smahu správy

Pobyt na poľovníckej chate v Potokoch odštartoval úspechy folklórneho súboru Havajčanka

V posledných júnových dňoch sa autori najlepších modelov drevených kostolíkov a členovia folklórneho súboru Havajčanka zúčastnili pobytu / sústredenia / na poľovníckej chate v Potokoch, kde na nich čakal bohatý program: pešia túra z Duplína do Potokov a späť, tanec, spev, príprava pokrmov, opekačka, spoločenské hry a hry v prírode, tvorivé dielne a nočné pozorovanie oblohy pod vedením odborníka Mgr. Daniela Baluďanského, zamestnanca Hvezdárne v Roztokoch.

Ďakujeme Poľovníckemu združeniu Ondava so sídlom v Duplíne za možnosť ukončenia projektu Drevo / Školy pre budúcnosť /, ktorý podporila spoločnosť Konto Orange, n.f., práve v ich príjemnom prostredí.
Členovia folklórneho súboru Havajčanka pod vedením Mgr. Žanety Repickej s radosťou prijali pozvanie účinkovať v kultúrnom programe na Hubertových slávnostiach, ktoré sa uskutočnili 6. júla 2008 v priestoroch poľovníckej chaty a jej pekného okolia. Medzi ďalšie vydarené vystúpenia folklórneho súboru, ktorý funguje pri ZŠ s MŠ Havaj, patrili rusínske slávnosti v Mikovej, jarmok v Stropkove, oslavy 600. výročia 1. písomnej zmienky v obci Makovce. V jesenných mesiacoch to boli vystúpenia pri príležitosti Mesiaca úcty k starším v obciach Bukovce a Staškovce. / 11. a 19. októbra 2008 / Ďakujeme starostovi obce Bukovce Jaroslavovi Paličkovi a jeho poslancom za milé prijatie a ocenenie v ich vynovenom ako aj útulnom kultúrnom dome, v ktorom členovia súboru vystupovali po prvýkrát. Ich milým hostiteľom už po niekoľkýkrát bol aj starosta obce Staškovce Štefan Varcholík. Osobitné poďakovanie patrí skvelému harmonikárovi Ladislavovi Žoltákovi, ktorý s veľkou radosťou a obetavosťou doprevádza spevákov.
Činnosť folklórneho súboru podporila v školskom roku 2008/2009 Nadácia Hodina deťom, na základe vypracovaného projektu, peknom finančnou sumou. Najväčším úspechom projektu bude zakúpenie vlastných ľudových krojov, keďže zapožičanie kvalitných krojov je dosť nákladné, ale aj spolupráca s folklórnym súborom Makovička, či rôzne iné vystúpenia a prekvapenia.
PaedDr. Anna Komišáková, ZŠ s MŠ Havaj

obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek
obrazek

redakcia | 5. 11. 2008 | Školy a ich aktivity | Odkaz na článok | | 430x


Diskusia k článku

--> - Formulár na nový komentár

K článku nebol žiadny komentár.

Aby ste mohli článok komentovať, musíte byť prihlásený.
Rss článkov | Rss komentárov | Rss noviniek

© Bodie 2008 - Bežím na RS2 | Štatistika | Admin
Noviny VRANOVSKÉ SPEKTRUM - Týždenník obyvateľov okresu Vranov nad Topľou