smahu správy

Futbal 27/2009

III. liga
Z futbalových ihrísk okresov Stropkov a Svidník
Úradná správa OOFZ č. 13 zo dňa 25. júna 2009

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =

III. liga

Po neúspešnej jeseni skončil Stropkov v jarnej časti piaty

Po jesennej časti patrila so ziskom 12 bodov za tri výhry a tri remízy MŠK Tesla Stropkov v treťoligovom pelotóne predposledná priečka, čo nezodpovedalo kvalite a potenciálu kádra. Vedenie klubu sa nelichotivé postavenie v tabuľke rozhodlo riešiť výmenou na trénerskom poste, keď Alojza Špaka nahradil Alojz Lehocký. V jeseni stála pred realizačným tímom a hráčmi úloha zachrániť výsledkovú situáciu, aby sa v jari mohlo mužstvo stabilizovať s cieľom pre novú sezónu. „K mužstvu som prišiel po 8. kole, kedy malo na konte štyri body. Snažili sme sa oživiť a zatraktívniť hru a myslím si, že dobré zápasy sme odohrali už v jeseni, len výsledkovo sme ich nedotiahli do úspešného konca. V jari sa nám podarilo posunúť na vyššiu úroveň defenzívnu činnosť, čo nám otvorilo ďalšie možnosti pri kreovaní zápasových scenárov. Zároveň bolo pozitívom, že sme dali príležitosť mladým chlapcom z lavičky a staršieho dorastu, ktorí priniesli do našich radov oživenie. Až čas však ukáže, či s rovnakým kádrom budeme môcť pracovať aj v novej sezóne, lebo viacerí odchádzajú na vysoké školy. Potrebovali by sme stabilizovať minimálne osem hráčov doma v Stropkove, ktorým by sme vytvorili na pomery III. ligy adekvátne podmienky, aby sme mohli pracovať s pevnou kostrou tímu,“ konštatoval na úvod tréner MŠK Tesla Stropkov Alojz Lehocký.
Jarná časť priniesla v porovnaní s prvou polovicou súťaže v podaní Stropkova iný výsledkový príbeh. Mužstvo vstúpilo do jari sériou piatich stretnutí bez prehry a v konečnom účtovaní si na konto pripísalo 24 bodov. V samostatnej jarnej tabuľke skončil Stropkov piaty. „Jarná časť bola, predovšetkým výsledkovo, úspešnejšia ako jeseň a nebyť nešťastného stretnutia s Krásnou, mohli sme byť ešte spokojnejší. Výkonnostne však nebolo zo strany hráčov všetko optimálne, pričom ma mrzeli najmä výpadky, kedy sme jeden polčas odohrali výborne, no druhý polčas bol slabší. Pod tento fakt sa podpísal najmä výpadok hráčov v tréningovom procese pre zranenia, či študijné a pracovné povinnosti. Na druhej strane ma teší, že mužstvo dokázalo bodovať aj vonku, kde sme prehrali iba na pôde prvých troch mužstiev v Moldave, Bardejove a na Lokomotíve. Hoci sme s mužstvami prvej trojky nebodovali, určite sme neboli v porovnaní s nimi slabším tímom. V porovnaní s jesennou časťou vychádzal základný rozdiel z toho, že hráči získali viac hernej istoty a sebavedomia, ktoré sa okamžite premietli do ich výkonov a práve schopnosť pravidelne bodovať vonku považujem za najväčší progres. V každom prípade treba chlapcom poďakovať za to, že futbalu venovali maximum v rámci svojich možností,“ zdôraznil A. Lehocký.
Rovnako ako jesennej časti ani v jari sa Stropkovu nepodarilo výraznejšie presadiť sa gólovo. Mužstvo síce bodovalo konštantnejšie, ale viac ako dva góly svojim súperom v jednom zápase streliť nedokázalo. „Strieľanie gólov je situácia, pre ktorú sa hráč musí narodiť. Tréningom sa dá veľa vylepšiť, ale inštinkt strelca musí byť vo vnútri hráča. Keď sa pozrieme globálne na slovenský futbal, hovoríme o jednom z jeho najcitlivejších miest. V momentoch, kedy je hráč odkázaný sám na seba a musí prejaviť svoje ego, nám ešte chýba zdravé sebavedomie a správna drzosť vziať osud do vlastných rúk. Kvalitných strelcov je málo a preto sú na futbalovom trhu veľmi cenení,“ vysvetľoval A. Lehocký.
V sezóne 2008/2009 Stropkov na viacerých frontoch potvrdil, že stále ostáva futbalovou baštou. A-mužstvo sa dokázalo bez menších problémov vyhrabať z jesenného tabuľkového postavenia a rešpekt na treťoligovom teritóriu potvrdilo aj výsledkami. Starší dorastenci MŠK Tesla si účasť medzi slovenskou dorasteneckou elitou v novej sezóne vybojovali už v predstihu a viacerí hráči z kádra trénera Jozefa Lehockého potvrdili v závere súťaže svoje kvality i medzi seniormi. „Keby mužstvo ostalo v rovnakom zložení ako v poslednom zápase, dovolím si tvrdiť, že v novej sezóne sa budeme pohybovať do 4. miesta. Súčasná doba však núti verejnosť vo všetkých oblastiach pozerať sa na vlastnú budúcnosť a preto mladým chlapcom nemôžeme upierať ich priority, ktorými sú vysoké školy. Okrem toho sa okolo hráčov točia rôzni manažéri a lákajú ich do iných klubov. Hoci ponuky na zmenu dresu môžu byť lákavé, treba každé rozhodnutie zvážiť veľmi citlivo. Verím však, že súčasný káder sa až na malé výnimky meniť nebude a dokážeme poskladať tím, ktorý nadviaže na pozitívne prvky z práve skončenej sezóny,“ zahľadel sa optimisticky smerom k blízkej budúcnosti A. Lehocký.

