Volejbalový turnaj v Snine

Minulý štvrtok sa v Snine uskutočnil volejbalový turnaj mladších žiačok v šestkovom volejbale. Predstavili sa tam družstvá zo Svidníka, Stropkova, Muszyny (Poľsko) a domácej Sniny. Turnaj sa hral systémom každý s každým na tri hrané sety.
Mladým Stropkovčankám, žiačkam 7. ročníka pri ZŠ Mlynská, vyšiel vstup do turnaja, v ktorom zdolali mladé Poľky vo všetkých troch setoch. V zápase s domácim družstvom v prvom sete, ktorý bol veľmi vyrovnaný, nezvládli jeho koncovku. To sa podpísalo pod ich psychickú pohodu a v ďalších dvoch setoch sa nedokázali dostať do svojho zápasového tempa. V poslednom zápase s družstvom Svidníka odohrali pomerne vyrovnaný výkon vo všetkých troch setoch. Prvý set lepšie zvládli hostia, v druhom boli útočnejšie mladé Stropkovčanky a úspešne bodovali. Tretí set začali lepšie Svidníčanky, ktoré si náskok udržali až do konca a tešili sa z víťazstva. Družstvo Stropkova obsadilo na turnaji konečné 3. miesto.
Výsledky: Stropkov – Muszyna 3:0 (17, 18, 4), Snina 0:3 ( – 23, –15, –13), Svidník 1:2 (-19, 22, –21).
Konečné poradie: 1. Snina, 2. Svidník, 3. Stropkov, 4. Muszyna
Zostava Stropkov: Vaškaninová L., Bujdošová M., Pariláková A., Tchirová N., Andrejovská L., Dzurjová B., Dudeková D., Zajtková M. Tréner Mgr. Alexík P.