Futbal 14/2015

V. liga Vihorlatsko – dukelská

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =

Stropkov – Snina 0:0

Na bodový zisk zo Spišskej Novej Vsi chceli Stropkovčania nadviazať výhrou v domácom prostredí proti tabuľkovému susedovi zo Sniny. Na ich kopačkách však bolo cítiť nervozitu a v prvom polčase si okrem striel Vachaľa a Burcáka spoza šestnástky väčšiu šancu nevypracovali. Sľubne vyzerajúce akcie boli vo finálnej fáze nedotiahnuté a keďže hostia boli v útoku taktiež pasívni, odchádzali obidve mužstvá do šatní s bezgólovou remízou. V úvode druhého dejstva mohol po dobre zahranej štandardke Petrišina skórovať Burcák a neskôr Staško, no v závare pred bránkou nedokázali dotlačiť loptu za chrbát Diňu. Najväčšiu šancu Sniny si v 58. minúte vypracoval kapitán Marián Pčola, ktorého strelu z hranice šestnástky smerujúcu pod brvno však pozorný Varchol zneškodnil. V záverečnej polhodine si síce domáci vytvorili územnú prevahu, z ktorej pramenili mnohé štandardné situácie, no ich realizácia Stropkovčanom vôbec nevychádzala.
Po deviatich víťazstvách v rade na domácom ihrisku sa tak skončila úspešná séria zverencov Jozefa Lehockého, ktorí tentoraz nenaplnili očakávania svojich priaznivcov. Potešujúcim môže byť fakt, že Stropkov na jar ešte neinkasoval, no s herným prejavom rozhodne nevládne spokojnosť. Šancu napraviť dojem majú hráči Stropkova o týždeň v Sabinove, ktorý v snahe o záchranu v súťaži svojím súperom nič nedaruje.
ČK: 84. R. Dický (Snina)
ŽK: Burcák, Petrišin, Pavlík – Červeňák, Dický, Pčola
Zostava: Varchol – F. Dolutovský, Pavlík, Staško, Bochin, Vachaľ, Burcák, Poľák, Demčo, Petrišin (64. Ducár), Pundžák (P. Medvec)

Stakčín – Breznica 4:0 (0:0)

Zostava: Potoma – M. Vrabeľ, Gonos, Medvec, Štefanišin, Homoľa, Bičej, Polaščík, P. Zakovič, Čepa.

Góly: Demjan 2, Karsa, Safko
Zostava: Mulík – Belina, Sivák, Karsa, Safko, Tyč, Demajan (86. Kavka), Polaščík, Vrábeľ, Jurečko, Jaselský

Mladší dorast

Kechnec – Stropkov 0:8 (0:4)
ŽK: Feč
Góly: Vaško a Farkaš po 2, Batfalský, Lipák, Haško, Petrik
Zostava: Strnad – F. Berežný (41. Demjan), Farkaš, Petrik, Cuprišin, Vaňko, Feč, P. Berežný (41. Batfalský), Vaško, Haško, Jesenský (59. Lipák)

Starší žiaci

Stropkov A – SAFI Prešov 4:2 (2:0)
Góly: Moskaľ, Bedruň. Fečo, Veselý.
Zostava: Šmajda – Gombár, Veselý, Fečo, Bochmač, Moskaľ, Preksta, Ličko, Ceperko, Bedruň, Korba. Striedali: Potoma, Bučko, Petráš.
Svidník – Stropkov B 5:1 (2:1)
Gól: Jaselský
Zostava: D. Slivka – Kollarik, Olčák, Čabala, Jaselský, J. Slivka, Mačuga, Novotňák, Glovacký, Hažer, Gonos. Striedali: Varga, Hricko, Zápotocký

