MLHF v Stropkove 49/2013

Hneď v prvom kole súboj favoritov

V sobotu sa po niekoľkých rokoch opäť rozbehol kolotoč Mestskej halovej ligy v Stropkove. Do vynovenej a zrekonštruovanej mestskej športovej haly si našla cestu viac ako stovka priaznivcov. V prvom zápase bavili divákov svojim futbalovým umením hráči Partizánu a Hollywood cafe, ktoré svoje mužstvo poskladalo prevažne zo Svidníčanov. V úvode mali prevahu hráči prvého menovaného tímu, ktorí sa dostali do vedenia 2:0. Ich protivníci sa však nevzdávali a postupne stupňovali tempo. Výsledkom bolo strelenie kontaktného a následne vyrovnávajúceho gólu. Partizáni však do polčasu stihli strhnúť vedenie na svoju stranu gólom D. Teraza. V druhom dejstve pokračoval rovnaký scenár do 35. minúty a Stropkovčania viedli 5:3. Hráči Hollywoodu sa však opäť zomkli a otočili konečný stav stretnutia na 8:6. Hetrikom sa na obidvoch stranách blysli Rudolf Bilas a Dominik Teraz. V druhom stretnutí si hráči Katolíckej mládeže udržiavali proti mužstvu SCBC vedenie od úvodu až dokonca a svojich priaznivcov na tribúne potešili víťazstvom 8:6. Za zmienku stojí výkon Pavla Capa, ktorý oprášil staré rukavice a svojimi zákrokmi potvrdil, že veľa zo svojho brankárskeho umenia nestratil. Na posledný zápas nastúpili hráči Acty, ktorí proti Gibonom inkasovali hneď v prvej minúte. V priebehu stretnutia však potvrdili pozíciu papierového favorita a s prehľadom zvíťazili. Dalšie hetriky zaznamenali Peter Jakubčo, mladší z bratov Kentošovcov Peter, Jakub Lukáč a takisto Oliver Špilár, ktorí tak spoločne s vyššie menovanými vedú po prvom kole tabuľku strelcov. Toto kolo bolo premiérové aj pre talentovaného rozhodcu Kristiána Micheľa, ktorý sa svojej úlohy zhostil statočne.

Partizán – Hollywood cafe 6:8
Góly: D. Teraz 3, F. Dolutovský, L. Medvec, Zápotocký- R. Bilas 3, Bochin, Bača, Barvirčák, Kapišovský, Gergeľ
Partizán: Petrovský – Zápotocký, D. Teraz, M. Dolutovský, F. Dolutovský, Homoľa, M. Medvec, L. Medvec, Petrišin, Vachaľ, P. Spak, Poľák, Kaňuk
Hollywood cafe: B. Bilas – R. Bilas, Barvirčák, Bochin, Bľacha, Gergeľ, Frančák, Dudáš, Bača, Kapišovský, Horochonič

Katolícka mládež Stropkov – SCBC 8:6
Góly: Polaščík 2, Šugár 2, Burcák, Petra, E. Tabiš, Š. Berežný- Novický 2, F. Spak, Dovičák, Lehocký, Haraščák
Katolícka Mládež: Cap – E. Tabiš, J. Cerniga, Choma, B. Fiľarský, Burcák, Denis Polaščík, Š Šugár, Petra, Karsa, Š. Berežný, Hažer
SCBC: Pundžák – I. Tabiš, D. Novický, Dovičák, Haraščák, F. Spak, Lehocký, Dávid Polaščík, Rusnák, Haspra

Acta – Giboni 14:4
Góly: P. Kentoš 3, Lukáč 3, P. Jakubčo 3, Špilár 3, Ľ. Kentoš 2– Varga, J. Jakubčo, Fedorco, P. Kentoš vlastný
Acta: Vateha- R. Kovalčík, J. Kovalčík, Calko, L. Kentoš, P. Kentoš, P. Jakubčo, Lukáč, Adamica, Špilár
Giboni: Varchol – Prokopovič, Kochan, J. Jakubčo, Varga, Zmij, Danko, Petráš, Fedorco, Gajdoš, M. Latta, P. Latta, Bučko

All Stars 1. kola: Cap (Katolícka mládež) – Jakubčo (Acta), D. Novický (SCBC), R. Bilas (Hollywood cafe), D. Teraz (Partizán)

Program 2. kola (Sobota 7. decembra): 15:00 Katolícka mládež Stropkov – Acta, 16:00 Partizán – SCBC, 17:00 Miňovce – Hollywood cafe. Giboni majú voľno