smahu správy

Stanovisko poslancov MsZ v Stropkove k posledným udalostiam v našom meste

Vážení spoluobčania,
život v našom meste v tomto období poznamenávajú viaceré rozhodnutia vedenia mesta za spolurozhodovania desiatich koaličných poslancov mestského zastupiteľstva, ktoré podľa nášho názoru škodia mestu Stropkov.

Ako zvolení poslanci sme aktívni na rokovaniach, predkladáme rôzne návrhy v prospech Vás občanov nášho mesta, pričom sú tieto aktivity odmietané a ignorované. Vyvrcholením týchto udalosti bolo posledné zasadnutie mestského zastupiteľstva, kde boli predložené materiály, ktoré negatívne ovplyvnia ekonomiku a hospodárenie mesta v blízkej budúcnosti.
Odchodom z rokovania mestského zasadnutia vyjadrujeme protest a odmietame sa podieľať na nezodpovedných rozhodnutiach. NESÚHLASÍME s odpredajom budovy MIER jednému záujemcovi, s formou financovania opráv ciest a chodníkov, s odpredajom pozemkov za neprimerane nízke ceny a tiež ZÁSADNE NESÚHLASÍME so zvýšením daní a poplatkov pre občanov v tomto období.
Nedôstojné vystúpenie prednostu mestského úradu Mgr. Ivana Klebana, ktorý „v plamennom prejave“ kritizoval naše konanie a bezprecedentne napadol dva kluby poslancov pôsobiacich v mestskom zastupiteľstve, v priamom prenose odhalilo jeho nekompetentnosť. Jeho vizitkou je nepoznanie príslušných zákonov a predpisov. Za chybné a nekvalitné materiály, ktoré sú nám predkladané na rokovania mestského zastupiteľstva nesie ako najvyšší „administrátor“ priamu zodpovednosť.
Prednosta mestského úradu je menovaný a odvolávaný primátorom mesta. Jeho pôsobenie vo funkcii nepochádza od občanov – voličov. Napriek tomu, jeho vystupovanie na rokovaniach mestského zastupiteľstva pôsobí, akoby bol jedenásty koaličný poslanec. To je v hrubom rozpore s ustanoveniami zákona o obecnom zriadení a s rokovacím poriadkom mestského zastupiteľstva. Všetky tieto skutočnosti by mali byť dôvodom a impulzom pre primátora, aby zvážil jeho ďalšie pôsobenie vo funkcii prednostu mestského úradu.
Ing. Gabriela Maruščáková, PhDr. Terézia Potomová, JUDr. Ondrej Brendza, MUDr. Martin Jakubov, Michal Sýkora, Milan Pavúk, Ing. Stanislav Humeník, Marián Bujdoš

redakcia | 12. 6. 2013 | Spravodajstvo z regiónu | Odkaz na článok | | 530x


Diskusia k článku

--> - Formulár na nový komentár
[1] Názor čitateľa
Čitateľ 12. 6. 2013 o 07.04 hod. IP: 85.237.224.XXX

Sledujúc posledný vývoj stropkovskej politickej scény a práce poslancov plnej rôznych prekáračiek ktoré nič neriešia skôr mestu škodia, prišiel mi na um podarený fór ešte z čias socializmu ako dobrí partizáni a zlý fašisti bojovali v lese. Bojovali, bojovali a nič nedobojovali, len neplechu a zlo narobili. Trvalo to dosť dlho až musel prísť horár a všetkých z lesa vyhnať. To by mal niekto kompetentný spraviť aj v našom meste a tzv. opozičníkov a tzv. koaličníkov ako sa pomenovali poslať do ulíc nech sa pozrú ako žije bežný občan ktorý im dal možnosť sedieť v mestskom zastupiteľstve, veď podľa rôznych prehlásení obidvoch znepriatelených strán im ide o dobro občana a prospech mesta. Nech sa pozrú do ulíc kde zúri nezamestnanosť a väčšina práceschopných občanov pracuje za ponižujúcich podmienok po svete. Nech sa pozrú na rozbité chodníky, cesty, neupravené okolie, nech sa pozrú z Bokšanského mosta na odpadom zanesenú Ondavu ktorá prí väčšom daždi hrozí vyliatím a zatopení Bokše a okolia. Je to síce môj názor, bežného bežného občana z davu mlčiacej väčšiny aby činnosť našich volených zástupcov nadobudla zmysel v prospech nás ktorí sme im dali dôveru, lebo to čo v poslednom čase predvádzajú nie je práca pre občanov a mesto, ale pre nich samotných a iba v ich prospech.

Aby ste mohli článok komentovať, musíte byť prihlásený.
Rss článkov | Rss komentárov | Rss noviniek

© Bodie 2008 - Bežím na RS2 | Štatistika | Admin
Noviny VRANOVSKÉ SPEKTRUM - Týždenník obyvateľov okresu Vranov nad Topľou