Futbal 16/2015

V. liga Vihorlatsko – dukelská

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =

Stropkov – Vysoká Tatry 0:0

Herne sa trápiaci Stropkovčania nastúpili proti Tatrancom so štyrmi zmenami v zostave. Aj napriek tomu už štvrtý zápas v rade nedokázali skórovať a ich kríza pokračuje. V prvom polčase síce mali domáci územnú prevahu, no sľubne vyzerajúce kombinácie vo finálnej fáze zlyhali. Spoza šestnástky skúšali šťastie Demčo s Pundžákom, ich pokusy však skončili vysoko nad Hájovského bránou. Hráči Tatier sa do útoku príliš nehrnuli, paradoxne však mohli po prvom dejstve viesť. Hrúbky Stropkovčanov v obrane hasil spoľahlivo chytajúci Varchol, vďaka ktorému domáci stále živili nádej na dobrý výsledok. Ani v druhej polovici stretnutia však družina Jozefa Lehockého nenašla recept na prekonanie obranného bloku Vysokých Tatier. Po rohu staršieho z bratov Dolutovských Mariána a hlavičke Pundžáka odvrátila hosťujúca obrana loptu z bránkovej čiary a strelu Pavlíka zo strednej vzdialenosti Hájovský kryl. V záverečnej dvadsaťminútovke hrali domáci vabank, čo sa im v konečnom účtovaní takmer nevyplatilo. Hostia o svojom víťazstve mohli rozhodnúť z brejkových situácií. Prvý z nájazdov vyrazil Varchol do žrde, pri druhom vykopol loptu smerujúcu do brány stopér Staško. Keďže domáci si už vážnejšiu šancu do konca stretnutia nevypracovali, rozišli sa so svojím súperom bezgólovo už po tretíkrát v jarnej časti.
Zostava: Varchol – F. Dolutovský, Pavlík, Staško, Bochin- Vachaľ, Poľák (72. Burcák), M. Dolutovský, Petrišin, Demčo – Pundžák.

Hanušovce n/T – Breznica 5:1 (3:0)

Breznica nastúpila v omladenej zostave s hráčmi, ktorí majú zo seniorského futbalu minimum skúseností. Hostia doplatili na individuálne chyby, za ktoré zaplatili gólmi vo vlastnej sieti. Brezničania nemuseli prehrať rozdielom triedy, no pod konečný výsledok sa podpísala aj ich slabá efektivita v koncovke. Zaujímavosťou stretnutia bolo, že diváci videli tri pokutové kopy. Domáci prvý v 8. min. nepremenili, ale v 37. min. už Verčimák zložil reparát s úspechom.
Góly: Zakovič (penalta v 65. minúte)
ŽK: Medvec, J. Hurný
Zostava: Potoma – Medvec, J. Hurný, Bičej, Vrábeľ, Zakovič, Čepa, Pazdič, Štefanišin, F. Hurný (85. Dovičák), Polaščík.

ŽK: Safko, Polaščík.
Zostava: Mulík – Belina, Sivák, Karsa, Safko, Tyč, Polaščík, Vrábeľ, Jurečko, Jaselský, Zápotocký.

Mladší dorast

Lipany – Stropkov 2:0 (0:0)
Zostava: Strnad – Berežný, Farkaš, Cuprišin, Vaňko, Feč, Berežný (63. Zápotocký), Vaško, Jesenský (73. Demjan), Lipak (68. Tabiš), Haško.

Starší žiaci

Stropkov A – Raslavice 4:0 (0:0)
Góly: Moskaľ 2, Veselý, Jakubov.
Zostava: Šmajda – Gombár, Veselý, Fečo, Bochmač, Moskaľ, Preksta (26. Dzurjanin), Ceperko (56. Jakubov), Potoma (29. Jakubčo), Bučko (51. Bedruň), Korba.
Prešov B – Stropkov B 6:0 (4:0)
Zostava: Slivka (61. Čeledinský) – Kollarik (36. Hažer), Olčák, Čabala, Jaselský (25. Šujeta), Slivka, Mačuga, Novotňak, Glovacký, Liška (36. Zápotocký), Gonos.

Mladší žiaci

Stropkov A – Raslavice 6:0 (1:0)
Góly: Zápotocký 2, Čonka 2, Bartkovič, Slobodník.
Zostava: Baláž – Bujdoš, Rapač, Zápotocký, Venglovič, Bodnár, Čonka, Jobko (29. Bartkovič), Babjarčík, Slobodník, Derco.
Prešov B – Stropkov B 1:0 (0:0)
Zostava: Seman – Lehocký, Fečko, Zápotocký, Durkoš, Suvák, Malačina, Danko, Bodnár, Vansač, Klučár.

