smahu správy

Stropkovčan si objednal predvolebný prieskum k voľbám primátora

Viacerých občanov mesta kontaktovali v priebehu minulého týždňa operátori spoločnosti, ktorá sa zaoberá prieskumom trhu. Ich otázky smerovali k blížiacim sa komunálnym voľbám. Respondentov sa pýtali, ako sú spokojní so súčasným primátorom, čo im v meste chýba, ako by si predstavovali budúcnosť Stropkova.

Položili aj otázku, ktorého zo štyroch Stropkovčanov by v novembri volili. Na výber dali mená už oficiálnych kandidátov na primátora, Petra Obrimčáka a Ondreja Brendzu, a dvoch ďalších potenciálnych – Milana Bzdila a Jozefa Vengloviča. Všetkých štyroch sme v závere uplynulého týždňa oslovili. Zaujímalo nás, či si prieskum objednali oni, druhej spomenutej dvojice sme sa tiež opýtali, či plánujú kandidovať na post prvého muža mesta. Primátor Peter Obrimčák povedal, že za prieskumom nestojí a neobjednal si ho. Podobne reagoval aj Ondrej Brendza. „Prieskum som si neobjednal a ani v budúcnosti neplánujem zisťovať potreby a názory voličov takýmto spôsobom,“ reagoval poslanec a nezávislý kandidát na primátora.
Napriek tomu, že kandidatúru neoznámil, meno predajcu elektroniky Jozefa Vengloviča sa v súvislosti s primátorskými voľbami takisto skloňovalo. Od prieskumu sa však dištancoval. Na otázku, či bude kandidovať na primátora Stropkova jednoznačne neodpovedal: „Nevylučujem, že sa budem uchádzať o dôveru Stropkovčanov vo voľbách primátora.“ Ako posledného sme oslovili niekdajšieho mestského úradníka, poslanca VÚC a v súčasnosti podnikateľa Milana Bzdila. K prieskumu sa prihlásil. „Áno, objednal som si spomínaný prieskum. Chcem vedieť, aká je verejná mienka v Stropkove,“ povedal M. Bzdil. Napriek tomu však ešte nie je rozhodnutý, či do volieb pôjde. „Výsledky by som mal mať k dispozícii v priebehu budúceho (tohto – pozn. red.) týždňa. Na základe získaných údajov a informácií sa následne rozhodnem, či pôjdem kandidovať na primátora,“ dodal. Prieskum preňho realizuje telemarketingová spoločnosť Strategy Consulting.
Termín na predkladanie kandidátok na primátora i poslancov zastupiteľstva je 21. september. Kandidáti politických strán a hnutí potrebujú mať svoju listinu potvrdenú materskou stranou, nezávislí kandidáti potrebujú doložiť 200 podpisov oprávnených voličov s trvalým pobytom v Stropkove.

obrazok
obrazok
obrazok
obrazok

Peter Novák | 10. 9. 2014 | Spravodajstvo z regiónu | Odkaz na článok | | 1505x


Diskusia k článku

--> - Formulár na nový komentár

K článku nebol žiadny komentár.

Aby ste mohli článok komentovať, musíte byť prihlásený.
Rss článkov | Rss komentárov | Rss noviniek

© Bodie 2008 - Bežím na RS2 | Štatistika | Admin
Noviny VRANOVSKÉ SPEKTRUM - Týždenník obyvateľov okresu Vranov nad Topľou