smahu správy

V Tisinci sa predstavili bývalí futbaloví virtuózi z reprezentácie

obrazokUplynulú sobotu zažil Tisinec pravú futbalovú parádu. Na miestnom štadióne privítali futbalistov zvučných mien, medzi ktorými nechýbali držitelia zlatých medailí z belehradských Majstrovstiev Európy v roku 1976 či moskovskej olympiády v roku 1980.

Organizátori športového dňa sa však počas týždňa riadne zapotili. Daždivé počasie im skomplikovalo prípravy a až do piatkového večera sa zdalo, že vynaložené úsilie vyjde nazmar. V sobotu už našťastie zavládlo príjemné letné počasie a futbalový sviatok mohol začať. Podujatie odštartovalo už predpoludním rôznymi súťažami pre deti i dospelých. Nasledovalo futbalové stretnutie medzi Mušketierkami Šariša a Podkarpatských sokoliek z Poľska. Vyše tisícky návštevníkov zabavila svojím vystúpením obľúbená skupina Drišľak a krátko pred sedemnástou vybehli na trávnik bývalí reprezentanti spoločnej republiky i Česka vedení Karolom Dobiášom. V miniturnaji sa predstavili proti internacionálom Tatrana Prešov a Starým pánom Michaloviec. Aj keď v zápasoch išlo predovšetkým o exhibíciu pre fanúšikov, ktorí futbalové majstrovstvo bývalých hráčov popredných klubov odmenili potleskom pripomeňme, že turnaj napokon vyhrali reprezentanti ČR. V zápase s Tatranom remizovali 3:3, s Michalovcami vyhrali 2:0. Posledný zápas Michaloviec a Prešova skončil 0:1.
Veľkú zásluhu na organizácii akcie mal rodák z Tisinca, bývalý hráč Prešova, Marián Prusák. Sobotné stretnutie naplánoval spoločne s K. Dobiášom už v decembri minulého roka. „S Tatranom chodievame na turnaj do Prahy už asi desať rokov a pravidelne sa tam stretávame s bývalými reprezentantmi. Intenzívnejšie sa stretávam práve s Karolom Dobiášom, s ktorým sme to všetko dohodli. Je to pomerne náročné, hlavne ak si zoberieme, že bolo treba zladiť termíny hráčov i účinkujúcich v programe, v dnešnom prípade kapely Drišľak. Som však veľmi rád, že sa nám to podarilo a myslím si, že ľudia dnes určite mohli byť spokojní. Som rád, že nám vyšlo počasie a takisto, že sa tu zišli aj atraktívne výbery hráčov,“ povedal po akcii M. Prusák. Svoje poďakovanie adresoval aj samotnej obci Tisinec, ktorá bola spoluorganizátorom podujatia a takisto sponzorom, bez ktorých by akciu nebolo možné zrealizovať. „Predsa len, z Prahy do Tisinca je to ďaleko, ale myslím si, že takéto zápasy patria práve na dediny, kde ľudia vedia oceniť účinkovanie takýchto futbalových osobností. Dúfam, že sa im u nás páčilo a možno by sme sa o rok pokúsili takúto akciu zorganizovať znovu,“ doplnil M. Prusák.
Spokojnosť s organizáciou i atmosférou akcie vyjadril aj bývalý reprezentant a účastník majstrovstiev sveta a Európy Karol Dobiáš. S rozličnými výbermi bývalých hráčov a osobností absolvuje ročne vyše 30 zápasov. V Tisinci sa mu v sobotu veľmi páčilo. „Je tu nádherne, sme maximálne spokojní. Bol tu vynikajúci terén, super organizácia, početná divácka návšteva, nádherné počasie, čo by sme chceli viac? Vždy sa sem radi vrátime,“ povedal dobre naladený K. Dobiáš. Jediným nedostatkom podľa neho bolo, že počas víkendu hrali viaceré výbery bývalých hráčov na turnaji v Prahe. V pláne mal totiž „nominovať“ do Tisinca aj V. Šmicra, I. Haška či P. Bičovského. Vynahradil to aspoň hokejovým reprezentantom V. Lukáčom, ktorý takisto vybehol na trávnik. „Aj napriek tomu si myslím, že som urobil veľmi dobrý mančaft a bolo na čo pozerať. Je tu napríklad Štambachr, Standa Levý, Horst Siegl a tieto mená hovoria za všetko. Diváci by mali byť spokojní, čo je veľmi dôležité. Bolo tu dnes úžasne, a na východ Slovenska sa budeme vždy radi vracať,“ dodal na záver kormidelník českých internacionálov.
Bodku za vydarenou sobotnou akciou dala ľudová veselica v podaní skupiny Rododendron. Na záver pripomeňme zostavy jednotlivých mužstiev.
Výber Českej reprezentácie: J. Klíma (Slavia, Dukla Praha) – M. Valent (Bohemians), J. Jeslínek (Slavia, Sparta, Hajduk Split), S. Levý (Bohemians, Blauweiss Berlin, TB Berlin), F. Štambachr (Dukla Praha, AEK Atény, ME 1976, OH 1980, ME 1980), F. Jakubec (Bohemians, Belizona), P. Dobiáš, P. Herda (Slavia, Slovan), K. Dobiáš (Spartak Trnava, Bohemians, Lokeren, MS 1970, ME 1976), P. Mráz (Linz, Ried, La Valetta), H. Siegl (Karlovy Vary, Sparta, Cheb, Kaiserslautern, Příbram, Plzeň, Most, Votice, Blšany), J. Kostelník (Dukla, Sparta, Č. Budějovice, Jeruzalem), F. Jakubec (Bohemians, Ml. Boleslav, Kladno), Vinco Lukáč.
Tatran Prešov: J. Babjak, D. Dudáš – A. Fiľarský, Ľ. Štefan, Ľ. Štefan, J. Lejko, P. Popovec, M. Prusák, J. Talášek, J. Holka, V. Ľuberda, R. Pavlovič, V. Gombár, L. Terpák, J. Koscelník, J. Košút, M. Jakubík, P. Ďurica, T. Soták, Š. Varga.
Old Boys Michalovce: A. Budiš – R. Dráb, J. Tomečko, Ľ. Hlivák, J. Dankanin, E. Bakajsa, Š. Bakajsa, J. Štafura, J. Žarnay, Jozef Varga, Ján Varga, J. Janičina, V. Gaľa. J. Andrejov, M. Starec, M. Kapraľ.

obrazok obrazok obrazok obrazok obrazok

Peter Novák | 13. 7. 2011 | Šport | Odkaz na článok | | 812x


Diskusia k článku

--> - Formulár na nový komentár

K článku nebol žiadny komentár.

Aby ste mohli článok komentovať, musíte byť prihlásený.
Rss článkov | Rss komentárov | Rss noviniek

© Bodie 2008 - Bežím na RS2 | Štatistika | Admin
Noviny VRANOVSKÉ SPEKTRUM - Týždenník obyvateľov okresu Vranov nad Topľou