smahu správy

ŠACH 10/2015

Tretia liga, ôsme kolo

ŠK OcÚ Drienov – ŠK Stropkov+Svidník 4,0 : 4,0
22.2. naše družstvo cestovalo na ďalšie kolo 3.ligy družstiev na pôdu Drienova. Náš súper posilnený aj hráčmi z Prešova má vyrovnaný tím a ratingové predpoklady naznačovali vyrovnaný zápas. Predpoklady sa potvrdili. Po 2 prijatých remízach Jozefa Hlivjaka a Michala Grešlíka, ktorí nenašli vo vyrovnaných pozíciách možnosť získania prevahy, sa pre nás nevyvíjali dobre partie na 6. a 8.šachovnici. Dávid Kosť musel kapitulovať proti postupujúcim pešiakom a prehrávali sme. Vyrovnával dobre hrajúci Kamil Butala. Ďalšiu zbytočnú prehru si pripísal Juraj Lažo. Z lepšej pozície namiesto víťazného pokračovania nabehol kráľom v ústrety súperovým figúram. Stav stretnutia znovu vyrovnal Radoslav Paňko, ktorý v opticky vyrovnanej koncovke našiel plán ako pozičnou hrou jazdca proti strelcovi získať dôležitý bod. Samuel Sakalík začal hrať sústredenejšie až po strate ľahkej figúry. Odmenou mu bola našťastie remíza aj keď s prispením súpera. Zápas vyvrcholil zaujímavou vežovou koncovkou na 1.šachovnici za stavu 3,5 : 3,5. Náš najlepší hráč Jozef Kmiť vyčerpal všetky svoje pokusy o víťazstvo a keďže sa ostražitý súper bránil veľmi dobre, partia skončila remízou.
Nášmu tímu stále patrí druhá priečka za vedúcim Tatranom Prešov, ktorý v 8.kole nezaváhal a tak odstup sa zvýšil na 5 bodov.

Štvrtá liga, šieste kolo

Svidník – ŠK Belá nad Cirochou 5,0 : 0,0
Prvú marcovú nedeľu pokračovala 4.liga šiestym kolom a v hre boli juniori zo Svidníka. Zápas im vyšiel nad očakávanie. Boli síce miernym papierovým favoritom, ale taký jednoznačný výsledok bol príjemným prekvapením. Za družstvo domácich bodovali: 1. Samuel Sakalík, 2. Adrián Mikitka, 3. Marián Mikitka, 4. Marcela Sakalíková a na piatej šachovnici Slavomír Sakalík.

Šachové krúžky na školách

Streda, 14:15 hod. – CZŠ sv. Petra a Pavla

Najbližšie akcie:

14.3. – Majstrovstvá Košíc mládeže, turnaj zaradený do Grand Prix SR.
Kompletné výsledky a tabuľky nájdete na www.stropkov-svidnik.chess.sk

redakcia | 4. 3. 2015 | Šport | Odkaz na článok | | 121x


Diskusia k článku

--> - Formulár na nový komentár

K článku nebol žiadny komentár.

Aby ste mohli článok komentovať, musíte byť prihlásený.
Rss článkov | Rss komentárov | Rss noviniek

© Bodie 2008 - Bežím na RS2 | Štatistika | Admin
Noviny VRANOVSKÉ SPEKTRUM - Týždenník obyvateľov okresu Vranov nad Topľou