Stolnotenisové medziokresné majstrovstvá mládeže

V nedeľu 11. januára sa v Lužanoch pri Topli uskutočnili Majstrovstvá okresov Svidník a Stropkov v mládežníckych kategóriách. Majstrovstiev sa zúčastnili chlapci zo ZŠ Karpatská Svidník, ŠŠK Centrál Svidník, JMC Lužany pri Topli a po jednom zástupcovi mali TJ ŠM Staškovce, Stropkov a Nižná Olšava.

Organizátorov trochu mrzí nezáujem mladých hráčov na majstrovstvách z iných klubov, ktoré štartujú v medziokresnej súťaži, ale aj chlapcov alebo dievčatá, ktoré nemajú svoje stolnotenisové oddiely v obciach. Majstrovstvá otvoril predseda OOSTZ Miroslav Kurečko, ktorý bol zároveň hlavný rozhodca. Delegát zväzu bol Marián Gdovin. Ako prví začali súťažiť najmladší žiaci. V tejto kategórií získal titul „Majster okresov Svidník, Stropkov“ hráč ŠK ZŠ Karpatská Svidník Tadeáš Sekera Mikluš. Po najmladších prišli na rád mladší žiaci. Tu si stolnotenisové umenie zmeralo deväť chlapcov. Tí boli rozdelení do dvoch skupín. Z každej skupiny postupovali dvaja do druhého stupňa, kde sa hral už vyraďovací systém (takto sa hralo aj v kategórií starších žiakov a dorastu). Titul „Majster okresov Svidník a Stropkov“ si vybojoval hráč JMC Lužany pri Topli Martin Michalko. V kategórií starších žiakov sa do súťaže zapojilo desať hráčov, ktorí boli rozdelení do dvoch skupín. Titul „Majster okresov Svidník a Stropkov“ získal Matej Mikuš z ŠŠK Centrál Svidník. Majstrovstvá zavŕšili dorastenci. Štrnásti hráči boli rozdelení do troch skupín. Tu sa najlepšie darilo Patrikovi Stadtherrovi z ŠŠK Centrál Svidník.
Prví štyria z každej kategórie boli odmenení pohármi a diplomami. Všetci súťažiaci navyše dostali malinovku a keksu od domácich usporiadateľov. OOSTZ ďakuje Obecnému úradu v Lužanoch pri Topli za poskytnutie priestorov, firme Roko a JMC Lužany za technickú realizáciu pri usporiadaní týchto Majstrovstiev.
Výsledky (udeľujú sa dve tretie miesta)
Najmladší žiaci: 1. Tadeáš Sekera Mikluš , 2. Dominik Pecha, 3. Alex Uhrín (všetci ŠK ZŠ Karpatská Svidník), 4. Oliver Novický (Nižná Olšava).
Mladší žiaci: 1. Martin Michalko, 2. Maroš Michalko (obaja JMC Lužany pri Topli), 3. Viliam Vasilenko (ŠŠK Centrál Spojená škola Svidník, Michal Kačmár, 5. – 9. Tadeáš Sekera Mikluš, Alex Uhrín (všetci ŠK ZŠ Karpatská Svidník), Oliver Novický (Nižná Olšava), Filip Baláž (Stropkov), Dominik Pecha (ŠK ZŠ Karpatská Svidník).
Starší žiaci: 1. Matej Mikuš, 2. Jakub Kmiť, 3. Patrik Stadtherr, Filip Kocur (všetci ŠŠK Centrál), 5. – 8. Martin Michalko, Maroš Michalko Roman Pavlik (všetci JMC), Damian Maliňak (TJ ŠM Staškovce), 9. – 10. Viliam Vasilenko (ŠŠK Centrál), Filip Baláž (Stropkov).
Dorast: 1. Patrik Stadtherr, 2. Kevin Kurej, 3. Matej Mikuš, Filip Kocur, 5. – 6. Jakub Kmiť(všetci ŠŠK Centrál), Roman Tomko, 7. – 10. Filip Čižmár, Maroš Michalko, Kristián Cigán, Martin Michalko, 11. – 13. Roman Pavlik, Dávid Kočiš (všetci JMC), Damian Maliňak (TJ ŠM Staškovce).