smahu správy

Dievčatá z Mlynskej v Nyíregyháze zlaté

obrazokMimoriadne náročný turnaj, skvelé zážitky, fantastický výkon korunovaný zlatými medailami. Tak by sa dal charakterizovať víkend mladých volejbalistiek zo ZŠ Mlynská, ktoré sa v dňoch 5. až 7. decembra zúčastnili na prestížnom turnaji v maďarskej Nyíregyháze.

XXI. ročník Medzinárodného turnaja Móriczov pohár sa konal za účasti 12 družstiev zo štyroch krajín. Domáca Nyíregyháza , ktorá vyhrala predchádzajúce štyri turnaje v rade, pozvala prestížne kluby z Maďarska, Slovenska Poľska a Slovenska, aby si počas Mikulášskeho víkendu zmerali sily v náročných a veľmi kvalitných dueloch. Družstvá boli rozdelené do štyroch trojčlenných skupín. Dievčatá z Mlynskej sa ocitli v skupine A spolu s družstvami ZRÍNYI DSE KECSKEMÉT a BUDAPEST BANK BRSE. Napriek značnej výškovej prevahe súperiek sa naše volejbalistky súpera nezľakli, s Kecskemétom vyhrali 2:0 a dievčatá z Budapešti porazili v tajbrejku 2:1. Víťazstvom v oboch zápasoch si, podobne ako víťazi ostatných skupín, zabezpečili priamu účasť vo štvrťfinálovej osmičke. Družstvá na druhých a tretích miestach zohrali barážové zápasy o zvyšné štyri miestenky vo štvrťfinále. Tam Stropkovčanky narazili na Svidníčanky, ktoré s prehľadom a bez problémov porazili 2:0 a postúpili do semifinále. V nedeľu pokračoval turnaj semifinálovými zápasmi a zápasmi o umiestnenie. V napínavom a fyzicky vyčerpávajúcom semifinálovom stretnutí s maďarským tímom VASSAS SC podali naše dievčatá skvelý výkon, duel po napínavom tajbrejku dotiahli do víťazného konca a zaslúžene postúpili do popoludňajšieho finále, v ktorom narazili na domáce hráčky. V športovej hale preplnenej neustále povzbudzujúcimi domácimi fanúšikmi ženúcimi maďarky dopredu, za účasti televíznej kamery, odohrali Stropkovčanky nádherné stretnutie plné napínavých výmen a volejbalového umenia. Po zodpovednej kolektívnej hre dokázali favoritky poraziť v dvoch setoch a tešiť sa z najkrajšieho Mikulášskeho darčeka – zisku zlatých medailí. Víťazstvom na tomto prestížnom turnaji dievčatá zo Stropkova dokázali, že patria medzi vynikajúce tímy nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí a prispievajú k propagácii športu, zviditeľneniu svojej školy ZŠ Mlynskej, ako aj nášho mesta.
Konečné poradie: 1. ZŠ MLYNSKÁ STROPKOV, 2. NYÍRSULI NYÍREGYHÁZA, 3. VASSAS SC 1, 4. BUDAPEST BANK BRSE, 5. ZRÍNYI DSE KECSKEMÉT, 6. MOSIR JASLO, 7. ŠK KOMENSKÉHO SVIDNÍK, 8. ÚJPEST TE, 9. MTK BUDAPEST, 10. ELBA PREŠOV, 11. VASSAS SC 2, 12. SATU MARE
O úspech sa zaslúžili: S. Tomková (vyhlásená za členku ALL STARS tímu turnaja), S. Tabišová, M. Štefanišinová (vyhlásená za najlepšiu hráčku Stropkova), K. Sakarová, S. Hricková, K. Bodnárová, S. Polončáková, E. Jancová, M. Šmajdová, V. Ternová, V. Kertisová, D. Dudeková. Tréneri: M. Tomková, M. Haľko.
-št-

obrazok obrazok

redakcia | 17. 12. 2014 | Šport | Odkaz na článok | | 165x


Diskusia k článku

--> - Formulár na nový komentár

K článku nebol žiadny komentár.

Aby ste mohli článok komentovať, musíte byť prihlásený.
Rss článkov | Rss komentárov | Rss noviniek

© Bodie 2008 - Bežím na RS2 | Štatistika | Admin
Noviny VRANOVSKÉ SPEKTRUM - Týždenník obyvateľov okresu Vranov nad Topľou