I. trieda

Mestisko – Kalnište 0:2 (0:1)
Hostia vyťažili z minima šancí maximum a ako šťastnejšie mužstvo si na konto pripísali tri body.

Chotča – Hrabovčík 1:0 (0:0)
Zápas Chotča – Hrabovčík videla slušná divácka kulisa. Hoci sa hralo zväčša medzi šestnástkami, na obidvoch stranách v prvom polčase zvonili žrde. Po zmene strán mali domáci predsa len miernu prevahu, ktorú okorenili gólom Fejka z 78min. Chotča vyhrala zaslúžene.
Gól: Fejko.

Stročín – Duplín 4:1 (2:1)
Mužstvo Stročína chcelo konečne doma bodovať, preto hráči nastúpili do zápasu veľmi zodpovedne. Stročín najprv nevyužil 3–4 gólové príležitosti a hostia z ojedinelého protiútoku strelili gól. Po tomto momente nastal obrat a domáci ešte do konca prvého polčasu vyhrávali 2:1. V druhom polčase domáci strelili ďalšie dva góly a o zápase bolo rozhodnuté, aj napriek mnohým nevyužitým príležitostiam. Najlepší hráč na ihrisku bol Marián Vitko, ktorý strelil tri góly.
ŽK: Sagan – Fajak
Góly: Vitko(3), Rodák Jakub – Tirer P.

Havaj – Tisinec 0:5 (0:1)
Favorit z Tisinca vyhral zaslúžene.

Rovné – Lomné 6:0 (3:0)
Góly: Želizňak, Palenčár, Tyč Rastislav, Velgos.

Sitníky – Lúčka 2:1 (2:0)
Prvý polčas patril domácim. Sitníky otvorili skóre v 27. min. po vysunutí D. Kovalčíka, ktorý spoza šestnástky skóroval strelou k žrdi. Druhý gól zaznamenal v 35. Min. domáci kapitán Danko, ktorý stanovil polčasový stav 2:0. Počas 15-minútovky v druhom polčase hostia zatlačili domácich do vlastnej šestnástky, no skórovať sa im nepodarilo. Domáci v druhom polčase zahodili veľa šancí na zvýšenie skóre. Hosťom sa podarilo znížiť v 88 min. a tak stanovili konečný stav na 2:1.

Úradná správa č. 29 zo dňa 9. apríla 2015

Zasadnutie odborných komisií sa uskutoční 15.4.2015 (streda) o 17.00 hod.
Upozorňuje kluby, že im v ISSF bola vystavená faktúra, ktorá je splatná 13.4.2015, po neuhradení faktúry do tohto termínu majú kluby zastavenú činnosť.
VSFZ Košice informuje o vzdelávaní trénerov:
I. kv. st. licencia GRASSROOTS C
II. kv. st. licencia UEFA B
Termíny jednotlivých školení budú stanovené pri zaevidovaní min. 22 záujemcov. Informácie o vzdelávaní trénerov VsFZ nájdete na:
Peter Szénay
email: peter.szenay@futbalsfz.sk
mobil: 0905 252 235, 0902 937 057
Schvaľuje výsledky zápasov hraných 5.4.2015
Schvaľuje termín semifinále Pohára Š- Autoservis Tisinec – Rovné dňa 1.5.2015 o 16.00 hod. na ihrisku vo Svidníku – po vzájomnej dohode klubov, náklady na stretnutie hradia kluby na polovicu.
Schvaľuje termín semifinále Pohára Š-Autoservis Lúčka – Hrabovčík dňa 1.5.2015 o 16.00 hod. na ihrisku v Breznici – po vzájomnej dohode klubov, náklady na stretnutie hradia kluby na polovicu.
Trestá asistenta trénera 2 FO Sokol Sitníky Alojza Nemca DO zastavením akejkoľvek činnosti nepodmienečne v stretnutiach FO Sokol Sitniky od 9.4.2015 do 30.4.2015, podľa DP čl.48/1b, 2a, poplatok 10, – Eur
Trestá zástupcu kapitána FO Sokol Sitníky Patrika Ľuberdu-1181856– a vedúceho mužstva FO Sokol Sitníky Ignáca Nemca DO zastavením činnosti kapitána a vedúceho mužstva nepodmienečne od 9.4.2015 do 16.4.2015, podľa DP 63/1a, 2a, poplatok 10, – Eur