smahu správy

Nultý ročník súťaže dobrovoľných hasičských družstiev o putovný pohár starostu obce Oľšavka

obrazokVedenie DHZ Oľšavka spolu s vedením obce po obnove činnosti DHZ v roku 2017 v obci sa podujali už v tomto roku 2019 zorganizovať nultý ročník súťaže dobrovoľných hasičských družstiev o Putovný pohár starostu obce Oľšavka. Podujatie sa konalo v novo realizovanom športovom areáli na futbalovom ihrisku, pri novom multifunkčnom ihrisku v nedeľu 18. augusta 2019 so začiatkom o 13.00 hod. Súbežné pokračovalo aj posledné kolo OHL pre okresy Svidník a Stropkov v kategóriách do a nad 1 200 m3.

Výborné nedeľné počasie s dobré pripraveným areálom na konanie súťaže prispeli k výbornému nielen športovému – hasičskému súťaženiu zúčastnených hasičských družstiev, ale malo, aj spoločenskú stránku, kde sa stretli po čase rodáci z obce, priatelia, navštívili príbuzní a koniec koncom sa športové hasičstvo ukázalo vo veľmi dobrom svetle, čo je dobrou propagáciou tohto hasičského športu do ďalšej budúcnosti aj pre ostatné DHZ, najmä v okrese Stropkov.
K celkovej dobrej atmosfére prispelo svojím súper prístupom vedenie DPO Svidník/Stropkov na čele s pánom Holovkom, pani Kretovou, ktorá to všetko moderovala a dávala tomu punc kvality a správneho súťaženie. Jožko Keselica na čele rozhodcovského tímu zabezpečil správne súperenie v rámci pravidiel pre tento súťažný hasičský šport.
Sú podstatné aj výsledky tohto súťaženia, pretože tieto motivujú do ďalšej budúcnosti, byť lepší a potešiť tým svoje okolie, svoje DHZ, svoju obec. V kategórií do 1200 m3 víťazstvo ostalo doma, čiže pre DHZ Oľšavka. V kategórií nad 1200 m3 brali víťazstvo dobrovoľní hasiči s Dukoviec okres Svidník a v ženách zvíťazilo sympatické novozaložené hasičské družstvo zo Svidníka. Bola aj kategória dorastenci a tam uspeli hasiči z Petroviec.
Na záver zo strany vedenie obce patrí poďakovanie vedeniu DHZ Oľšavka na čele s predsedom Dominikom Forintom a veliteľom Martinom Demjanom a celému športovému družstvu DHZ za súper iniciatívu pri príprave priestorov, samotnej súťaži a propagácií obce v tomto hasičskom športe. Poďakovanie patrí poslancom OcÚ, ako aj ďalším nadšencom z obce, ktorí sa akýmkoľvek spôsobom podieľali na zdarnom priebehu celej akcií, ako aj sponzorom vrátané PD Bukovce na čele s predsedom Dr. Jánom Harvilkom za úpravu terénnych priestorov a ďalšiu výpomoc.
Ján Biroš

obrazok obrazok obrazok

redakcia | 30. 8. 2019 | Obce okresu | Odkaz na článok | | 227x


Diskusia k článku

--> - Formulár na nový komentár

K článku nebol žiadny komentár.

Aby ste mohli článok komentovať, musíte byť prihlásený.
Rss článkov | Rss komentárov | Rss noviniek

© Bodie 2008 - Bežím na RS2 | Štatistika | Admin
Noviny VRANOVSKÉ SPEKTRUM - Týždenník obyvateľov okresu Vranov nad Topľou