Futbal 15/2015

V. liga Vihorlatsko – dukelská

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =

Sabinov – Stropkov 2:0 (1:0)

Po nevýraznom domácom vystúpení mali Stropkovčania čo naprávať na pôde zachraňujúceho sa Sabinova. Väčšiu túžbu po víťazstve však od začiatku preukazovali domáci. V zostave hostí chýbali stabilní členovia základnej zostavy Staško, Pundžák a F. Dolutovský, čo sa odrazilo na ich hernom prejave. Už v druhej minúte zasahoval Varchol po hlavičke Lapoša z priestoru päťky. V 15. minúte po ďalšej hlavičke Bašistu zvonila ľavá žrď hosťujúcej brány. Tlak Sabinova vyústil v 37. minúte do úvodného gólu stretnutia. Po krížnom pase Andraščíka využil zaváhanie stropkovskej obrany Vranko a stal sa prvým hráčom, ktorý v jarnej časti prekonal brankára Stropkova. Po inkasovanom góle sa do útoku prihlásili aj hostia. V 40. minúte napriahol z dvadsiatichpiatich metrov Petrišin, ktorého strela však preletela pár centimetrov ponad brvno. V úvode druhej štyridsaťpäťminútovky spálili zverenci Jozefa Lehockého svoju najväčšiu príležitosť v zápase. Opäť v nej bol Petrišin, ktorý zakrútil svoj priamy kop vedľa múru, no jeho strelu v poslednej chvíli vytlačil sabinovský brankár z bránkovej čiary. Odrazená lopta sa dostala k osamotenému Potomovi, no jeho dorážka tesne minula odkrytú bránu domácich. Od tohto momentu prevzali iniciatívu opäť hráči domácich. Na konci ich akcií však stál bravúrny Varchol, ktorý svojimi zákrokmi privádzal Sabinovčanov do zúfalstva. Ani on však v 59. minúte nestačil na Kolpákovu strelu z otočky- 2:0. V závere mohli hostia predsa len znížiť. Center Ducára našiel v šestnástke v dobrej pozícii Poľáka, ktorého zakončenie v poslednej chvíli prekazili obrancovia sklzom.
Stropkovčania tak opäť nepotešili verných fanúšikov, ktorí merali cestu aj na pôdu súpera. Touto cestou by sa hráči chceli poďakovať za podporu svojmu fanklubu. Ten hlasným skandovaním aj napriek hernej kríze povzbudzoval svojich hráčov a vytvoril im takmer domácu atmosféru.
Žk: P. Medvec (Stropkov)
Zostava: Varchol- P. Medvec (79. Safko), Pavlík, Bochin, Petrišin- Vachaľ (53. Čabala), Burcák, Poľák, Demčo, Ducár- Potoma (64. M. Dolutovský)

Breznica – Humenné 1:3 (0:2)

Breznica pykala v prvom polčase za chyby po stratách lopty hneď dvakrát, keď sa za hetrikom naštartoval Čerňa. Domáci mohli odpovedať predovšetkým P. Zakovičom, ktorý však v dvoch dobrých možnostiach netrafil bránu. Pre Brezničanov sa v tomto stretnutí stal osudným menší dôraz, pretože hoci dve minúty po zmene strán zaznamenali kontaktný gól, vzápätí inkasovali tretíkrát a v ďalšom priebehu už žiadnu zo sľubne sa črtajúcich akcií nedokázali dotiahnuť do úspešného konca.
Góly: 47. E. Vrábeľ – 21., 30., 52. Čerňa.
ŽK: M. Vrabeľ, E. Vrabeľ, Šafranko – Stach, Jurov, Sališ.
Zostava Breznice: Potoma – M. Vrabeľ, E. Vrabeľ, Gonos (54. Hurný), Medvec, Homoľa, Polaščík, Motyka, P. Zakovič, Šafranko, J. Zakovič.

Góly: Vrábeľ 7, Jaselský, Polaščík.
Zostava: Mulík – Belina, Sivák, Karsa, Safko, Tyč, Polaščík, Vrábeľ, Jurečko, Jaselský (66. Demjan), Kavka.

Mladší dorast

Stropkov – Sabinov 1:0 (0:0)
Gól: Farkaš
Zostava: Strnad – F. Berežný, Farkaš, Cuprišin, Veselý, Vaňko, Feč, P. Berežný (41. Preksta), Vaško, Jesenský (77. Fečo), Batfalský (80. Bochmač).

Starší žiaci

Stropkov B – Stropkov A 0:9 (0:6)
Góly: Moskaľ 3, Ceperko 2, Bedruň, Preksta, Bučko, Gombár.
Zostava: Šmajda – Gombár, Veselý, Fečo (36. Korba), Bochmač (36. Ličko), Moskaľ, Preksta, Ceperko, Bedruň, Bučko, Jakubčo (36. Potoma).

Mladší žiaci

Stropkov B – Stropkov A 2:9 (0:4)
Góly: Slobodník 2, Zápotocký 2, Bučko, Fečko 2, Cap 2.
Zostava: Baláž – Bujdoš, Rapač (31. Cap), Zápotocký, Venglovič, Bodnár, Čonka, Jobko (31. Fečko), Babjarčík (26. Bučko), Slobodník, Derco.

Mestisko – Chotča 0:0 (0:0)
Hral sa futbal medzi šestnástkami. Domáci však predsa len mali viac šancí ako hostia, no nedokázali ich pretaviť v gól a tak sa zápas skončil zaslúženou remízou.

Úradná správa č. 28 zo dňa 2. apríla 2015

- Oznamuje FK OOFZ Svidník, že výsledky, tabuľky, úradné správy, ŽK, ČK, strelcov gólov, rozpis zápasov a tlačiva OOFZ nájdu na stránke: www.svidnik.obfz.futbalovekluby.sk a na www.futbalnet.sk
Schvaľuje výsledky zápasov hraných 29.3.2015
Trestá hráča FO Sitníky – Tomáš Skysľák – 1319991– zastavením činnosti na 1 stretnutie nepodmienečne od 2.4.2015, podľa čl. 37/5a DP, poplatok 10,– Eur
Pozýva na svoje zasadnutie dňa 9.4.2015 o 17.00 hod. asistenta trénera 2 FO Sokol Sitníky Alojza Nemca zo stretnutia 15.kola I. triedy dospelých Sitníky- Tisinec
I. trieda dospelí – 17.kolo – 12.4.2015 o 15.30 hod.:
Mestisko – Kalnište (Vateha, OOFZ, OOFZ, Perát)
Chotča – Hrabovčík (Brendza, OOFZ, OOFZ, Burcák)
Stročín – Duplín (Špak, Novický, OOFZ, Palička)
Havaj – Tisinec (Dovičák, Majurník, OOFZ, OOFZ)
Rovné – Lomné (Cupák, Škurla ml. OOFZ, Feč)
Sitníky – Lúčka (Kočiš, OOFZ, OOFZ, Holub)
Miňovce – Kuková (Hubáč, OOFZ, OOFZ, Lipinský)
II. trieda dospelí–12.kolo – 12.4.2015 o 15.30 hod.:
Baňa – Gribov (Suchanič)
V. Orlík – Ladomirová (Kaščák)
Bukovce – Radoma (Miňo)
Vyzýva rozhodcu Františka Vatehu, aby predložil zápis o stretnutí 15.kola I. triedy Chotča – Kalnište alebo doklad o jeho zaslaní.