smahu správy

Fašiangovú sezónu otvorili stropkovskí gymnazisti

obrazokHovorí sa, že ak uspeješ raz, je to náhoda, ak dvakrát, usmialo sa na teba šťastie. Ale ak príde úspech aj tretíkrát, stáva sa to pravidlom. Túto vetu potvrdil aj 3. študentský ples stropkovských gymnazistov, ktorý sa uskutočnil minulý piatok v hoteli Ondava.

Na začiatku všetkých plesových príprav stála žiacka rada Gymnázia na čele s jej koordinátorom Róbertom Heckom. Skupina mladých ľudí zúročila svoje dvojročné skúsenosti v niekoľkotýždňových prípravách a organizácii celej akcie, čo vyvrcholilo v slávnostnom otvorení už 3. študentského plesu. Symbolickým úderom na gong otvoril úvodný ples stropkovskej fašiangovej sezóny krátko po osemnástej hodine riaditeľ gymnázia Jaroslav Mikita. Po jeho úvodnom slove nasledoval neodmysliteľný Straussov valčík Na krásnom modrom Dunaji v podaní štyroch tanečných párov. Potom na tanečný parket v elegantných kostýmoch a oblekoch vplávali žiaci a žiačky nášho gymnázia. Hudobná skupina Rododendron čoskoro preladila na obľúbené ľudové melódie, ktoré slávnostnej atmosfére dodali správnu dávku veselosti. Súčasťou plesu bolo aj spevácke vystúpenie žiackych talentov Michaely Donnerovej, Tamary Bogoľovej a Miriam Frajtkovej.
Ples mal aj jeden veľmi milý moment, ktorý nie je pre podobné akcie typický. Riaditeľ Jaroslav Mikita, jeho zástupkyňa Ľubov Petričková, koordinátor rady Róbert Hecko a bývalá predsedníčka žiackej školskej rady Alexandra Prusáková svojimi želaniami a posypaním flitrami pokrstili Kroniku plesu. Ako poznamenal J. Mikita, tak ako mestá nechávajú svojim potomkom odkazy ukryté v starých vežiach a múroch, nech aj táto kronika prinesie svedectvo a posolstvo žiakom i učiteľom, ktorí prídu po nás.
Okolo dvadsiatej druhej hodiny nastalo žrebovanie tomboly pod vedením Margity Heckovej. Organizátori plesu zabezpečili vďaka sponzorom 59 cien. Tie si počas hodiny tí šťastnejší rozobrali. Štyrom našim žiakom, ktorých vyžreboval J. Mikita, urobila radosť aj 50-eurová finančná odmena, ktorú venovala bývala riaditeľka a poslankyňa NR SR Bibiána Obrimčáková.
Krátko po polnoci nastalo vyhlásenie výsledkov voľby Kráľ a Kráľovná plesu. Tých určilo tajné hlasovanie všetkých študentov. Pani profesorka Valéria Senajová vyhlásila za Kráľa plesu Jakuba Vaľuša zo IV. A. Kráľovnou tretieho plesu sa stala Andrea Madejová z I. B. „Kráľovský“ pár bol dekorovaný šerpami a prevzali si aj symbolické žezlá od víťazov z predchádzajúceho roka Martina Krajnika a Kláry Bičejovej. Kráľovná plesu získala mobilný telefón Samsung s 30-eurovým kreditom, ktorý venoval Jaroslav Prokopovič. Kráľovi plesu bol odovzdaný kozmetický balíček a knižné publikácie. Po obligátnom fotografovaní pokračovala zábava až do tretej rána…
Ples ukončila záverečným príhovorom Margita Hecková, ktorá sa všetkým poďakovala a zaželala veľa zdaru 4. študentskému plesu stropkovských gymnazistov 2014.
Záverom mi za organizátorov prichodí milá povinnosť vyjadriť poďakovanie všetkým sponzorom, ktorí finančne i vecne podporili túto akciu, vedeniu a personálu Hotela Ondava, všetkým zúčastneným žiakom za dôstojnú reprezentáciu školy, ale i študentského stavu.
-sc-
foto: A. Belovežčík

obrazok obrazok obrazok obrazok obrazok
obrazok obrazok obrazok obrazok obrazok
obrazok obrazok obrazok obrazok obrazok
obrazok

redakcia | 23. 1. 2013 | Spravodajstvo z regiónu | Odkaz na článok | | 492x


Diskusia k článku

--> - Formulár na nový komentár

K článku nebol žiadny komentár.

Aby ste mohli článok komentovať, musíte byť prihlásený.
Rss článkov | Rss komentárov | Rss noviniek

© Bodie 2008 - Bežím na RS2 | Štatistika | Admin
Noviny VRANOVSKÉ SPEKTRUM - Týždenník obyvateľov okresu Vranov nad Topľou