smahu správy

Púť do Medžugoria

„Drahé deti, vyvolila som si Vás za mojich apoštolov, pretože všetci z Vás nosia v sebe niečo krásne. Môžete mi pomôcť šíriť lásku pre ktorú môj syn zomrel a potom vstal z mŕtvych a znovu vyhrá. Preto Vás pozývam, apoštoli moji, aby ste s radosťou prežívali Eucharistiu, pretože v Eucharistii sa Vám môj syn vždy opätovne oddáva a svojim príkladom poukazuje na lásku a obeť k blížnemu. Ďakujem Vám.“

Toto je jedno z posolstiev Panny Márie vizionárke Miriam, cez ktorú sa prihovára ku každému z nás.
V dňoch 12. až 23. augusta 2019 sa konala púť do Medžugoria, spojená s pobytom pri mori na Makarskej. Štyridsaťosem pútnikov, vrátane päť detí, povedalo Panne Márii svoje áno. Prežiť niekoľko dní v jej objatí, pocítiť neopísateľnú lásku, ktorou objíma každé svoje dieťa, je niečo nezabudnuteľné. Naša púť sa niesla v znamení 350. výročia založenia Bratstva Preblahoslavenej Panny Márie Karmelskej v Stropkove. Preto buďme my Stropkovčania na to hrdí a dokazujme vrúcnu úctu k Panne Márii všade, v rodinách, na pracovisku, na verejnosti. Len láska môže zvíťaziť nad zlom, ktoré vládne vo svete.
Program v Medžugori bol bohatý. Svedectvo Terezky, Gorana, chlapcov z Cenaccola, výstupy na Križevac, Podbrdo a najdôležitejší večerný program pri kostole, ktorý začína modlitbami sv. ružencov, slávením sv. Eucharistie, modlitbami za uzdravenie duše a tela a prenádhernými adoráciami. To všetko prežili pútnici počas piatich dní v Medžugori. Ďalších päť strávili kúpaním v mori a oddychom na Makarskej. Večerná panoráma loďou z Drveníka do Gradača, posedenie pri harmonike s narodeninovou oslavou boli spestrením celého pobytu.
Púť sme ukončili sv. omšou na Vepric, ktorú celebroval duchovný sprievodca Radovan Andrejko, za čo mu ďakujem.
Panna Mária, ďakujem Ti za pútnikov, ktorých mi posielaš, za šťastný návrat domov, aj za tých pár kvapiek, ktorými si nás v Medžugori ovlažila, za slnečné lúče bez mráčika pri mori, za všetko, čo nám dávaš a že sa za nás prihováraš u svojho Syna.
Anna Poláková

obrazok

redakcia | 6. 9. 2019 | Spravodajstvo z regiónu | Odkaz na článok | | 41x


Diskusia k článku

--> - Formulár na nový komentár

K článku nebol žiadny komentár.

Aby ste mohli článok komentovať, musíte byť prihlásený.
Rss článkov | Rss komentárov | Rss noviniek

© Bodie 2008 - Bežím na RS2 | Štatistika | Admin
Noviny VRANOVSKÉ SPEKTRUM - Týždenník obyvateľov okresu Vranov nad Topľou