smahu správy

Podnikateľ plánuje na Sitníkoch vybudovať novú ulicu

obrazokStavebný podnikateľ Milan Pašeň sa púšťa do zaujímavého projektu. Na Sitníkoch plánuje postaviť sedem rodinných domov v radovej zástavbe na novovytvorenej ulici. Dvojpodlažné stavby s letnou terasou a prístreškom na parkovanie majú byť alternatívou klasických panelákových bytov.

„Politika Štátneho fondu rozvoja bývania tlačí ľudí bývať v nájomných bytoch do výmery 60 m2. Podpora výstavby takýchto bytov je totiž zo strany štátu enormná. Naša firma má za sebou niekoľko projektov, kedy sme postavili byty a tie sme buď predávali alebo dávali do prenájmu. Nechceme však robiť to isté, čo štát. Pomerne veľa cestujem a v zahraničí je dlhodobý trend výstavby rodinných domov. Začali sme sa preto pohrávať s takouto myšlienkou a vyšlo nám, že rodinný dom s úžitkovou plochou okolo 100 m2 dokážeme postaviť lacnejšie, ako 60-metrový byt,“ vysvetlil M. Pašeň. Vhodnú lokalitu na novú zástavbu našli na Sitníkoch. V súčasnosti prebieha územné konanie a prípravy na budovanie inžinierskych sietí. Podľa podnikateľa je napríklad kapacita elektrickej siete na Sitníkoch nedostatočná a je potrebné tam vybudovať ďalšiu trafostanicu. Po ukončení administratívnych príprav zámeru chce nové domy stavať už v máji. „Celá lokalita má viac ako 30 árov, výmera pozemkov pre jednotlivé domy bude do 4 árov. Pôdorysná plocha domu s letnou terasou bude do 70 metrov. Úžitková plocha dolnej dennej časti s kuchyňou a halou ráta s 50 metrami. Hore budú tri veľké miestnosti, takisto veľká kúpeľňa a šatníky. Celková úžitková plocha domu bude do 120 metrov.“ Cena stavby na kľúč sa bude pohybovať okolo 50 tisíc eur. Pripravená bude aj alternatíva svojpomocného budovania za vopred dohodnutých podmienok. „Dispozičné riešenie si bude môcť každý záujemca navrhnúť sám. Čo sa týka exteriéru, vonkajšia fasáda celej ulice má vyzerať rovnako.“
M. Pašeň už zaregistroval prvotný záujem o nové domy. Ide podľa neho o perspektívny projekt, pričom samotný Stropkov má potenciál na budovanie nových podobných lokalít. „Náklady na obstaranie takéhoto domu sú porovnateľné s nákladmi na kúpu a rekonštrukciu bytu v Stropkove. Mesačne však ich majitelia zaplatia za energie do 80 eur, čo je podstatne menej ako v bežnom 3-izbovom byte v meste,“ dodal podnikateľ.

obrazok obrazok obrazok obrazok obrazok

Peter Novák | 26. 3. 2014 | Spravodajstvo z regiónu | Odkaz na článok | | 1648x


Diskusia k článku

--> - Formulár na nový komentár
[1]
asertivny mejl 26. 3. 2014 o 21.26 hod. IP: 85.237.224.XXX

Keď sa vyskytne z obce Oľšavka, čo poškodzuje jej povesť, vykresľovanie ju v negatívnom svetle, tak sa názov obce uvádza. Ako to bolo naposledy pre obyčajnú chlapskú naťahovačku po Štefánskej zábave v Bukovciách.

Keď sa však jedná o úspešného stavebného podnikateľ z obce Oľšavka, ktorý sa pravidelné opakované prezentuje svojimi zaujímavými stavebnými projektmi v oblasti bývania , či to už bolo pred nedávnom výstavbou bytových domov, nielen v Stropkove, ale aj v susedných okolitých mestách, alebo teraz výstavbou rodinných domov v rádovej zástavbe na Sitníkoch, miesto jeho trvalého bydliska Oľšavka absentuje.

Z pohľadu stavbárskeho možno zanedbadateľný argument, ale z iného …pohľadu, určité nie.

Aby ste mohli článok komentovať, musíte byť prihlásený.
Rss článkov | Rss komentárov | Rss noviniek

© Bodie 2008 - Bežím na RS2 | Štatistika | Admin
Noviny VRANOVSKÉ SPEKTRUM - Týždenník obyvateľov okresu Vranov nad Topľou