smahu správy

Stropkov sa zapojí do projektu Do práce na bicykli

Prihláste do súťaže svoj tím

V minulom roku úspešne prebehol prvý ročník celonárodnej súťaže „Do práce na bicykli“, na ktorom sa zúčastnilo v 30 slovenských mestách viac ako 1 500 obyvateľov. Najazdili pritom takmer 200-tisíc kilometrov, čím znížili obsah CO2 v ovzduší slovenských miest až o 49 000 kg. To nepochybne prispelo k zlepšeniu kvality životného prostredia v meste, ako aj k zlepšeniu kondície zapojených obyvateľov. Vo zvyšovaní povedomia obyvateľov a účastníkov cestnej premávky o výhodách a prínosoch využívania bicykla v každodennom živote je preto potrebné aj naďalej pokračovať.
Súťaž podporuje využitie bicyklov na pravidelné dochádzanie do práce a už niekoľko rokov sa organizuje aj v okolitých krajinách podporujúcich rozvoj cyklistickej dopravy. V tomto roku sa „Do práce na bicykli 2015“ sa uskutoční od 1. do 31. mája. Organizáciu, priebeh, vyhodnotenie súťaže na úrovni miest a ceny pre súťažiacich si zabezpečí každé zúčastnené mesto vo vlastnej réžii.
Vyhodnotenie súťaže na celonárodnej úrovni zastreší národný cyklokoordinátor, pričom bude vyhodnotené mesto s najvyšším počtom najazdených kilometrov, najvyšším počtom zapojených tímov, ako aj spoločnosť, v ktorej sa zapojil najväčší počet tímov.
Súťaž je určená tímom zamestnancov z rovnakej firmy alebo inštitúcie, ktoré sa do súťaže zaregistrujú a tak potvrdia, že budú v období od 1. do 31. mája 2015 dochádzať do práce na bicykli a budú si o tom zapisovať výsledky do registračného systému na webovej stránke www.dopracenabicykli.eu. Zaregistrovať sa je možné na prihlasovacom online formulári uverejnenom na uvedenej webovej stránke súťaže s uvedením požadovaných povinných údajov (názov tímu, názov spoločnosti a IČO, mená jednotlivých súťažiacich, kontaktné údaje). Termín na prihlásenie končí 27. apríla. Kompletný štatút súťaže je zverejnený na webovom sídle www.mindop.sk (v záložke Doprava – Cyklistická doprava a cykloturistika), ako aj na webovej stránke súťaže www.dopracenabicykli.eu.

redakcia | 22. 4. 2015 | Šport | Odkaz na článok | | 120x


Diskusia k článku

--> - Formulár na nový komentár

K článku nebol žiadny komentár.

Aby ste mohli článok komentovať, musíte byť prihlásený.
Rss článkov | Rss komentárov | Rss noviniek

© Bodie 2008 - Bežím na RS2 | Štatistika | Admin
Noviny VRANOVSKÉ SPEKTRUM - Týždenník obyvateľov okresu Vranov nad Topľou