obrazek obrazek

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =

Z futbalových ihrísk okresov Stropkov a Svidník

Jedenástka I. triedy OOFZ v sezóne 2008/2009

Príjemnou tradíciou ukončenia sezóny v súťažiach Ondavského oblastného futbalového zväzu vo Svidníku je vyhlásenie ankety Jedenástka I. triedy. V sezóne 2008/2009 nominovali hráčov do optimálnej zostavy zástupcovia klubov a pri tejto príležitosti vám prinášame vizitky najlepších futbalistov I. triedy, dospelých za uplynulý súťažný ročník.
Andrej Ufnár (FC Olymp Gribov)
Andrej Ufnár začínal s futbalom v rodných Medzilaborciach. V roku 1992 sa presťahoval do Staškoviec a zároveň prestúpil do Gribova, kde sa okamžite zaradil medzi najlepších a najspoľahlivejších brankárov v súťaži. Stabilnými výkonmi si získal vo futbalovej verejnosti rešpekt a preto mu v klube zverili funkciu kapitána mužstva, či trénera. Ako kolektívny typ hráča odovzdáva mužstvu maximum nielen svojimi výkonmi v bráne, ale často pôsobí na trávniku aj ako burcujúci element. Okrem futbalových povinností na trávniku zvláda A. Ufnár tiež povinnosti klubového funkcionára.
Rudolf Nemec (Sokol Sitníky)
Rudolf Nemec robil prvé futbalové kroky v mládežníckych kategóriách Stropkova, odkiaľ prestúpil na Sitníky, kde je už niekoľko sezón pevným pilierom obrany. Medzi jedného z najlepších hráčov v súťaži ho katapultovali jeho rýchlosť, spoľahlivosť a schopnosť vyhrávať osobné súboje. Okrem obranných povinností dokáže ako moderný typ obrancu aj nebezpečne zaútočiť, čím sa jeho univerzálnosť a futbalový rozsah stávajú pre mužstvo nezaplatiteľnou devízou.
Ján Lehocký (ŠK Nižná Olšava)
Ján Lehocký sa v nominácii Jedenástky I. triedy objavuje štvrtýkrát. Vo svojej futbalovej kariére obliekal dresy Stropkova, Žiliny B, Duplína a Breznice. Dnes je oporou Nižnej Olšavy. Jeho dominantnými kvalitami sú prehľad v hre a univerzálnosť. Vďaka jeho vodcovským schopnostiam mu v mužstve zverili kapitánsku pásku. Ako slušný a elegantný futbalista má vysoký rešpekt aj u súperov a ich fanúšikov.
Tibor Materňák (Sokol Sitníky)
Tibor Materník sa s futbalom začal zoznamovať ako žiak v prípravkách Tesly Stropkov pod vedením trénerov R. Andrejka a M. Micheľa. Po dovŕšení 15-tich rokov odišiel na hosťovanie do Sokola Sitníky, kde hrával za dorastenecké družstvo. Po dvoch rokoch sa vrátil naspäť do Tesly Stropkov, aby nastupoval za ligový dorast. Po ďalšom roku už prestúpil do Sokola Sitníky. S výnimkou ročného hosťovanie v Turanoch nad Ondavou tam hráva od svojich 18-tich rokov za A-mužstvo. Postupne sa vypracoval na oporu mužstva a po odchode starších hráčov sa stal kapitánom. V skončenom ročníku sa stal najlepším strelcom Sitníkov s 15 gólmi.
Rudolf Bilas (ŠK Slavstav Mestisko)
Rudolf Bilas robil prvé futbalové kroky vo Svidníku. V dorasteneckom veku prestúpil do Stropkova a postupne sa vypracoval na mládežníckeho reprezentanta Československa do 16, 17, a 18 rokov. Dve sezóny pôsobil aj v ZŤS Košice, ale jeho kariéru stoplo nepríjemné zranenie. Návrat na zelené trávniku absolvoval vo Svidníku a posledných sedem rokov oblieka dres Mestiska. Vďaka svojim skúsenostiam, prehľadu a citu pre rozohrávku patrí medzi konštruktívnych obrancov, ktorých potenciál sa nevzťahuje iba na defenzívne úlohy.
Marcel Tkáč (Topľan Lúčka)
Marcel Tkáč začal futbalovú kariéru začal ako 10-ročný žiak ZŠ Kračúnovce, keď od roku 1983 pôsobil v mládežníckom kategóriách OFK Tatran Kračúnovce. Počas štúdia na Gymnáziu v Giraltovciach a UPJŠ Košice obliekal štvrtoligový dres Kračúnoviec, kde odohral 13 sezón. Hrdosť k rodnej obci a futbalová zanietenosť nedali na seba dlho čakať a po jedinom oslovení prestúpil v roku 1996 do TJ Topľan Lúčka. M. Tkáč je cieľavedomý, skromný, no hlavne kvalitný futbalista, ktorý si bez problémov obháji na ihrisku každý pôst a aj preto mu v tíme zverili úlohu kapitána.