I. trieda

Sitníky – Tisinec 4:2 (3:1)
V repríze pohárového štvrťfinále, ktoré pred týždňom vyhral až na penalty Tisinec, sa pri početnej diváckej kulise stretli dve popredné mužstvá tabuľky. Domáci skórovali už v 5. min. po krásnom voleji Hajduka. O dve minúty bol faulovaný prenikajúci Berežný a Danko zvýšil z penalty na 2:0. Hostia sa nátlakovou hrou snažili korigovať, no proti nim stál perfektne chytajúci domáci brankár Paľo. V 37. min sa do šance opäť dostal Danko a prízemnou strelou k tyči menil stav na 3:0. Hostia znížili ešte pred prestávkou P. Skysľakom. V druhom polčase Tisinec vystupňoval tlak na domácu bránu a výsledkom bol gól kapitána Michrinu. Domáci boli húževnatí a napriek aktivite hostí dokázali udržať výsledok vo svoj prospech. V závere ešte dokázal využiť príležitosť Kirňák a stanovil na konečných 4:2. Sitníčania môžu za cenné víťazstvo poďakovať hlavne výborne chytajúcemu brankárovi J. Paľovi.
ŽK: P. Ľuberda, T. Skysľak, Kirňák, Danko – Farbanec, Bučko
Góly: Hajduk, Danko 2, Kirňák – P. Skysľak, Michrina

Stročín – Mestisko 2:2 (0:0)
Obidve mužstvá začali opatrne a bolo zjavné, že sa hrá úvodné jarné kolo. Po bezgólovej prvej časti hry sa hostia ujali vedenia po zmene strán zo zjavného ofsajdu. Od tejto chvíle prebrali iniciatívu domáci. Zatlačili hostí a hralo sa na jednu bránu. Po faule na najlepšieho hráča Stročína O. Dudáša vyrovnal z penalty Vitko. Hostia sa z ojedinelého protiútoku po chybe obrany domácich znovu ujali vedenia. Domáci však tlak na bránu Mestiska stupňovali, z čoho plynuli aj mnohé nevyužité šance. Osem minút pred koncom vyrovnal O. Dudáš nádhernou strelou pod brvno.
ŽK: Jurčenko, Červeňák (obaja Mestisko)
Góly: Vitko (z 11 m), Dudáš – Muňka, Červeňák

Chotča – Kalnište 2:1 (0:1)
V stretnutí dobrej úrovne sa hralo prevažne medzi 16-tkami. V 20. min. nastrelili domáci žrď hosťujúcej brány. V 38. min. sa hostia po zaváhaní chotčanskej obrany ujali vedenia strelou Háleka. Do druhého polčasu nastupovali domáci s cieľom strhnúť víťazstvo na svoju stranu. To sa im napokon podarilo. V 60. min. vyrovnal Majerník strelou z 20 m a v 85. min. uzavrel skóre z priameho kopu Znoj. V slušnom stretnutí sa hralo bez kariet.

Kuková – Lúčka 3:0 (1:0)
V prvom jarnom kole sa stretli odvekí rivali. Do vedenia išla v prvom polčase Kuková. Hostia mali sľubnú príležitosť na vyrovnanie, no nevyužili ju. Naopak domáci skórovali po zmene strán ešte dvakrát.

Úradná správa č. 27 zo dňa 26. marca 2015

- Oznamuje FK OOFZ Svidník, že výsledky, tabuľky, úradné správy, ŽK, ČK, strelci gólov, rozpis zápasov a tlačiva OOFZ nájdu na stránke: www.svidnik.obfz.futbalovekluby.sk a na www.futbalnet.sk
- Zastavenie činnosti pre neuhradenie zberných faktúr ISSF: FK Ladomirová (4€)
Lúčka – Hrabovčík
3. Žiada postupujúce kluby v Pohári Š-Autoservis, aby do 22.4.2015 nahlásili na sekretariát OOFZ dohody o odohratí stretnutí, buď dvojkolovo alebo jednokolovo na neutrálnom ihrisku, termíny sú 1. a 8.5.2015
Vyhovela žiadosti hráča FO Lúčka – Ján Leško –1216793– o upustenie od výkonu zvyšku DO a mení na podmienečne DO na 2 týždne so skúšobnou dobou od 26.3.2015 do 26.6.2015, poplatok 10 eur