Futbal 17/2015

V. liga Vihorlatsko – dukelská

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =

Plavnica – Stropkov 0:0

S cieľom prelomiť hernú krízu pricestovali Stropkovčania na horúcu pôdu vynoveného štadióna v Plavnici. V prvých dvadsiatich minútach mali viac z hry domáci. V 12. minúte po chybe v strede poľa sa k zakončeniu zvnútra šestnástky dostal Janič, jeho prvý pokus aj následnú dorážku však zmaril navrátilec v bráne Stropkova Hažer. Na opačnej strane sa v osobnom súboji s obrancom presadil Pundžák, z uhla preloboval domáceho brankára, jeho akciu však domáca obrana napokon dokázala odvrátiť do bezpečia. V 21. minúte mohol po krídelnej akcii otvoriť skóre Plavničan Dlugoš, no svoju strelu z hranice šestnástky poslal ľavačkou do rúk pozorného Hažera. Po zbytok polčasu hostia prepli na vyšší rýchlostný stupeň a ich zlepšená hra vyústila v najväčšiu príležitosť stretnutia. Po kombinácii od vlastnej šestnástky napriahol zo vzdialenosti sedemnástich metrov Demčo a jeho pokus len tesne minul pravý vinkeľ domácej brány. V zahadzovaní šancí pokračovali obidve mužstvá aj v druhom dejstve. V 56. minúte pred bránou Stropkova po strele svojho spoluhráča číhal nebezpečný Janič, Hažer s Pavlíkom však loptu upratali v poslednej chvíli na rohový kop. Pri ďalšom pokuse Demča spoza šestnástky sa predviedol tentokrát domáci gólman Beňo, ktorý vyrazil loptu smerujúcu medzi tri žrde taktiež na roh. Ten istý muž zasahoval aj v 80. minúte pri úniku Vachaľa, keď dokázal skrotiť krížnu strelu smerujúcu do pravého dolného rohu brány. Po záverečnom hvizde sa tak obidva celky vďaka nepremeneným príležitostiam rozišli so spravodlivou remízou. Pre zverencov Jozefa Lehockého to znamenalo štvrtú bezgólovú deľbu bodov na jar, tentokrát však s predvedeným výkonom a s plusovým bodom odchádzali domov spokojní.
Žk: F. Dolutovský, Petrišin, Bochin
Zostava: Hažer- F. Dolutovský, Staško, Pavlík, Bochin- Vachaľ, Burcák, Petrišin (65. Ducár), M. Dolutovský (89. Čabala), Demčo- Pundžák (86. Potoma).

Breznica – Sedliská 4:0 (3:0)

Futbalový zápas Breznice a Sedlísk bol konceptom nepremenených šancí. Počas celého zápasu mala Breznica navrch. Hostia neboli nebezpeční, len zriedka sa dostávali pred bránu. Breznica mala veľa šancí, ktoré Zakovič premenil na 3 góly a Polaščík 1 gól. Striedajúci Štefanišín nastrelil brvno a diváci videli ešte veľa ďalších nepremenených šancí Breznice.
Góly: 16., 34., 74. Zakovič, 28. Polaščik
ŽK: Zakovič, Polaščik.
Zostava: Potoma – Zakovič (3), Vrabeľ, Gonos (54. Hurný), M. Vrabeľ, Medvec, Bičej, Homoľa (68. Štefanišin), Antol, Polaščik (1), P. Zakovič (78. F. Hurný).

ŽK: Kavka
Zostava: Mulík – Belina, Sivák, Safko, Tyč, Polaščik, Vrábeľ, Jaselský, Zápotocký, Kavka (68. Karsa), Tabiš

Mladší dorast

Stropkov – MFK Slovan Giraltovce 1:0 (0:0)
Góly: Haško
Zostava: Strnad – Lipak, Feč, Cuprišin, Batfalský, Jesenský, Vaško, Vaňko (60. Demjan), Berežný, Haško , Farkaš (80. Zápotocký),

Starší žiaci

ŠK FUTURA – Stropkov A 2:0 (0:0)
ŽK: Fečo, Bochmač
Zostava: Šmajda – Gombár (59. Jakubčo), Veselý, Fečo, Bochmač, Moskaľ, Preksta, Ceperko (47. Potoma), Dzurjanin, Bučko (59. Jakubov), Bedruň (19. Petráš).
Stropkov B – TJ Sokol Ľubotice 2:1 (0:1)
Góly: Glovacký, Gonos
ŽK: Glovacký
Zostava: Slivka – Kollarik, Olčák, Čabala (68. Hažer), Jaselský, Mačuga, Novotňak, Glovacký, Šujeta, Gonos, Zápotocký (65. Liška).