Alexander Tyč (Drustav – SK Hrabovčík)
Alexander Tyč odštartoval bohatú a úspešnú kariéru ako 17-ročný v II. SNFL v drese Partizanu Bardejov, s ktorým postúpil do najvyššej slovenskej súťaže, kde počas troch sezón odohral 87 zápasov. V roku 1997 prestúpil do druholigového rakúskeho Oberwartu, odkiaľ sa po sezóne presunul do Poľska do tímu Amica Wronki, s ktorou si zahral aj v Pohári UEFA. U našich severných susedov pôsobil ešte vo Wroclavi. Po návrate na slovenské trávniky obliekal dres BSC Bardejov a Hrabovčíka, kde je, podľa vlastných slov, do dnes veľmi spokojný. Ako líder tímu pomohol najskôr Hrabovčíku k postupu do III. ligy a v nasledujúcej sezóne aj mužstvu FK Drustav Svidník – Hrabovčík k bezproblémovému udržaniu sa v súťaži. Jeho skúsenosti, prehľad v hre a prístup k futbalovým povinnostiam mu nevyniesli iba kapitánsku pásku v tíme, ale urobili z neho neprehliadnuteľnú osobnosť našich trávnikov.
Viktor Tyč (Drustav – SK Hrabovčík)
Viktor Tyč ako mladý futbalista rástol v Partizáne Bardejov, odkiaľ prestúpil do Stropkova. Jeho ďalšie športové kroky smerovali do Svidníka, kde pôsobil do roku 1997 a Radomy, odkiaľ je na hosťovaní v Hrabovčíku, s ktorým postúpil z V. do III. ligy. V súčasnosti je pevnou súčasťou kádra víťaza I. triedy dospelých a jeho výkony v drese Drustav – SK mu vyniesli aj premiérovú nomináciu do Jedenástky I. triedy. V. Tyč je hráčom s kolektívnym duchom vážiacim si hodnoty fair play. Jeho cenné skúsenosti a prehľad v hre sú dôležitým jazýčkom na váhach pri dobíjaní úspechov Hrabovčíka v dlhodobej a pohárovej súťaži OOFZ.
Marián Medvec (OŠK Miňovce)
Marián Medvec vybehol prvýkrát na futbalový trávnik v rodných Turanoch nad Ondavou. Počas svojej futbalovej kariéry obliekali dresy N. Olšavy, Duplína, Stropkova, Breznice, treťoligového Svidníka a dnes je oporou Miňoviec, kde sa spoliehajú na jeho tvorivé schopnosti, vysoký gólový potenciál, pričom treba dodať, že svojou osobnosťou si získal rešpekt aj v kabíne, či medzi súpermi. V sezóne 2008/2009 nastrieľal M. Medvec 20 gólov, vďaka čomu sa stal najlepším strelcom Miňoviec a celkovo obsadil medzi kanoniermi druhé miesto.
Peter Skysľak (FK Tisinec)
Petra Skysľaka priviedol k futbalu otec Milan. V deviatich rokoch nastúpil do športovej triedy ZŠ Mlynská, kde pracoval pod vedením trénera Michala Micheľa. Po skončení základnej školy nastupoval za mladší a starší dorast MŠK Tesla Stropkov. Okrem povinností v dorasteneckom tíme začal hrať aj za seniorov v B-mužstve Stropkova. Jeho kariéru však na viac ako rok pribrzdilo zranenie, ale chuť do futbalu mu nevzalo. Posledné tri sezóny je hráčom FK Tisinec a v tejto sezóne sa stal s 22 gólmi najlepším strelcom súťaže. Ako útočník ťaží zo svojej výbornej orientácie v pokutovom území súpera, schopnosti dominovať vo vzdušných súbojoch a zároveň ako technický typ hráča nemá problémy presadiť sa v situáciách jeden na jedného.
Lukáš Hec (TJ Družstevník Okrúhle)
Lukášovi Hecovi prirástol futbal k srdcu od útleho veku a inšpiroval ho k tomu, čo ho baví dodnes. L. Hec sa narodil 25. 10 1988 vo Svidníku. Začínal ako žiak u svojho učiteľa a trénera Michala Klimika pred dvanástimi rokmi na ZŠ v Okrúhlom. Postupne sa presadzoval cez žiacku, dorasteneckú a v súčasnosti najvyššiu seniorskú okresnú súťaž v drese FK TJ Družstevník Okrúhle. Jeho veľmi silnou stránkou je rýchlosť, ktorá robí obrancom súpera veľké ťažkosti.
L. Hec je mladý hráč s perspektívnou budúcnosťou. Ak bude na sebe ďalej pracovať, môže pomýšľať na vyššie súťaže. Tento 20-ročný útočník sa dostal raz do Jedenástky I. triedy prvýkrát.

