Víťazstvo domácich volejbalistiek na Vianočnom turnaji

11. novembra sa v telocvični ZŠ Mlynská Stropkov konal pod záštitou riaditeľa školy vianočný volejbalový turnaj mladších žiačok v šestkovom volejbale. Zúčastnili sa na ňom družstvá zo Sniny, Svidníka, Jasla. Domáce družstvo reprezentovali žiačky 7. ročníka pod vedením trénera Patrika Alexíka. Hralo sa systémom každý s každým na tri hrané sety do 25 bodov, čo preverilo aj fyzickú pripravenosť jednotlivých hráčok.

Mladé Stropkovčan-ky boli v prvom zápase s Poľkami z Jasla jednoznačne lepším družstvom a bez straty setu zvíťazili 3:0. V druhom zápase narazili na tradičného rivala zo Svidníka, s ktorým po kvalitnom podaní a dobrej hre na sieti prvé dva sety zvíťazili. V treťom sete po dobrom začiatku začali robiť chyby na príjme podania, boli málo dôrazné v útoku, čo súper využil a lepšie zvládol koncovku setu. V poslednom zápase nastúpili proti húževnatým súperkám zo Sniny. Po vynikajúcom vstupe do prvého setu, kde sériou výborných podaní získali veľký náskok, poľavili v koncentrácií, znervózneli a víťazný set v dramatickej koncovke stratili. Napriek tomu sa dokázali zomknúť a následné v ďalších dvoch setoch zvíťaziť. Bez prehry sa tak mohli radovať z celkového a zaslúženého víťazstva.
Zostava: Vaškaninová L., Tchirová N., Bujdošová M., Andrejovská L., Dzurjová B., Hnátová N., Parilaková A., Zajtková M., Fečková N. Tréner: P. Alexík P.
Výsledky: ZŠ Mlynská Stropkov – Mosir Jaslo 3:0 (13, 5, 8); ŠK Komnského Svidník – Skóre Snina 3:0 (13, 18, 17); Mosir Jaslo – Skóre Snina 0:3 (-13, –18, –23); ZŠ Mlynská Stropkov – ŠK Komnského Svidník 2:1 (25, 21, –21); ŠK Komnského Svidník – Mosir Jaslo 2:1 (23, 6, –14); Skóre Snina – ZŠ Mlynská Stropkov 1:2 (-23, 14, 18).
Poradie: 1. ZŠ Mlynská Stropkov, 2. ŠK Komenského Svidník, 3. Skóre Snina, 4. ZŠ Mlynská Stropkov.