smahu správy

Armastek privezie do Stropkova prvé výrobné linky

Príchod rusko-slovenskej firmy Armastek do Stropkova nie je ohrozený. Napriek tomu, že plánovaný začiatok výroby bol podľa informácií z januára tohto roka naplánovaný na máj, zdĺhavá administratíva posunula termín na jeseň. V Stropkove sa však v posledných mesiacoch začali šíriť fámy, že „Rusi“ si to napokon rozmysleli a pre svoj podnik si vybrali iný región.

Do značnej miery sa pod tieto informácie podpísal aj fakt, že napriek opakovaným vyjadreniam vedenia mesta sa s nimi zástupcovia investora nedohodli. Namiesto priemyselného parku si Armastek vybral v meste iné výrobné priestory na ulici Šarišskej v areáli družstva. „Pracujeme podľa plánu, aj keď stále sa nabaľujú isté časové zdržania. Výrobné priestory sú však pripravené a pokiaľ pôjde všetko podľa predpokladov, je možné že ešte v priebehu augusta privezieme z Ruska prvé dve výrobné linky. V septembri alebo októbri by mala byť spustená skúšobná výroba a v tom čase budú prijímaní aj prví výrobní pracovníci,“ priblížil konateľ spoločnosti Armastek EU Ľuboš Rusnák. Výberové konania na prvých zamestnancov sú naplánované na 18. a 19. augusta. Zúčastnia sa na nich uchádzači, ktorí svoje žiadosti zaslali v priebehu februára, kedy firma zverejnila pracovné ponuky. V prvej fáze budú prijatí štyria zamestnanci, budúci zmenoví majstri, ktorých vyškolia v rámci skúšobnej prevádzky a následne vyberú ďalších pracovníkov potrebných pre riadny výrobný proces. Ľ. Rusnák uviedol, že do konca roka bude v stropkovskej prevádzke desať výrobných liniek, z ktorých každá si vyžaduje jedného pracovníka. Ich definitívny počet je závislý od objemu výroby i rozvrhu zmien.
V súvislosti s príchodom ruského investora často rezonovala aj otázka súčasných napätých rusko-ukrajinských i európskych vzťahov. Podľa konateľa však situácia na východe Ukrajiny a s tým súvisiace sankcie voči Rusku neohrozujú stropkovskú investíciu. „Dennodenne pracujeme na tom, aby sme sa posunuli o krok bližšie k spusteniu výroby. Nie je dôvod zatiaľ hovoriť o tom, žeby investícia mala byť ohrozená. Veríme, že do konca roka spustíme výrobu tak, ako je plánované. Zatiaľ nemáme žiadnu informáciu, ktorá by nás oprávňovala si myslieť, že by tento projekt mal byť kvôli rusko-európskym vzťahom ohrozený,“ dodal Ľ. Rusnák.

Peter Novák | 13. 8. 2014 | Spravodajstvo z regiónu | Odkaz na článok | | 1359x


Diskusia k článku

--> - Formulár na nový komentár
[1]
biros 16. 8. 2014 o 15.34 hod. IP: 85.237.227.XXX

Treba oceniť všetkých zainteresovaných, ktorí od začiatku, boli pri tom a podieľali sa na tom, aby ruský investor , konkrétne firma ARMASTEK EU, s.r.o. prišiel do Stropkova a dala mimo iného ďalšie pracovné príležitosti pre tento región. Držme palce, aby to bola realita a konateľ novej firmy Ľuboš Rusnák, so svojim manažmentom, nielen v čo najkratšej dobe spustil skúšobnú prevádzku, ale pokračoval v nábore ďalších výrobných pracovníkov na realizovanie riadnej výroby.

Aby ste mohli článok komentovať, musíte byť prihlásený.
Rss článkov | Rss komentárov | Rss noviniek

© Bodie 2008 - Bežím na RS2 | Štatistika | Admin
Noviny VRANOVSKÉ SPEKTRUM - Týždenník obyvateľov okresu Vranov nad Topľou