Futbal 12/2015

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =

Stropkov – Giraltovce 3:0 (2:0)

V úvodnom jarnom zápase sa Stropkovčania predstavili na domácej pôde v derby zápase proti Giraltovciam. Aj napriek nepresnostiam domácich v rozohrávke a náznakom brejkov hostí, otvorili skóre Stropkovčania. V 14. minúte sa po priťuknutí od Pundžáka dostal na hranici šestnástky k lopte Demčo a nádhernou strelou do šibenice potvrdil svoju povesť strelca. Po vedúcom góle sa zverenci Jozefa Lehockého uspokojili a vyčkávali Giraltovčanov na vlastnej polovici. Tí sa v ofenzíve nedokázali výraznejšie presadiť a ku slovu sa tak opäť prihlásili hráči Stropkova. Šesť minút pred koncom prvého polčasu sa k individuálnej akcii nadýchol útočník Pundžák, ktorý svoje sólo zakončil presnou strelou k žrdi Štefánikovej brány- 2:0. Na začiatku druhého dejstva sa hostia snažili vrátiť do zápasu kontaktným gólom, no okrem dvoch striel do náručia pozorného Hažera, si vážnejšiu príležitosť nevypracovali. Naopak, na rozdiel troch gólov mohol po „ligovom“ centri Medveca zvýšiť Petrišin a z následnej dorážky aj Poľák, no ani jednému z nich sa nepodarilo dostať loptu za bránkovú čiaru. Vyše 400 divákov sa predsa len dočkalo tretieho gólu v 72. minúte. Po štandardke Demča, predĺžil Medvec hlavou loptu na Staška, ktorý taktiež hlavou upravil na 3:0. Gólový zásah si po okulahodiacom pase Demča mohol pripísať aj kapitán Vachaľ, no svoj únik po šprintérskom súboji nedokázal presne zakončiť. Bodku za stretnutím mohli dať v 87. minúte z priameho kopu Giraltovce, ich strela však smerovala len do múru a následnú dorážku zblokovala stropkovská obrana.
Hráči Stropkova sa touto cestou chcú poďakovať pánovi Ladislavovi Timanovi a spoločnosti TImobtel, vďaka ktorej odštartovali jarnú časť v nových značkových dresoch s typickými modro-bielymi farbami. Vďaka patrí aj divákom, ktorí hnali svoje mužstvo dopredu a týmto spôsobom sa podieľali na úspešnom vstupe Stropkovčanov do jarnej časti.
Góly: 14. Demčo, 39. Pundžák, 72. Staško
Žk: Demčo, Burcák, Petrišin- Vojta
Zostava: Hažer- P. Medvec, Staško, Bochin, F. Dolutovský (46. Ducár)- Vachaľ, Burcák, Poľák, Petrišin, Demčo (80. Čabala)- Pundžák (70. Safko)

Úradná správa č. 25 zo dňa 12. marca 2015

- Oznamuje FK OOFZ Svidník, že výsledky, tabuľky, úradné správy, ŽK, ČK, strelci gólov, rozpis zápasov a tlačiva OOFZ nájdu na stránke: www.svidnik.obfz.futbalovekluby.sk a na www.futbalnet.sk
- Zastavenie činnosti pre neuhradenie zberných faktúr ISSF: FK Ladomirová (4€), FK Kalnište (20€)
- VV SFZ schválil nový registračný a prestupový poriadok SFZ platný od 15.6.2015 celé znenie nájdete na web. stránke OOFZ v časti články – link: http://web.futbalovekluby.sk/cpanel.php?…
VSFZ Košice oznamuje frekventantom seminára športových delegátov licencie A, že seminár bude 21.3.2015 v Košiciach a pozvánky s programom dostali na mailové adresy.
VV OOFZ Svidník schválil na svojom zasadnutí dňa 19.2.2015 organizovanie turnajov žiakov a dorastu „O pohár predsedu OOFZ“, turnaj žiakov sa uskutoční 22.3.2015 (nedeľa) na UT v Stropkove a turnaj dorastu 29.3.2015(nedeľa) na UT v Stropkove, kompletné materiály k turnajom boli zaslané na mailové adresy klubových manažérov ISSF a poštou na adresy klubov.