Mladší žiaci

ŠK FUTURA – Stropkov A 1:0 (0:0)
ŽK: Rapač
Zostava: Baláž – Bujdoš, Rapač, Zápotocký, Bodnár, Čonka, Babjarčík, Slobodník, Bučko Bartkovič, Fečko.
Stropkov B – TJ Sokol Ľubotice 0:2 (0:1)
Zostava: Seman – Lehocký, Fečko, Zápotocký, Durkoš (36. Šujeta), Suvák, Malačina (36. Gajdoš), Danko (36. Reiter), Bodnár (36. Čonka), Vansač (36. Rapáč), Klučár (36. Dovičák).

Výsledky prípraviek – U10 a U11

V utorok 14. apríla odohrali svoje prvé zápasy jarnej časti prípravky Stropkova kategórie U10 a U11. Turnaj sa odohral v Stropkove na hlavnom ihrisku s týmito výsledkami.
Kategória U11: Svidník – Stropkov 0:4 (Gajdoš, Kľučar, Bodnár, Jobko), Snina – Stropkov 1:0, Vranov – Stropkov 0:4 (Kľučar, Bodnár, Dovičák, Suvák), Humenné – Stropkov 6:2 (Bodnár, Rapáč)
Kategória U10: Svidník – Stropkov 0:7 (Ivančo 2, Marčišin 2, Druga, Fatľa, Veselý T.), Snina – Stropkov 1:3 (Biľ 2, Ivančo), Vranov – Stropkov 3:4 (Biľ 2, Ripper, Veselý D.), Humenné – Stropkov 1:0
Najbližší turnaj U10 a U11 sa uskutoční pravdepodobne 29. 4. 2015 v Snine.

I. trieda

Tisinec – Stročín 2:1 (2:0)
ŽK: hostia 2
Od začiatku zápasu malo navrch domáce mužstvo, kombinačnou hrou si vytvorilo viacero šance, prvý gól padol v 22 minúte po peknej kolmici Potomu na Farbanca a ten so skúsenosťami otvoril skóre na 1:0,v 35min. opäť kolmou prihrávkou našiel Potoma agilného Kochana ktorý umiestnenou strelou zvýšil na 2:0.Druhy polčas bol o dobíjaní Stročínskej brány, no Tisincu sa nepodarilo skórovať. V 85min nepremenil pokutový kop Farbanec. Na konci zápasu hostia po ojedinelom útoku znížili na 2:1.

Kalnište – Miňovce 5:0
Góly: F. Holek, M. Marko, T. Holek, F.Vojtek, J. Ivan,
ŽK: Petráš(Miňovce)

Kuková – Sitníky 3:2 (2:1)
Góly: Lukáč Ivan, Geffert (2)
ŽK: Fedor Š. (Kuková)
Od začiatku bol zápas v rukách domácich. V 2min sa ujali vedenia gólom Gefferta. Potom začali útočiť hostia a podarilo sa im vyrovnať. Hostia boli lepší hlavne po technickej stránke, no domácim sa podarilo opäť dostať do vedenia gólom Lukáča. Hostia zareagovali a opäť vyrovnali. V závere dal bodku za zápasom opäť Geffert keď stanovil stav na konečných 3:2.

Hrabovčík – Mestisko 8:2 (3:2)
Góly: Matkobiš M.(2), Havrila, Zápotoka, Horváth, Tyč V., Rokyta (Vlastný) – Červeňák,

Úradná správa č. 30 zo dňa 15. apríla 2015

- Oznamuje FK OOFZ Svidník, že výsledky, tabuľky, úradné správy, ŽK, ČK, strelcov gólov, rozpis zápasov a tlačiva OOFZ nájdu na stránke: www.svidnik.obfz.futbalovekluby.sk a na www.futbalnet.sk
Zasadnutie VV OOFZ Svidník sa uskutoční 23.4.2015(štvrtok) o 17.00 hod.
VSFZ Košice informuje o vzdelávaní trénerov:
I. kv. st. licencia GRASSROOTS C
II. kv. st. licencia UEFA B
Termíny jednotlivých školení budú stanovené pri zaevidovaní min. 22 záujemcov.
Peter Szénay
e-mail: peter.szenay@futbalsfz.sk
mobil: +421 905 252 235, +421 902 937 057
Schvaľuje výsledky zápasov hraných 12.4.2015
Trestá hráča FO Ladomirová – Michal Cina – 1148155– DO zastavením činnosti nepodmienečne na 1 stretnutie od 15.4.2015, podľa DP čl.37/3, poplatok 10 eur
Proti rozhodnutiam disciplinárnej komisie je možné sa odvolať do 7 dní od ich zverejnenia.