smahu správy

Vodiči by privítali nonstop otvorenú benzínku

Slovnaft analyzuje frekvenciu predaja v Stropkove

Jediná čerpacia stanica v Stropkove je v súčasnosti otvorená len do desiatej večer, v lete o hodinu dlhšie. Vodičom to prekáža, pretože najbližšie môžu v noci tankovať v 14 kilometrov vzdialenom Svidníku. Tam je benzínka rovnakej spoločnosti otvorená nepretržite.

„Jednoznačne si myslím, že ľudia by uvítali benzínku otvorenú nonstop. Hocikedy nastanú situácie, keď je potrebné rýchlo natankovať, teraz v zime, ak je po 22.00 hod, tak v Stropkove máme smolu“, povedal Jozef z Breznice. Podobný názor mali aj ostatní oslovení. Jediná benzínka v meste by mala byť najmä v lete, kedy cez mesto prechádza najviac vozidiel, otvorená nonstop.
Stropkovská čerpacia stanica patrí do siete Slovnaft. Každá z prevádzok je otvorená na základe frekvenčnej analýzy predaja, veľkosti a charakteru oblasti, ktorú obsluhuje. „Otváracie hodiny teda kopírujú záujem zákazníkov. Spoločnosť Slovnaft plánuje testovať samoobslužný predaj na čerpacích staniciach v nočných hodinách, po ukončení testov by touto formou predaja mohla byť v budúcnosti vybavená aj čerpacia stanica v Stropkove“, priblížil hovorca Slovnaftu Anton Molnár. Súčasný stav neplánuje z vlastnej iniciatívy meniť ani prevádzkovateľ stropkovskej stanice Jozef Potičný. „Neuvažujem o tom, aby sme mali otvorené nonstop. Navyše, o prevádzkových hodinách rozhoduje spoločnosť Slovnaft,“ povedal.
Len pre porovnanie, čerpacie stanice v okolitých mestách (Svidník, Giraltovce) sú otvorené nonstop, pričom počet obyvateľov je podobný ako v našom meste. Faktom však je, že cez uvedené mestá prechádza medzinárodná cesta, preto je aj frekvencia dopravy v nočných hodinách intenzívnejšia. Počkajme si teda na analýzu Slovnaftu a dúfajme, že spoločnosť vyjde v ústrety aj motoristickej verejnosti v Stropkove.
-pet-

redakcia | 18. 2. 2015 | Spravodajstvo z regiónu | Odkaz na článok | | 298x


Diskusia k článku

--> - Formulár na nový komentár

K článku nebol žiadny komentár.

Aby ste mohli článok komentovať, musíte byť prihlásený.
Rss článkov | Rss komentárov | Rss noviniek

© Bodie 2008 - Bežím na RS2 | Štatistika | Admin
Noviny VRANOVSKÉ SPEKTRUM - Týždenník obyvateľov okresu Vranov nad Topľou