smahu správy

Vyzvi srdce k pohybu!

Celonárodná kampaň na zvýšenie pohybovej aktivity dospelej populácie
Vieš, že nedostatok pohybu zabíja?

Mnohí dospelí ľudia v našej krajine vedú sedavý spôsob života. Nedostatok pohybovej aktivity sa významnou mierou podieľa na zvyšovaní chorobnosti a úmrtnosti na chronické ochorenia, ako sú ateroskleróza, nadváha a obezita, vysoký krvný tlak, cukrovka 2. typu, niektoré druhy rakoviny, poruchy pohybového ústrojenstva a pod.
Kampaň „Vyzvi srdce k pohybu“ je iniciovaná Svetovou zdravotníckou organizáciou a zabezpečujú ju všetky Regionálne úrady verejného zdravotníctva v SR.
Pozývame všetkých dospelých ľudí, ktorí cítia, že by mali žiť aktívnejšie a viac času venovať cvičeniu, rekreačnému športovaniu, alebo fyzickej práci, či aspoň cestou do práce využiť vlastnú silu namiesto auta, aby sa zapojili do súťaže, ktorá je aj v tomto roku súčasťou kampane a vyhrali pekné ceny.
Nie je náhodou, že úvod tohtoročnej kampane spájame so Svetovým dňom zdravia. Jeho tohtoročnou témou je prevencia hypertenzie a práve vhodná pravidelná pohybová aktivita je jedným z najvýznamnejších ochranných faktorov, ktoré môžu pomôcť udržať zdravý srdcovocievny systém a normálne hodnoty krvného tlaku po celý život.
Súťaž začína 8.4.2013 a potrvá do 30.6.2013. Do súťaže sa môžu zapojiť všetci, ktorí dosiahli vek 18 rokov, budú mať pohybovú aktivitu aspoň 4× do týždňa a venovať v každom týždni pohybu najmenej 210 minút v priebehu aspoň 4 týždňov.
Účastníkom súťaže ponúkame zdarma vstupné aj výstupné testy v Poradni zdravia (vyšetrenie hladiny celkového cholesterolu, glukózy, HDL cholesterolu, triglyceridov z kapilárnej krvi, meranie krvného tlaku a hmotnostného percenta telesného tuku).
Účastnícky list a bližšie informácie o kampani získate na Regionálnom úrade verejného zdravotníctva vo Svidníku, ul. Sovietskych hrdinov 79, tel. č. 054/7880014, e-mail sk.pczvpz@uvzsr.sk alebo na webových stránkach: www.ruvzsk.sk, www.vzbb.sk www.uvzsr.sk.
Prekonajte pohodlnosť – vyhráte zdravie!
Oddelenie podpory zdravia RÚVZ so sídlom vo Svidníku

redakcia | 10. 4. 2013 | Spravodajstvo z regiónu | Odkaz na článok | | 121x


Diskusia k článku

--> - Formulár na nový komentár

K článku nebol žiadny komentár.

Aby ste mohli článok komentovať, musíte byť prihlásený.
Rss článkov | Rss komentárov | Rss noviniek

© Bodie 2008 - Bežím na RS2 | Štatistika | Admin
Noviny VRANOVSKÉ SPEKTRUM - Týždenník obyvateľov okresu Vranov nad Topľou