smahu správy

Žiaci ZŠ Mlynská v Bratislave - „Škola mojej profesie“

V závere uplynulého roka sa sedem žiakov ZŠ Mlynská v Stropkove zapojilo do II. ročníka motivačných súťaží ,,Škola mojej profesie„ v rámci Národného projektu‚ Podpora profesijnej orientácie žiakov základnej školy na odborné vzdelávanie a prípravu prostredníctvom rozvoja polytechnickej výchovy zameranej na rozvoj pracovných zručností a práca s talentmi v Bratislave.

V minulo školskom roku sa žiaci našej školy umiestnili na prvých miestach. Cieľom týchto súťaží bolo opäť nájsť nové talenty medzi žiakmi ZŠ a podporovať ich v aktivitách zameraných na zručnosť a tvorivosť v rámci budúceho povolania. Súťaží bolo neúrekom, preto si každý mohol vybrať tú svoju naj. My sme sa zapojili do aktivít: Vianočný adventný veniec, Zostav si svoj počítač, Výroba šperkov, Zhotovovanie darčekových krabíc , Moja naj vizitka, Ako sa starať o domáce zvieratá, Chov koní.
Prvý deň sme vycestovali zo Stropkova v dopoludňajších hodinách. Po príchode do Bratislavy sme sa v popoludňajších hodinách zaregistrovali v Národnom tenisovom centre a následne sa ubytovali. Zostal nám krátky čas aj na spoznávanie nášho hlavného mesta. Nasledujúce ráno sme sa vychystali do spomínaného Národného tenisového centra (Aegón aréna), kde sa konali súťaže. Po skončení motivačných súťaží sme voľný čas trávili ďalšou prehliadkou Bratislavy (návšteva hradu) a nevynechali sme ani nákupné centrum Polus, kde sme boli na filmovom predstavení. Na druhý deň sme opäť absolvovali súťaže a po ich vyhodnotení sme navštívili na pár hodín aj Vianočné trhy. Atmosféra na nich bola neopakovateľná.
Dúfame, že sme našu ZŠ Mlynská a mesto Stropkov reprezentovali dôstojne, o čom svedčia aj naše výsledky. Žiaci Laurencia Bajcurová (9. A) a Šimon Šmilňák (8. A), obsadili v tvrdej konkurencii vynikajúce 1. miesta. Ani ostatní naši reprezentanti nesklamali a zostali pár krôčikov od prvých priečok, keďže sa vyhodnocovali len I. miesta. Žiaci, ktorí nás reprezentovali: Diana Šeršeňová (8. B), Denisa Želinská (8. A), Šimon Šmilňák (8. A), Laura Vargová (9. A), Radana Široká (8. A), Laurencia Bajcurová (9. A) a Dávid Bešenyi (8. A).
Vo večerných hodinách sme cestovali domov. Po príchode do Stropkova v neskorých nočných hodinách sme síce boli unavení, ale plní nezabudnuteľných zážitkov. A za ne ďakujeme predovšetkým riaditeľovi školy Mgr. Gombárovi a Rade rodičov našej ZŠ, ktorí nám umožnili zúčastniť sa tejto krásnej akcie a zabezpečili jej realizáciu. Poďakovanie patrí aj pani učiteľke Ing. V. Štafurovej, ktorá dohliadala na našu bezpečnosť a bola našou mamou počas týchto troch dní. Vďaka patrí aj nášmu šoférovi p. Hančákovi za bezpečnú cestu. Na prežité dni v Bratislave budeme určite ešte dlho spomínať.
Za všetkých L. Bajcurová

obrazok

redakcia | 21. 1. 2015 | Školy a ich aktivity | Odkaz na článok | | 171x


Diskusia k článku

--> - Formulár na nový komentár

K článku nebol žiadny komentár.

Aby ste mohli článok komentovať, musíte byť prihlásený.
Rss článkov | Rss komentárov | Rss noviniek

© Bodie 2008 - Bežím na RS2 | Štatistika | Admin
Noviny VRANOVSKÉ SPEKTRUM - Týždenník obyvateľov okresu Vranov nad Topľou