obrazek

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =

Úradná správa OOFZ č. 13 zo dňa 25. júna 2009

ŠTK OOFZ:
1. Schválila priebeh a výsledky 22. kola I. triedy, dospelých a 22. kola I. triedy, dorastu.
2. Oznamuje, že AKTÍV ŠTK sa uskutoční 10. júla 2009 (piatok). Miesto a čas budú upresnené v ďalšej ÚS, resp. v pozvánke zaslanej na adresu klubov sekretariátom OOFZ.
3. Kontumuje:
I. trieda, dospelí:
Lúčka – Mestisko 3:0, pokles hráčov hostí pod 7, výsledok dosiahnutý na HP ostáva v platnosti.
I. trieda, dorast:
Gribov – Kuková 4:0, pokles hráčov hostí pod 7, výsledok dosiahnutý na HP ostáva v platnosti.
DK OOFZ:
1. Vyhovela žiadosti hráča FO Lomné Vladimíra Schustera, č. RP 810204, o odpustenie zvyšku trestu a mení trest na 1 stretnutie podmienečne po dobu troch mesiacov, od 25. 6. 2009, popl. 1,66 EUR.
OOFZ Svidník

Imrich Makó | 1. 7. 2009 | Šport | Odkaz na článok | | 501x


Diskusia k článku

--> - Formulár na nový komentár

K článku nebol žiadny komentár.

Aby ste mohli článok komentovať, musíte byť prihlásený.
Rss článkov | Rss komentárov | Rss noviniek

© Bodie 2008 - Bežím na RS2 | Štatistika | Admin
Noviny VRANOVSKÉ SPEKTRUM - Týždenník obyvateľov okresu Vranov nad Topľou