smahu správy

Svet farieb

obrazokRehabilitačné stredisko v Strop¬kove, ktoré je organizačnou jednotkou Domova sociálnych služieb v Stropkove zorganizovalo 4.októbra 7. ročník výtvarnej súťaže Svet farieb. Súťaž sa realizovala vo veľmi príjemnom a pekne upravenom prostredí v areály Pod vlekom. Rovnako ako na predchádzajúcich ročníkoch, tak aj tento rok sa tu stretli zdravotne postihnuté deti zo sociálnych rehabilitačných stredísk, ktoré sú v správe Prešovského samosprávneho kraja: z Humenného, Lipan, Hanušoviec n/T, Sniny a Stropkova.

Po prezentácii súťažiacich a sláv¬nostnom otvorení, začali deti pod vedením zamestnancov jednotlivých zariadení tvoriť svoje výtvarné práce pomocou rôznych výtvarných techník.
Každoročne sa na súťaží prezentuje nová výtvarná technika. Po minulého ročníky to bola práca s hlinou na hrnčiarskom kruhu, maľovanie na sklo, textil a hodváb, tento rok bola prezentovaná maľba na drevo, pletenie s papierových ruličiek a napichovanie krepového papiera do polystyrénu. Účastníkov najviac zaujala technika pletenia s papierovými ruličkami a napichovanie krepového papiera do polystyrénu, kde si precvičili nie len svoju zručnosť ale aj fantáziu. Zavŕšením celej tvorby bolo vymaľovanie spoločného obrazu, ktorý maľovali všetky deti spoločne a vytvorili tak krásne výtvarné dielo.
Po obede bolo vyhodnotenie jednotlivých výtvarných prác. Za každé zariadenie sociálnych služieb bola vyhodnotená najlepšia práca, za ktorú víťazi boli vecne odmenení
(Maťko H. – RhS Humenné, Zuzka K.- Hanušovce, Matrin V. RhS- Lipany, Miloš C. – RhS Stropkov).Nakoniec bola vyhodnotená jedna víťazná práca zo všetkých najlepších výtvarných prác. Víťazom tohto ročníka bol Maťko H. z RhS Humenné, ktorého červený košík očaril všetkých porotcov. Aby súťažiaci, ktorí nezvíťazili, nestratili motiváciu súťažiť, boli odmenení malým darčekovým balíčkom.
Príjemná atmosféra podujatia, spokojnosť a aktivita účastníkov, nás uistili v tom, že táto súťaž má medzi našimi zariadeniami opodstatnenie, je prínosom nielen pre samotné postihnuté deti, ale aj pre zamestnancov, ktorí s týmito deťmi pracujú.
Podujatie by sme nemohli zrealizovať za pomoci sponzorov, ktorým touto cestou veľmi ďakujeme a to: V. Smolkovi, M. Dolutovskej, S.Kolcunovi a hlavne absolventom bakalárskeho štúdia r. 2009–2012 Dubnického technologického inštitútu IKC v Stropkove.
DSS – Rehabilitačné stredisko Stropkov

obrazok obrazok obrazok obrazok obrazok
obrazok

redakcia | 17. 10. 2012 | Spravodajstvo z regiónu | Odkaz na článok | | 203x


Diskusia k článku

--> - Formulár na nový komentár

K článku nebol žiadny komentár.

Aby ste mohli článok komentovať, musíte byť prihlásený.
Rss článkov | Rss komentárov | Rss noviniek

© Bodie 2008 - Bežím na RS2 | Štatistika | Admin
Noviny VRANOVSKÉ SPEKTRUM - Týždenník obyvateľov okresu Vranov nad Topľou