smahu správy

ZŠ Hrnčiarska v Ždiari

Slnko, sneh, krásna scenéria Belianskych Tatier, super chatár a perfektne upravené zjazdovky budú navždy v našich spomienkach na lyžiarsky výcvik v Ždiari. V dňoch 2. až 6. februára nám prekrásna goralská obec Ždiar poskytla to najlepšie zo svojej ponuky. V lyžiarskom stredisku Strednica sme sa najprv učili a neskôr aj celkom slušne lyžovali na ideálne upravených zjazdovkách s prírodným snehom aké sa vidia len málokde. K dobrému pocitu zo samého seba, keď väčšina zo žiakov prekonávala strach a objavovala čaro lyží, prispelo aj krásne slnečné počasie – ako na objednávku.
Aj keď väčšina žiakov mala na lyžiach premiéru, pokroky, ktoré sme robili na svahu, nás povzbudzovali k tomu, aby sme svoje hranice posúvali ďalej a lyže sa pre nás stávali čoraz lepšími kamarátkami. Každý z nás prešiel od pondelka do piatka veľkou premenou svojich schopností a zručností a v záverečný deň bol hrdý každý sám na seba. Unavených, ale stále dobre naladených nás po príjemne strávenej lyžovačke vítal usmiaty chatár s výborným jedlom a milým prekvapením. Lyžiarsku atmosféru dokresľovalo príjemné prostredie chaty Furmanec, kamarátsky a ústretový prístup chatára a jeho pomocníkov. Mladý a sympatický pomocník z kuchyne nám na požiadanie upiekol výborné koláče.
Všetci sme sa spoznávali v situáciách mimo školy. Upevňovali sa priateľstvá a vznikali náznaky nových lások, ktoré k takýmto akciám neodmysliteľne patria. Lyže oslovili poniektorých natoľko, že sa im lyžovanie stane samozrejmosťou zimy a krásu tohto športu budú využívať ako relax aj v budúcnosti.
Únava, modriny a svalovka sú už minulosťou. Ostali len krásne spomienky a aj láska k lyžiam. Ak rodičia budú súhlasiť, radi sa tam vrátime aj v budúcom školskom roku.
Ďakujeme rodičom, šoférovi, chatárovi, personálu penziónu a vedeniu školy, že sme mohli prežiť nádherný týždeň v lone Belianskych Tatier. Aj keď to s nami nebolo ľahké, Veľká Vďaka patrí aj našim učiteľom za to, že mali s nami trpezlivosť a naučili nás základom lyžovania.
Žiaci ZŠ Hrnčiarska v Stropkove

obrazok

redakcia | 18. 2. 2015 | Školy a ich aktivity | Odkaz na článok | | 147x


Diskusia k článku

--> - Formulár na nový komentár

K článku nebol žiadny komentár.

Aby ste mohli článok komentovať, musíte byť prihlásený.
Rss článkov | Rss komentárov | Rss noviniek

© Bodie 2008 - Bežím na RS2 | Štatistika | Admin
Noviny VRANOVSKÉ SPEKTRUM - Týždenník obyvateľov okresu Vranov nad Topľou