smahu správy

M. Bzdil: Nekandidujem, dávam šancu na zmenu!

Želá si ju 90 % Stropkovčanov

Mnohí priatelia a známi mi v posledných týždňoch hovorili, aby som kandidoval na post primátora Stropkova. Dal som si urobiť profesionálny prieskum, aby som zistil, aké sú skutočné nálady v meste a aké názory majú jeho obyvatelia. Prieskum bol robený vysoko korektne, oslovená bola početná vzorka občanov. Výsledky prieskumu sú až nepríjemne prekvapivé. Stropkovčania sú nespokojní! Sú nespokojní veľmi! 70 % oslovených respondentov odpovedalo, že mesto Stropkov stojí na mieste a nerozvíja sa. A až 90 % odpovedalo, že mladí ľudia nemajú v našom meste perspektívu. Takmer 90 % respondentov si myslí, že vo funkcii primátora by mala nastať zmena.

Sú to určite smutné čísla, ktoré ukazujú, že naše mesto zaostáva takmer vo všetkých parametroch. Vedenie mesta je za posledné štyri roky pasívne a základné problémy mesta a jeho obyvateľov nerieši. Stropkov potrebuje zmenu a je zrelý na zmenu.
Som presvedčený, že potrebujeme nového primátora. Ak bude zvolený nový primátor, tak nech spoločne s tímom najbližších spolupracovníkov v nasledujúcich rokoch ukáže, že má na to, aby tento nepriaznivý stav zvrátil. Budem sledovať, či sa mu to darí a či sa situácia v meste reálne zlepšuje. Vyzývam aj vás, obyvateľov nášho mesta, aby ste to robili tiež. Aby ste sa zaujímali o veci verejné, lebo toto mesto patrí vám. Skutočná zmena nastane vtedy, ak ju budete chcieť vy. Váš názor musí byť poriadne počuť.
Rozhodol som sa, že v týchto komunálnych voľbách nebudem kandidovať. Mojou kandidatúrou by som mohol spôsobiť, že šanca na zmenu nepríde a väčšina Stropkovčanov bude opäť nespokojná. Ak by som kandidoval, hlasy sa rozdelia a voľby by mohli dopadnúť všelijako. Nechcem povýšiť svoj osobný záujem nad záujem mesta. Nezopakujem chyby „starých stropkovských volebných harcovníkov“. Mali by sme sa konečne poučiť. Najbližšie štyri roky po voľbách ukážu, či budúce vedenie mesta dokáže pre Stropkov reálne niečo urobiť. Ak to nedokáže, ak zlyhá, ak budú najvyšší predstavitelia mesta myslieť viac na seba a svojich známych, ako na občanov, tak v roku 2018 kandidovať budem.
Hlavne veľa zdravia a 15. novembra šťastnú ruku, Stropkovčania!
Ing. Milan Bzdil

redakcia | 24. 9. 2014 | Spravodajstvo z regiónu | Odkaz na článok | | 1413x


Diskusia k článku

--> - Formulár na nový komentár
[1]
Grizzly 13. 10. 2014 o 10.06 hod. IP: 178.40.52.XXX

Vážený pán inžinier,

všetci vieme ako sa robia prieskumy a ankety. Dlhodobo pôsobím v danej oblasti a môžem Vás aj iných ubezpečiť, že výsledok je vždy závislý od kontextu otázok a spôsobu ich kladenia „vybranej“ cieľovej skupine :-D 8-) . Môžem sa s Vami staviť, že dokážem pripraviť a zrealizovať anketu tak, že výsledkom bude minimálne 80 % spokojnosť s hocičím. Verím, že obyvatelia nenaleteli Vašim výsledkom :-D :-D . Nevyšlo náhodou z Vašej ankety aj to, že by Vás nik nevolil a preto ste radšej sám odstúpili, aby ste si neurobili hanbu?

Aby ste mohli článok komentovať, musíte byť prihlásený.
Rss článkov | Rss komentárov | Rss noviniek

© Bodie 2008 - Bežím na RS2 | Štatistika | Admin
Noviny VRANOVSKÉ SPEKTRUM - Týždenník obyvateľov okresu Vranov nad Topľou