smahu správy

Druhý Bokšanský ples nesklamal

obrazokPosledná sobota pred pôstnym obdobím začína byť už tradične termínom pre Bokšanský ples. Tento rok sa presne na Valentína konal jeho druhý ročník, na ktorom sa v kultúrnej sále na Bani stretla takmer stovka tancu a zábavy chtivých hostí. Celý večer vyhrávala ľudová hudba Stropkoviani a o hostí a ich chuťové poháriky sa postaral pán Malačina s kolektívom.

Po úvodnej scénke Lukáša Latináka a Roba Jakaba, ktorých, bohužiaľ, odviezla mestská polícia pre zle zaparkované auto, sa slova museli ujať organizátori plesu a namiesto plánovaného „celebritného“ úvodu spoločne otvorili druhý Bokšanský ples. Do tanca nebolo treba hostí dvakrát prehovárať a od úvodu zaplnili tanečný parket. Prestávky boli plne využité na spoločné debaty a stretnutia starých známych, ale aj na nové zoznámenia. O program sa tento rok postarali tanečníci z Frimart Štúdia z Prešova, profesionálny tanečný pár Dušan Frimer a Lucia Šidelská. Svoje umenie predviedli v troch vstupoch a predstavili ukážky z klasického valčíka, zmyselného valentínskeho tanga a latinsko-amerických tancov salsa a jive. Pre hostí bolo pripravené malé prekvapenie v podobe miniškoly tanca, kde pod vedením Frimart Studio, ktoré mimochodom otvára tanečné hodiny v Stropkove, mali možnosť naučiť sa kroky salsy. K Stropkovianom sa neskôr na chvíľu pridal aj Miro Šalap, ktorý sólovo a neskôr aj s ľudovou hudbou oprášil pár rockových hitov a nechýbala ani úspešná – Neľutujem.
Pred polnocou prišiel rad aj na zaujímavú tombolu. Na Bokšanskom plese sa žrebuje iba z čísel vstupeniek, peknú cenu si tak odnáša každý pár.
Tancovalo a zabávalo sa až do skorého rána a pozitívne ohlasy na náš trošku netradičný ples nás už teraz pozitívne naladili a presvedčili, že Bokšanský ples napíše aj svoju tretiu kapitolu.
Samozrejme, aj tento ročník sa uskutočnil len vďaka angažovanosti dobrovoľníkov pri príprave plesu a podpore sponzorov, ktorí nám venovali ceny do tomboly. Týmto by sa organizátori chceli všetkým srdečne poďakovať.
-ibjb-

obrazok obrazok obrazok obrazok

redakcia | 25. 2. 2015 | Obce okresu | Odkaz na článok | | 260x


Diskusia k článku

--> - Formulár na nový komentár

K článku nebol žiadny komentár.

Aby ste mohli článok komentovať, musíte byť prihlásený.
Rss článkov | Rss komentárov | Rss noviniek

© Bodie 2008 - Bežím na RS2 | Štatistika | Admin
Noviny VRANOVSKÉ SPEKTRUM - Týždenník obyvateľov okresu Vranov nad Topľou