smahu správy

Známa majiteľka pohostinstva láka zákazníkov z bilboardu

obrazokV spleti bilboardov pred vstupom do mesta od Sitníkov púta najväčšiu pozornosť Stropkovčanov jeden z nich. V rámci reklamnej kampane značky Šariš sa na veľkoplošnom plagáte objavila majiteľka pohostinstva Amsa Amália Savčáková. Známa tvár svojim úsmevom pozýva milovníkov zlatistého moku na pohár oroseného s dodatkom: Keď ide o Šariš, čapujem od srdca.

„Z východného Slovenska bolo vybraných 50 prevádzok, s ktorými má pivovar dlhodobú a stabilnú spoluprácu. Kampaň vyzdvihuje kvalitu značky Šariš a zobrazuje ľudí, ktorí stoja za jeho výrobou a za jeho predajom. Keďže my s nimi spolupracujeme už 19 rokov, vybrali si práve naše pohostinstvo. Ďalším kritériom výberu bola výnimočnosť – odlíšenie sa v danom regióne od ostatných. My sme výnimoční v tom, že naše pivo je čapované jedinečnou tankovou technológiou, ktorá využíva systém tzv. bag in box. Nepasterizované pivo dovezené priamo z pivovaru v tepelne izolovanej cisterne sa stláča do nepriepustného sterilného vaku, ktorý je umiestnený vnútri tanku,“ priblížila A. Savčáková. Pivní gurmáni a odborníci sa zhodujú na tom, že pivo má tú najlepšiu kvalitu a zachováva si svoju výnimočnú chuť vďaka tomu, že je nepasterizované a v tankoch dokonale chránené.
Fotenie bolo pre ňu príjemným zážitkom i novou skúsenosťou. Všetko sa zbehlo veľmi rýchlo – v auguste sa stretla s tímom profesionálov v Šarišparku neďaleko pivovaru a vznikla séria reklamných fotografií. Už v septembri boli prvé bilboardy vonku. „Musím povedať, že málokto si ten bilboard všimol. A tí čo ho zaregistrovali sa pre istotu prišli opýtať či naozaj tá pani na bilboarde som ja . Až keď sa tam peši išli pozrieť, pochválili toto pekné dielo,“ dodala s úsmevom, pričom pozitívne reakcie mala aj od zástupcov obchodných spoločností, ktorí zásobujú prevádzku ostatným tovarom.
AMSA oslávi 20 rokov
A. Savčáková podniká v pohostinských službách už 20 rokov. Práve v roku 2014 oslávi okrúhle výročie otvorenia „vislavskej“. Zaužívané pomenovanie súvisí so vznikom pohostinstva, ktoré pred rokom 1994 patrilo pod PD Vislava. „Po ukončení obchodnej činnosti PD Vislava zostali priestory na podnikanie voľné a práve vtedy môjmu manželovi Vladovi skrsla myšlienka pokračovať v tejto činnosti, za čo mu patrí veľká vďaka.“ Po roku spolupráce so Zlatým Bažantom presedlali na Šariš a majiteľka tento krok nikdy neoľutovala. „Začiatky boli ťažké, ale rýchlo sme do toho vhupli, získali si stabilných zákazníkov. Vedia, že máme kvalitné a dobre načapované pivo, preto si už 20 rokov zachovávame ich priazeň. Aj keď treba povedať, že podnikanie je rok od roka ťažšie.“ Príčin je viacero – čoraz viac ľudí cestuje za prácou mimo mesta, ceny rastú a ľudom tak ostáva menej peňazí na zábavu. „Spomínam si, že azda najsilnejším bol rok 1998. Odvtedy tržby z predaja klesli o jednu tretinu. Je tu však aj väčšia konkurencia a pribudlo viac prevádzok. Aj keď nemám nič proti zdravej konkurencii a ľudia si tak môžu vybrať z bohatej ponuky produktov na našom trhu. Je v poriadku, ak sa niekto chce odlíšiť napríklad českým pivom a podobne.“ V Amse však nemajú núdzu o stálych zákazníkov. Recept je podľa majiteľky jednoduchý – kvalitné a dobre načapované pivo. „A práve také je nepasterizované pivo čapované z veľkokapacitného tanku. Neprichádza do kontaktu s kyslíkom, preto nezvetráva, na druhej strane je čapované vďaka tlaku vzduchu, preto nie je ani presýtené. To má pozitívny vplyv na jeho kvalitu a trvanlivosť. Pivo však nesmie byť v tanku dlhšie ako 21 dní, lebo potom podlieha skaze. Nespomínam si však, aby sme ho tam niekedy mali tak dlho,“ uzavrela A. Savčáková, ktorá spolu s výročím svojho pohostinstva oslávi v tomto roku aj okrúhle životné jubileum. „V závere by som sa touto cestou chcela poďakovať všetkým milovníkom kvalitného zlatistého moku, ktorí nám zachovávajú svoju priazeň. Lebo mať veľa spokojných zákazníkov je pre nás tá najväčšia odmena.“

obrazok obrazok

Peter Novák | 19. 2. 2014 | Rozhovory | Odkaz na článok | | 2209x


Diskusia k článku

--> - Formulár na nový komentár

K článku nebol žiadny komentár.

Aby ste mohli článok komentovať, musíte byť prihlásený.
Rss článkov | Rss komentárov | Rss noviniek

© Bodie 2008 - Bežím na RS2 | Štatistika | Admin
Noviny VRANOVSKÉ SPEKTRUM - Týždenník obyvateľov okresu Vranov nad Topľou