černiga, OOFZ, Holub)
Duplín – Hrabovčík (Brendza, Miňo, OOFZ, Lipinský)