MLHF v Stropkove 07/2014

Giboni doplnili štvoricu postupujúcich V poslednom kole základnej časti sa hneď v prvom zápase rozhodovalo o postupujúcom do play off. V úvodnej desaťminútovke mali navrch hráči SCBC, ktorí proti Gibonom viedli 2:0. Zverenci niekdajšieho kanoniera Petra Skysľaka však bojovným výkonom zvrátili stav a ešte do polčasu vyhrávali o 4 góly. Päť minút pred koncom však svietil na ukazovateli stav 6:5 a SCBC stále živilo nádej na postup. Giboni však v závere pridali ďalšie dva góly a vedenie si ustrážili. Vďaka víťazstvu Gibonov mali šancu na postup aj hráči Katolíckej mládeže, ktorí by v prípade výhry nad mužstvom Hollywood cafe obsadili štvrtú priečku vďaka lepším vzájomným zápasom proti Gibonom. Katolíci držali v zápase s Hollywoodom krok a nebyť množstva nepremenených príležitostí, mohli tento zápas pokojne vyhrať. Nakoniec však rozhodli väčšie skúsenosti a zákroky brankára Jakuba, ktorý viackrát Hollywood podržal. V poslednom zápase sa sympatickým dojmom prezentovali Miňovce, ktoré favorizovaný Partizán poriadne potrápili. Na strane Partizánu sa do brány opäť postavil František Dolutovský a až do 30. minúty si držal čisté konto.
V ankete o najlepšieho hráča sa prostredníctvom internetového hlasovania dostali do užšieho výberu siedmi hráči: Jakubčo (Acta), M. Dolutovský (Partizán), Bochin ml. (Hollywood cafe), F. Varga (Giboni), Haraščák (SCBC), Burcák (Katolícka mládež) a L. Mojsej (Miňovce). Z tejto partie hráčov sa najlepším stane ten, ktorý dostane najviac hlasov od samotných hráčov. Podobným spôsobom sa rozhodne o najlepšom brankárovi. V tabuľke strelcov sa Stanislav Cuprišin (Hollywood cafe) hetrikom dotiahol na Špilára. Na budúci víkend v nedeľu sa odohrajú prvé dve kolá play off, ktoré môžu v predstihu rozhodnúť o celkovom víťazovi.

Giboni – SCBC 8:6 (6:2)
Góly: Varga 2, Zmij, Fedorco, Potoma, D. Gonos, Kochan – Dovičák 4, Zakovič 2
Giboni: Varchol – T. Skysľak, Zmij, D. Gonos, Kochan, Varga, Gajdoš, M. Latta, P. Latta, Fedorco, Bučko, Vrábeľ, Potoma, Danko
SCBC: Suvák – D. Novický, Zakovič, Dovičák, Račok, Demčo, Haspra, Rusnák, P. Medvedz

Katolícka mládež – Hollywood cafe 6:8 (2:3)
G: E. Tabiš 2, Š. Berežný, J. Berežný, Karsa, Petra – Cuprišin 3, Pánik 2, Bochin ml., Bľacha, Frančák
Katolícka mládež: Cap – Karsa, J. Berežný, Š. Berežný, E. Tabiš, Burcák, J. Černiga, D. Černiga, Šugár, Hažer, Petra
Hollywood cafe: Jakub – Bochin ml., Bochin st., Pánik, Cuprišin, Frančák, Bľacha, Fedeš, Barvirčák, Jačisko

Miňovce – Partizán 4:5 (0:2)
G: T. Berežný, Jurko, M. Mojsej, Demjan- M. Medvec 2, D. Teraz, Petrišin, R. Gonos
Miňovce: Hrubý – M. Mojsej, L. Mojsej, Sivák, Demjan, Jurko, T. Berežný, Štefánik, Baľo
Partizán: F. Dolutovský – M. Dolutovský, D. Teraz, L. Medvec, M. Medvec, Petrišin, Homoľa, R. Gonos

All stars 14.kola: F. Dolutovský (Partizán)- E. Tabiš (Katolícka mládež), Bochin st. (Hollywood cafe), Dovičák (SCBC), Varga (Giboni)
Najlepší strelci: 1. Špilár (Acta) a Cuprišin (Hollywood cafe) 20 gólov 3. P. Kentoš (Acta) a R. Kovalčík (Acta) 19, 5. Fedorco (Giboni) 14, 6. Burcák (Katolícka mládež) 13 gólov